Zavorni diski in ploscice Delphi

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Na domacem Peugeotu je prisel cas zamenjave sprednjih zavor. Gledam cene in sem nasel zelo ugodne diske in ploscice Delphi. Prvic slisim za to firmo. Ima morda kdo izkusnje s to firmo? Diski Delphi so recimo 36 EUR, enaki ATE pa 68 EUR.

Kupil bi tako ploscice kot tudi diske Delphi. Mislite, da bi bilo v redu? Skrbi me tudi, da bi zavore cvilile.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Delphi je na oni strani Luže zelo znana firma (podružnica Lockheeda, ki dela vse od bombnikov naprej), tako da ne gre za eno čungalunga robo...

Glede cviljenja pa ni nobenih garancij, ker je vse odvisno od tega, kako se ujameta kombinacija diska in ploščic oz. da niso ploščice pretrde. Če so že originalne ploščice cvilile bodo nove najbrž tudi, tako da poskusi kaj drugega...

Aja, cviljenje je lahko tudi krivda mehanika, nekateri za preprečevanja uporabljajo pasto, ki preprečuje cviljenje, namaže se jo na ZADNJO stran ploščice (torej ne tja, kjer zadeva zavira), morda bi pomagala tudi tebi...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Narobe ne bo nic, ker bremzalo bo v redu.
Jaz vec drugo kot ATE na dam na avto ker to je res prva klasa. Do sedaj sem imel Ferodo, Lucas,TRW....pa se nic ne more primerjat z ATE.Obcutek zaviranja je bolj enakomeren, na diskih ni nobenih zlebov.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ali bi znal kdo povedat kateri diski in ploscice so boljsi Delphi ali Swag, ce je sploh razlika med tema dvema najcenejsima ponudnikoma?