Siol: katastrofalna tehnična "pomoč"

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.846
605
113
22.5. - strela skuri modem, prijavim na 080 1000

24.5. - dobim sms, da je urejeno - itak ni bilo saj modem se ne popravi sam od sebe...
Grem sam na telekom po drug modem, mi dajo enega rabljenega iz prve svetovne (ker jim je novih zmanjkalo), ko ga prinesem domov ugotovim da ne dela
Spet kličem na siol, da naj pošljejo serviserja z novim modemom

25.5. - serviser pride z novim modemov frišno zapakiranim, ga priklopi in ugotovi da je zanič

26.5 - spet prinese nov modem, a se ne poveže, očitno se je telefonska linija zjebala zaradi neviht
Popoldan isti dan, ko pridem domov vidim, da modem dela, kličem serviserja pravi da so ga resetirali na cetrali in da zdaj bo ok

29.5. kličem na telekom, ker se tvja sploh ne da gledat, slika vsa kockasta, in zmrzuje na dve minuti, hitrost interneta niha med 0,5mbps in 5mbps (imam 5/5 paket), pravijo da bodo stestirali linijo

Čez pol ure dobim sms da je urejeno. Itak da ni nič urejeno kreteni!!! Nato čakam v upanju, da me bo v kratkem poklical serviser ampak očitno so samo zaprli zadevo...

8.6. TV že ne dela 14dni, net pa zelo slabo in spet kličem na telekom, dobim odzivnik, ki mi pove da so vsi zasedeni in da naj pošljem mail na tehnično.

Ok pošljem mail v njemu razložim celo štorijo, zagrozim z odjavo če ne bodo zrihtali, ker ne mislim metat stran 67€ na mesec za tak crap od storitev.

10.6. dobim mail:
Spoštovani, obveščamo vas, da je bil incident, prijavljen dne 8.6.2011 ob 21:26:11, odpravljen dne 10.6.2011 ob 11:51:12.

ITAK NI NIČ ZRIHTANO, BANDA NESPOSOBNA!!!
13.gif


Dajte mi plis povedat, če T-2 ali tuš telekom kaj bolj resno jemljeta svoj biznis, ker res ne mislim več se ukvarjat s telekomom?

Imam še opcijo kabelske (tele-tv), ampak tisto moram še malo bolj raziskat, ker je priključek na drugi strani asfaltirane ceste in bo verjetno več komplikacij za priklop, kot pa če samo zamenjam operaterja na bakreni parici...
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Dobrodošel v društvu. Podobne štorije pri meni, le da nimam nobene druge opcije. U vsakim posredovanjem "operaterjev" pa je zadeva kvečjemu slabša, ne boljša.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.846
605
113
A veš mogoče kako je z relacijami: telefonska centrala VS operater.

Spadam po Kranj Primskovo in imam možnost it na t-2, amis,in tuš telekom (sodeč po njihovih spletnih straneh).
Zdaj ni variante, da grem na operaterja, ki nima lastnega hardwera v centrali, ker če bo telekom vzdrževal centralo bo čisto isti k... kot je zdaj...
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Sam imam dobre izkušnje s tehnično službo in monterji T-2. Ko je shodil napajalnik modema, je njihov tehnik isti dan pripeljal novega, prav tako nobenih težav pri priklopu in prenosu priključka na drugo lokacijo. Žal pa imajo obupno neučinkovito in počasno naročniško službo, ki se mora namesto s strankami ukvarjati s kupi birokracije.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Morate vedet da je sistem "procedur" v tako veliki firmi kot je telekom precej zakompliciran. Imaš odprte zahtevke in dokler tistega ne rešijo si upravičen tudi do povračila denarja ali pa preklica pogodbe. Ampak ko enkrat dobiš od njih prijazni SMS da je rešeno, to pomeni tudi zaključen zahtevek in oni sploh ne vedo da imaš težave.

