Zmanjšana hitrost interneta (pomoč)

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
Oj oj, omladina.

Js bi pa mel dve vprašanji v zvezi z netom, ker so po moje dokaj enostavna, a zame še vseeno pretežka
smile-1.gif


Torej: zakaj imam hitrost na netu cca 150 kb/s, če imam pa linijo 4 Mb (je kabelski internet). Ko sem poklical odgovorne oz. tiste tehnike pri ponudniku, so sprva sicer rekli, da morajo pri sebi nekaj poštimat, nato pa se stvar ni niti malo spremenila.. Rekl so, da pri njih kaže, kot da je vse OK (pač modem špila tak k treba). Ko me je eden od zaposlenih vodil po nekem dosu (pisala neke pinge pa to), so bli odzivi tut do 32 ms, kjer je po navadi 1 ms. Reku je, da je razlog za počasen net v software-u. Sam, kaj naj bi tole bilo???

Drugo vprašanje pa bi bilo, zakaj tale ta isti net noče delat v IE? Sploh noče iskat po njem, le po FF. Rekl bote, da je to bolš.. Sej tut sam preferiram FF, ampak rabim IE za neko e-izobraževanje. Katere nastavitve moram poštimat, da bo tut tamle delal?

Najlepša hvala za odgovore!

LP
 
Nazadnje urejeno:

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
Ja ja. Je tak pospucan, kot more bit. Je bil zadnjič na enem hitrem pregledu in je bla končna diagnoza bp
smile-1.gif


Hem, je pa to v Visti in ne v XP, če bi slučaj kej pomenl
wink-1.gif
any clue??
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Aja, to pa je Vista sindrom, imenovan: ničnedelatakokotbimoralo.

Ne blebetaj, visto imam že leto in pol in vse dela, kot mora.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Če ti to firewall podpira, preveri, kateri programi vse dostopajo do interneta ta trenutek. Drugače pa je 1ms pinga skoraj nemogoče dobiti, tako, da ne vem, o čem je oni govoril. Verjetno ima on tak ping, ko ima računalnik milimeter stran od centrale.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Smo nesli tudi moj laptop z WinXP za sprobat, pa tudi nismo nič ugotovili. V bistvu sploh na net nisem mogel priti, ker remote computer ni pošiljal nazaj podatkov (ustavilo se je menda pri 9).

Zdaj me pa bolj zanima neka konfuzija glede teh enot ... Amper je prej pisal, da ima download na speedtest.si 150kb/s, to naj bi bilo po njegovih besedah primerljivo z downloadom ISDNx2 linije. Ta pa je nekje 15kb/s!!!!
Speedtest.si sem zagnal tudi na eni 1.5mbit liniji. Rezultat je bil 1.43Mb/s downloada. Zdaj pa jaz vem, da nam ne downloada mega in pol v eni sekundi, ampak tam nekje 140-180 kb/s. Kako je s temi enotami?? Speedtest.net pa je dal ven download nekje 1445kbps in pokazal 1.5mbit hitrost. Mi lahko prosim kdo pojasni, kje so cage v tem primeru??
smile-1.gif


hvala
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
biti pa byti. 1 bit ma 8bytov!
Pa spet je odvisn od kje downloadaš, kolk je server zasedn itd.... Za 1,5MB linijo je dobr download 180kb/s.

P.s. Vista dela odlično
smile-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Afkors ... Ping 1 ms?!?! Najbrž se hecajo ... še optika nima tako radikalnega pinga, ne pa da bi ga mel koaksialc.

Na siolu v praksi 2 mbit/s šiba konstantno cca. 330 KB/s, vsaj na moji lokaciji, s 100 mbit/s strežnika, konstantno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Citat:
Uporabnik Roby pravi:
biti pa byti. 1 bit ma 8bytov!
Pa spet je odvisn od kje downloadaš, kolk je server zasedn itd.... Za 1,5MB linijo je dobr download 180kb/s.

P.s. Vista dela odlično
smile-1.gif

he he, tudi ti si se malo zatipkal. klošar:
1 byte ima 8 bitov. byti se pišejo z velikim B, biti se pišejo z malim b, ali malim bit
torej 1B = 8b
1kB/s = 8 kb/s...
amper ima 4Mbit linijo, torej bi to moralo delovati približno 450 kB/s, ping do siola na ADSL pa je od 20 do 40ms
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Uporabi raje www.speedtest.net, je dosti bolj zanesljiv oz. natančen, pa v bolj laikom razumljivih številkah so rezultati.

Ti samo izberi server v bližini pri testiranju (ali klikni kar na rumenega - recommended) in boš videl kako je s hitrostjo.

Drugače pa imam jaz 1,5 mega linijo in mi je ravnokar pokazalo 1491 kb/s uploada in 18 ms ping, pa sem povezan z laptopotom brezžično.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj in kako imaš priklopljeno ?
Modem, PC, še kaj ?
Kaki doma narejen kabel ?
Če je Windows sesut sprobaš preprosto tako, da zaženeš Ubuntu s CD-ja. In tam kaki test ali download daš.

par milisekund pinga je na kablu normalno, to ni DSL "moderna tehnologija"
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
@all..

Sedaj pa diagnosticiranje problema.. Ugotovili so napako: kao mrežna kartica je fuč..

Zdej pa postopek: ko so iskal napako, je niso in niso mogl najdit. Od tipkanja pigov do testiranja linije itd.. Ampak net še vedno počasen brez razloga. Nakar se porodi ideja, da ma mogoče sosed kej čudn zvezan, da ne pride dost signala.. Nič od tega.. Nesem js laptop porbat na 8Mb lnijo, tam vleče 7,6.. Kaj za vraga je narobe? Pride nek drug tehnik, ne najde napake.. Pride pol kao računalničar od tele firme in ugotovi, da ja napaka v samem računalniku..

Problem je pa rešu tako, da je laptop na modem priklopil tako, da je on običen kabel odtranil, laptop pa na modem priključu preku USB-ja, ki pa je, če se ne motim, v bistvu nek mrežni kabel.. wtf??

Omladina, mi lahko prosim razložte, kak je to mogoče? Drugje delu komp bp, tam slabo.. Ko so ga priklopl na modem preko usb-ja, zdej deluje bp..

Kje je skrit trik tehnike? tnx za odgovor..

btw, ko sem spraševal "predzadnjega" tehnika mi je reku, da mu ni najbolj jasn
smile-1.gif
 

Tara

Zelenc'
30. sep 2007
20
0
1
Ne vem, če bo tole moje kaj v pomoč, ampak vseeno...Tudi jaz imam kabelski internet, delal je zelo počasi in sem klicala operaterja. Zatrjevali so mi, da je vse u redu. Pri men pa mlel, pa mlel...Pa sem tuk časa težila, pa klicarla, da so me mel dost in poslali nekoga, da je prišel pogledat. Po vseh njihovih poskusih, ko so se prepričal, da pri meni res ne dela internet tko, kakor bi moral...so po dolgem času prišli do napake. Adapter od modema. So ga zamenjali z novim in je internet poskočil...
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Isto težavo ma prjatu, ker se mu je pokvaril adapter in napaja zdaj preko "home made" adapterja (je elektronik) in ta da premalo amperov, ampak vseeno dela.
Hitrost neta je pa počasnejša