Oprana oblačila imajo čuden grd vonj - ??

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Sportna sintetična oblačila po uporabi obvezno posušim(na štriku, obešalniku...),ko so popolnona suha romajo v koš za pranje....ko se nabere dovolj "športnih" gredo v PS , detergent namenski za športna oblačila(nikoli mehčalca, ki ti med drugim uniči membranska oblačila) + športni program(30).
Sušim na štriku če se le da.

Čelada za na kolo se tušira skoraj vedno po uporabi :)

Oprane nikoli ne smrdijo....začnejo pa po več urah, ko/če so prešvicane....takrat so ponavad itak že na štriku.

Volnenih(merino) , mi še ni uspelo usmradit...tudi po več dneh nošenja....in ja večkrat prešvicane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in aljoman

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Jaz tudi takoj po športanju (ko se stuširam) dam v pranje (izpiranje) na kratek program (15 min). V boben poleg cunj malce kisa, v posodo pa malo tekočega praška. Pa naj bodo to kolesarske cunje, tekaške ali pa merino štumfi za smučanje. Po pranju pa takoj obesiti, da se posuši...

Na kateri strani pa perete kolesarske hlače? Je kaj razlike v vzdržljivosti?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Narobe obrnjene.

Podloga se s časom posede, al pa se šiv začne cufat, letos sem 1 odpisal ker so se strgale pri šivu.....sam to ni od pranja.
Tudi sam narobe obrnjene zaradi pene, ki je direktno na riti, da je boljši filing, da se je švic izpral... Se v enem dobrem letu precej posedejo, hudirja...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Tudi sam narobe obrnjene zaradi pene, ki je direktno na riti, da je boljši filing, da se je švic izpral... Se v enem dobrem letu precej posedejo, hudirja...
Jbga.....ta "sploščene" so pač za rezervo in kratke fure do 2h.
Imam par takih, ki se nikakor nočejo strgat :) .