vista po trojancu=problem

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
No, že drugič v pol leta mi je uspelo fasati trojanca, tokrat preko okuženega USB ključa (hvala vrlim skrbnikom računalnikov v naših srednjih šolah.Jih ni vem).
Nod32 je uspel večino izbrisati, čeprav je bil aktiviran šele po napadu računalnika (moja napaka, da po eni slabi izkušnji nisem inšaliral nobenega antivirusnega...) in sistem si je po večurnem delu celo opomogel, programi na compu so delali kot prej, povezava z netom tudi. Nato pa veselica: sistem se je začel sam resetirat in še prej generirat sporočilo:
Windows has encounted a critical problem and wil restart automatically in one minute. Please save your work.
cry12bpy.gif

Nato ugotovim sledeče: če com ni priklopjen na net dela normalno, sporočila ni, se ne resetira, kakorhitro je wireless povezava vklopljena izda sporočilo in se resetira.
Če ga zaženem v safe mode ni problema dela, če ga zaženem v safe mode z zunanjo povezavo ista pesem, sporočilo, reset in tako naprej do onemoglosti. Vsaj 10x sem v safe modu opravil globinsko čekiranje sistema (z nodom, trenutno drugega nimam pri roki), pa ni našel ničesar.
Sem prečekiral na googlu za rešitvijo problema, vendar ni nič uporabnega.
Ima kdo kako idejo kako se problema lotiti, s čim skenirati sistem, da najde črva, trojanca ali kaj že je ostalo, ali kako prelisičiti winse, da se ne bodo resetirali sami od sebe in bo mogoče narediti kakšen scan on line?

Aja, comp je toshiba satellite p200 1ab, winsi so vista 32 bitna, sp2.

Need help, please!!!!
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Najprej si naloži ccleaner ( dobiš ga na filehippo) in fino počisti komp. Nato zaženi nod + antispyware (prav tako na filehippo)istočasno z windowsi v safe modu. Na ta način povečaš nivo detekcije. Če ne ti preostane samo formatiranje diska in ponovno nalaganje windowsov....
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kateri antispyware iz flippota priporočaš?

Raje bi bil tepen, kot da zopet formatiram vse skupaj. Sem skoraj kri scal, ko sem prejšnjič nalagal enega od grafičnih programov na comp.
uf-1.gif


Hvala ain lp.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Noben antispy in antivirus ne najde ničesar na compu.
confused-1.gif

Bi lahko bili za težavo krivi mogoče toshibini wireless driverji?
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Mogoče je res register al pa kaj druzga zj...., če maš originalni dvd od windowsov ga vstavi in daj na repair.... včasih te reši pred formatiranjem...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Trenutno dela comp brez problemov, tudi z wireless povezavo (kar pravkar pišem).
Samo upam, da bo zadeva funkcionirala še naprej.
Gor sem inštaliral AVG anti virusnega (free trial verzijo), ki sem ga spustil skozi sistem vsaj 5x.
Upam, da je zadeva sanirana...

lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Je delal do prvaga ponovnega zagona, nato pa jovo na novo, windows sporočilo, reset ,start v safe modu in 1 ura dela z AVG....dokler se nisem odločil, da imam tega poln kufer. Sledil je format diska, novo nalaganje viste in nato zopet vseh programov.
Zdaj skrušeno ugotavljam: ko fašeš trojanca ne pomaga nič drugega kot formatiranje in ponovno nalaganje operacijskega sistema.
Z.ajebal sem 5 dni, da sem nalagal in pucal sistem z vsem možnim, rezultat pa na koncu isti. Nato sem s formatom in ponovnim nalaganjem porabil dobre 4 ure.
uf-1.gif

Računica: 5x6 ur+živci+preklinjanje:4 ure.....
crazy1.gif
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Te novejši trojanci so jeba ker se naložijo v driverje. Popularni so atapi.sys, disk driverji (kak iastor od ICHja), mrežni (ndis.sys)...začuda jih noben antivirus tam ne najde (tudi v offline načinu z livecdja naprimer), ko pa je enkrat naložen z driverjem ti pa nič ne pomaga ga spucat. Jaz sem zadnjič eno kišto rešil edino tako, da sem celoten drivers direktorij prekopiral iz svoje kište, uspel zbudi winse (sicer v vga) in potem iz cedejev na novo vse driverje...