Torej ti bi moral takoj po prejetem zadnjem SMSju poklicat oz. sporočit na telekom NOVO napako in potem bi lahko čakal, tako si pa zajebal in sebi nakopal slabo voljo njim pa dal vso pravico, da ti bodo poslali novo položnico, ki ne bo nič manjša zaradi tvojih neprijavljenih problemov! Pa tehnično gledano je res šlo za dve ločeni napaki, ena je bila skurjen modem druga je pa sedaj v sinhronizaciji linije ..

Osebno s telekomom nimam nikoli težav, ko se pojavi napaka:
- pokličem čimprej na njihov center -> dajo v evidenco
- pokličem lokalnega telekomovca, ki mi v 80% primerih pove kaj bo rešitev oz. mi jo priskrbi (prinese nov modem, gre v centralo malce premigat kable, zateži drugim tehnikom ...)
- dobim SMS da je stvar zaključena
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Moje izkušnje so pa vedno pozitivne.

V čertek ko so bile nevihte, skuri modem popoldan nekje okoli5 ure..me kliče iz terena da ne more še danes priti okoli, drugi dan ob 8 uri že pri meni, čeprav je imel še en nekaj dni prej za urediti stvari
smile-1.gif
Je pa res da se je šlo za firmo...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.846
605
113
Ja ma ne morejo kar zapirat zahtevkov, brez da bi karkoli uredili...
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
In kje dobis stevilko lokalnega telekomovca?
Nimamo vsi Vipa.
Sicer pa imam TM na TK omrezju in so kar nekako odpravljali. Takih kolobocij nisem se imel. Sem pa vsaj ze ene 5 modemov menjal pa nekaj spliterjev tudi se mi zdi.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Imam le dobre izkušnje s T-2.

1X mi je skurlo modem, so mi rekli, da lahko še isti dan sam pridem po novega, ali pa naslednji dan pride monter k meni.
Sem ga sam šel iskati. Pridem domov, priklopim, 15 minut za tem pa me kličejo s T-2, da vidijo da sem ponovno online, ter če še potrebujem kakšno pomoč.

1X crknil napajalnik. Sem se kar do njih zapeljal in takoj dobil novega.

Pred tem sem bil na SiOLu in odšteval dneve do poteka aneksa, da sem lahko zbežal drugam.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Kako veš da niso nič uredili?

Oni so se prikjučil na modem, preverili hitrosti sinhronizacijo oz. malce popedenali parametre in njim je štimalo. Kar se tiče golih hitrosti lahko preverijo vse na daljavo. Tehnik ki je to delal je na koncu lepo kliknil na gumb "zahtevk končan" in ti si dobil SMS. Kaj si pričakoval da bodo potem še kaj hodili naokoli in te spraševali po zdravju?
grin1.gif


Lepo pokliči nazaj, ne omenjaj nič prejšnjih problemov, povej da TV ne dela, internet dela počasi itd., zna bit da se bo uredilo takoj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In kje dobis stevilko lokalnega telekomovca?

Ena opcija je da si doma na deželi kjer itak vsi vemo kdo je ta oseba. Sicer pa ima telekom lokalne "tehnične" službe ki skrbijo za teren in če pokličeš tja boš zvedel 10x več kot pa na uradnem supportu.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.846
605
113
Poglej, če dobim par minut po oddaji zahtevka sms da ja urejeno, tv pa šteka tako da se ga ne da gledat, pol to ni urejeno ane.
Iz mojega vidika je čisto vseeno če so oni v teh pol ure izumili hladno fuzijo ali pa so se praskali po jajcih. Meni tv še vedno ne deluje.
crazy1.gif
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
A veš mogoče kako je z relacijami: telefonska centrala VS operater.

