Zavorni diski - firma?

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Živjo!

Kupujem zavorne diske in ploščice, menjal bi jih spredaj in zadaj. Na žalost ne poznam podjetij, ki izdelujejo to robo, zato vas prosim za nasvet.

Na voljo imam disk Trusting za 27 eur po komadu in ATE za 55 eur po komadu. Zavorne ploščice Trusting so 35 eur po setu, ATE pa 50 eur.

Avto je Seat Leon 2003 letnik, 81 kW. ATE je prva vgradnja, kaj je trenutno notri, pa ne vem. Mehanik mi predlaga poceni diske in drage ploščice, to naj bi se menda v redu obneslo.

Kaj priporočate? Koliko kilometrov zdržijo eni in drugi diski?

Vsak nasvet dobrodošel
smile-1.gif
Hvala!
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Aja, naštete cene diskov in ploščic veljajo za sprednje zavore. Za zadnje nimam podatka, nekaj procentov manj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Dej raje obratno, dobre diske, pri ploščicas se pa itak ne pozna veliko razlike.

Pa poišči še kaj vmesnega razreda, za Trusting sicer še nisem slišal ampak ker google vrača neke italjane bi jih raje preskočil. Kakšen Delphi, Brembo ipd. so vsaj poznane znamke.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Trusting ploščice bi naj prišle 32 € spredaj in 19€ zadaj. Jaz sem z njimi glede na ceno zadovoljen pa četudi večkrat menjam je pa vprašanje če bi z Ate-jevimi naredil več km? A diske že tudi rabiš menjat, ker ljudje včasih vidijo malo roba po obodu pa bi kar menjavali?
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Diske rabim menjat ja, ker imajo že oboji veliko robu, med zaviranjem mi trese, zadnji diski so že rjasti in sploh ne zavirajo več po celotni površini.

Samo 50 eur po disku je kar veliko za ATE, čeprav so zelo dobri. Taka menjava me bo potem prišla 300 eur, to je pa že kar veliko denarja.

Kakšna je srednja, torej nekje optimalna varianta? Katero firmo mi priporočate?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Ne sparaj pri diskih! Jaz sem jih 2x kupoval...

Prvic nek autoparts union...mel iso9001 certifikat...bla bla...po enem letu so zacel trest...spredi k majo vetrnico so bli not rjavi k da bi bki 5x starejsi

pol sm kupu pagid...rang tvojga ATEja...normalno rjavi...trese 0
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Torque pravi:

Samo 50 eur po disku je kar veliko za ATE, čeprav so zelo dobri. Taka menjava me bo potem prišla 300 eur, to je pa že kar veliko denarja.

A to je za tebe drago ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pri vwju je ate prva vgradnja. Verjetno potem tudi pri seatu. Torej če si bil do zdaj zadovoljen in nimaš namena eksperimentirat pri zavorah..veš kaj vzet.

Sam sem imel lucas ploščice spredaj...pa se mi niso dopadle - sem vzel dol in zamenjal za ate.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
ne sparaj na zavorah. jaz tlacim na avto samo original, eventuelno ATE. nikoli nobenih problemov, zavore grabijo takoj, ko se dotaknes zavore, nic cvilenja poleti, tresenja, ...

zavore so podobna zgodba kot gume. das 30% vec in imas najboljse kar trg ponuja ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
ATE brez debate, tudi sam dal nove gor približno nekaj mesecev nazaj, in to že ene četrte-pete na več avtomobilih, tip top, nikoli težav!
 

hoomzi

Pripravnik
5. jul 2013
59
0
6
tudi jaz bi raje vzel dobre diske, v tem primeru ATE, ter magari slabe ploščice, ker ploščice ti lahko mogoce slabse grabijo, ali pa se hitreje obrabije, disk ti bo pa zvilo in boš dobrega menjaval za brez veze, ko ti bo tresenje volana zacelo presedat, sam mam ATE na polotu, pa sm bremzov ze pri cca 100kmh/h na polno, tako da sem uničil gumo, pa se disk ni 0 zvil...
mimogrede omenu si ceno 300eu a menjava je tolk draga? drugace je vse skupaj precej simpl in pomojm lahko sam zamenjaš če maš le nekaj osnovnega orodja pa bos ocitno kar precej prišparu;)
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Hvala vsem za odgovore.

Sem pobrskal po internetu in se da ATE dobiti precej ceneje, kot je meni ponudil znanec. Za 190 eur dobim sprednje in zadnje diske ter sprednje in zadnje ploščice - 190 eur je pa že zelo sprejemljiva cena. Zagotovo bom vzel ATE, saj kakor ste rekli; varnost je prva in pri tem se ne varčuje.

Zamenjal bi to že sam oz. s pomočjo prijatelja, ampak menda pri Golf IV potrebuješ posebne klešče za zadnje diske? Ne vem, tako mi je rekel, zato sklepam, da je pri Leonu isto. Lahko to kdo potrdi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Zadaj rabiš stisnit bat da dobiš noter ploščice za kar se uporablja namensko orodje. Z malo improvizacije se da tudi brez oz. lahko narediš preprosto DIY orodje ki bo delovalo.

Če menjaš sam ne pozabi dobro spucat in podmazat vseh vodil čeljusti, to je osnova da ne boš čez pol leta spet razdiral vse skupaj ker bodo zavore zablokirale!
grin1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
ksz...

malo čudno je to da se govori o varnosti na prvem mestu in se kupuje "najboljša" roba potem bi pa to doma montirali??
rajši dam "slabšo" firmo in peljem k nekomu ki ve kaj dela
 

hoomzi

Pripravnik
5. jul 2013
59
0
6
shift, brez zamere ampak zaradi varnosti in ker se pač bremz ne da nevem kako zakomplicirat, je zadeva zelo preprosta za za premontazo, in možnosti za napake praktično ni, vsega skupaj razen gume ja za odtegnit in zategnit 3 vijake....

ja pri golfu in verjetno seatu ter se kakšnem je cilinder treba stiskat in obenem vrteti, orodje zgleda takole....
http://www.lincos.co.uk/brakes/brake-cylinder-wind-back-tool-b1017-2
kadar sem jih jaz menjal sem improviziral takole
brake4p.JPG

pazit moras edino to da spono namestiš tako da je vrtljivi del na cilindru in da ko s kleščami zategujes cilinder (milsim da je smer vrtenja pri stiskanju ista kot ce bi v klešče zategoval vijak) ne stisneš gumjaste zaščite na cilindru, svetujem ti da pri stiskanju odstraniš tudi pokrovcek za dolivanje zavornega olja pod haubo.
...pri sami montaži pa, svetjem ti da z bakreno mastjo (v ne prevelikih količinah) namažeš stike med ogrodjem klešč in novimi ploščicami, bo veliko manj možnosti da bi ti bremze kakorkoli cvilile in škripale
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Tamala macolca gre ponavad lepo lih v celjust...rocaj pa cez un U del vn...in lepo na vzvod porines batek not...pitagora...diagonala kvadra je daljsa od stranice
wink-1.gif