Spadam po Kranj Primskovo in imam možnost it na t-2, amis,in tuš telekom (sodeč po njihovih spletnih straneh).
Zdaj ni variante, da grem na operaterja, ki nima lastnega hardwera v centrali, ker če bo telekom vzdrževal centralo bo čisto isti k... kot je zdaj...

Ok, če lahko povem še svoje mnenje, jaz svoj čas sem bil na Siolu in moram rečt, da so bili kar korektni, prekiniti sem moral, zaradi drugih razlogov
bonk.gif
, ampak dobro podobne kolobocije beležim pri Telemachu, sedaj še sploh, ko bodo okrnejno storitev še dodatno računali in se bom losal te dni.

Sam se nagibam za Tušmobil/Tuštelekom, uporablja ga bratranec in bivši cimer in nekako sta oba dva zelo zadovoljna s storitvijo, tako da moja izbira je šla v to smer. zagotovili so mi, da lahko vsaj najmanj en mesec uporabljam, po prvi plačani položnici, pa brez stroškov prekinem, v kolikor mi slučajno karkoli ne bo všeč.

Lp.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
hmm pr men je na siolu neki modem šteku pa je model druh dan kr novga prnesu , edin kar me je motlo je to da ni prej prej prej poklicu prej da pride klice pa rece zdele pridem a ste doma....

se mi pa zdi da je na optiki manj problemov z siolom k pa na obični liniji.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.352
458
83
Jes morm tut pohvalit telekomovce. Do sedaj so mi še vedno uštimal v normalnem času
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.846
605
113
No pa se je malo obrnilo na boljše. Hitrost so mi povečali na 15/5 in modem se mi sedaj poveže s 11/2.
Internet je tako končno ok. Potem sem pa še enkrat poklical ker slika na tv zmzuje in so ugotovili da je bil port za tv nekja narobe nastavljen...
V glavnem zaenkrat vse dela; tok tok po lesu.
grin1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
No lepo da si rešil zadevo. Jaz sem enkrat podoben problem reševal 3 mesece. In sicer mi je večkrat na dan vrglo modem dol iz linije. Prišli so tehniki menjavali to in ono. Največji problem pa je bil da ti izpadi niso bili zabeleženi na centrali (???) moj modem je bil kao skoz online in ni nikoli dol padal, po njihovih podatkih. No potem enkrat je tehniku padel njegov testni dol, katerega je imel priklopljenega direktno v omarici. No po nekaj časa so te končno ugotovili da je z linijo vse vredu in to je bilo zaključeno za njih.
Jaz sem še vedno vsak dan pridno klical in prijavljal napake, seveda je stalno prišel sms . da je zdaj odpravljeno. Z lokalnim tehnikom sma si bila že na "ti. Moji pogovori so se pa začeli spreminjat ko sem ugotovil da me ne je*** 5%. Pogovor je bil nekako takole:
Telekomov pomoč: Prosimo resetirajte modem - izklopite elektriko ven in spet nazaj (itak standarden postopek)
Jaz: Imam tu eno 10kg kladivo bo zadosti če vdarim po modemu ali morem vdarit po centrali ?
Telekomova pomoč: Tukaj vidimo da redno prijavljate napake. Počakajte trenutek..
Jaz: Ja že kar 3 mesece redno kličem...
Telekomova pomoč: Bomo uredili...
Jaz: To pravite že 3 mesece, pa nisem dobil občutka da se kaj rešuje.


In evo tako še je bilo nekaj časa (klical sem vsak dan), s tem da se je kladivo zamenjavalo s TNT itd. Kar mi je pač prišlo na pamet tisti trenutek.

No po kakšnem tednu mojega prijetnega klicanja me en dan kliče nek tehnik, ki je kot kaže bil precej visoko na lestvici. In pove da so zresetirali glavno centralo, kar drugače nikoli ne počnejo in bi zdaj moralo biti v redu. In je tudi bilo.

Nauk te zgodbe je: Lepa beseda lepo mesto najde. Pa če je to kladivo, tnt, itd...