Zavarovanje hiše - mnenje ?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej zanima me mnenje glede takega zavarovanja, nekako se mi zdi najbolj primerno Generali Eksluzivno kritje, vsaj nazadnje ko sem povpraševal. Gre se za zavarovanje hiše zgrajene leta 1968 , 70% hiše je renovirano v zadnjih 2-3 letih, okna in streha v zadnjih 5-6 letih. Fasada je prvotna ( v ponudbi narobe opisano),lokacija nepremičnine je v Ljubljani. Želja je da je zavarovana nepremičnina in premičnine v njej.

Je smiselno oziroma obvezno vzeti polico za 10 let?
Poleg tega je še doplačilo za potres cca 140€ / letno.

Na kaj biti še pozoren?


Screenshot_2111.jpgScreenshot_655555.jpgScreenshot_6555555.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
tega imam jaz... zdaj enkrat bom na nuli. So v prvem letu vlomili in naredili škode en kup. Sem se pripravila še na preklanje z zavarovalnico, pa je šlo tako gladko vse skupaj in brez mutenja, kaj je krito in kaj ne, da še danes ne morem verjeti. Mi je pa naredila polico za 10 let, pa sem rekla, da bi samo na 5 let, pa je bila potem vseeno cena ista... imam pa tudi potres pa indirektni udar strele (tale zna prav priti najbrž)

dodatno imam letos še strojelom toplotne črpalke. naj bi krili škode do 8700€, kar je pri meni 100% pa še kaj ostane. to bomo pa še videli, kako bo, ko bo...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Glede potresa, kakšno leto nazaj smo se pogovarjali okrog tega, ko je ena frendica kupovala stanovanje v Ljubljani, pa potem sprašuje kaj je s tem potresom v Ljubljani in zraven je bila druga frendica, geologinja in on tko hladno pogleda in odgovori "zamuja" :rolleyes: Ja, potres ja, sploh Ljubljana.

Naredi na 10 let, glede na vremenske dogodke in škodne rezultate zavarovalnic, se zna zgoditi da bodo še bolj dvigovali cene, morda slabšali splošne pogoje,
tako da se z 10 letno pogodbo zaščitiš proti temu, edino cena se dviguje skladno za povečanjem življenjskih stroškov.

Generali DOM paket, je dobro zavarovanje, tudi druge zavarovalnice nimajo nič slabše,so pa določene razlike v kritjih med njimi.

Pomembno je vedeti, da je zavarovano "samo to" kar je navedeno na polici in splošnih pogojih. Tud pogoje se splača enkrat prebrati
in dati agentu vprašanja če ti kaj ni čisto jasno oz. če nisi prepričan ali je krito.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tudi sam opažam da se potresi zadnje čase gibajo v naši bližini in ravno zadnji v Zagrebu me je malce spodbudil da uredim zavarovanje, sploh ker smo trenutno že vsaj 10 let brez.

Mi pa je večina svetovala da je Generali bestbuy kar se tiče zavarovanja hiš, mogoce še kakšno mnenje?
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
637
113
S to ponudbo greš na Savo ali Triglav, pa naj naredijo enako. Bo težka, ampak naj potem razložijo, kje je razlika, sploh če je premija enaka ali nižja. 10 letno zavarovanje ti na tej ponudbi prinaša 42,01€ popusta in težave ob morebitni željeni prekinitvi. Potres pa ??? če je rušilni, je to nacionalna katastrofa in pri obnovi pomaga država, če imaš potres zavarovan, boš pač prej obnovil ali prišel do nove hiše. Zavarovalnica izplača škodo prej kot država. Šele ko pride do škode in njenega izplačia vidiš, da ni vse v premiji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
S to ponudbo greš na Savo ali Triglav, pa naj naredijo enako. Bo težka, ampak naj potem razložijo, kje je razlika, sploh če je premija enaka ali nižja. 10 letno zavarovanje ti na tej ponudbi prinaša 42,01€ popusta in težave ob morebitni željeni prekinitvi. Potres pa ??? če je rušilni, je to nacionalna katastrofa in pri obnovi pomaga država, če imaš potres zavarovan, boš pač prej obnovil ali prišel do nove hiše. Zavarovalnica izplača škodo prej kot država. Šele ko pride do škode in njenega izplačia vidiš, da ni vse v premiji.
Država še objektov v svoji oz. občinski lasti ne obnovi, tudi infrastruktura je po 20 letih še v fazi prenove, ti pa pričakuješ pomoč fizičnim osebam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.465
227
63
Če se lahko priklopim, tudi jaz iščem podobno zavarovanje - imamo tukaj kakšnega agenta ki pokriva Lj z okolico in pokriva Generali ter po možnosti še Triglav?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tako nekako ja, namreč če bo potres porusil oziroma napokal hišo, močno dvomim da bo pa Jankovič kar segel v žep in zgradil novo .
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
A zavarovalnica pa bo? Bodo poslal enga palce železa pa kubike betona štet pa vse papirje zahtevat pa iskat najmanjše neskladje, da bajta ni bila zgrajena kot je treba - potresno varna... Pa kok jih je pri nas komplet na črno ali pa s prizidku na črno. Jok brate... Če bo kdo kaj takim dal, bo to država, zavarovalnica sigurno ne...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
A zavarovalnica pa bo? Bodo poslal enga palce železa pa kubike betona štet pa vse papirje zahtevat pa iskat najmanjše neskladje, da bajta ni bila zgrajena kot je treba - potresno varna... Pa kok jih je pri nas komplet na črno ali pa s prizidku na črno. Jok brate... Če bo kdo kaj takim dal, bo to država, zavarovalnica sigurno ne...

no no, počasi...

zavarovalnice ne pogojujejo da je objekt zgrajen skladno z dokumentacijo itd... (edino Generali ima to predvprašanje in v tem primeru zahteva ogled nepremičnine) objekt so sprejeli v kritje na podlagi površine nepremičnine in letnice gradnje in to dvoje je najbolj pomemben podatek pri potresnem zavarovanju.
Potres je v glavnini premije pozavarovan naprej pri pozavarovalnicah in tudi to je razpršeno, tako da je riziko za lokalno zavarovalnico dokaj majhen...

Če imate tako nezaupanje do zavarovalnic, zakaj sploh sploh zavarujete avtomobile, hiše itd?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
Zaradi karme... Bi me marsikateri dogodek bistveno bolj "bolel" kot par jurjev letno za raznorazni zavarovanja. Priznam pa, da je bolj malo zavarovanega iz naslova, da bi dejansko verjela, da bo kaj silnega iz tega, ko bo šlo za res kaki denar.

Drugace je pa vse to opletanje na suho. Upam pa, da pri tem ostane in ne bomo nikdar vedeli.

Tudi tisti vlom zgoraj... Raje bi plačevala pa nič dobila teh par let, pa da se ne bi zgodil... Se dons se pozna v glavi.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Zaradi karme... Bi me marsikateri dogodek bistveno bolj "bolel" kot par jurjev letno za raznorazni zavarovanja. Priznam pa, da je bolj malo zavarovanega iz naslova, da bi dejansko verjela, da bo kaj silnega iz tega, ko bo šlo za res kaki denar.

Drugace je pa vse to opletanje na suho. Upam pa, da pri tem ostane in ne bomo nikdar vedeli.

Tudi tisti vlom zgoraj... Raje bi plačevala pa nič dobila teh par let, pa da se ne bi zgodil... Se dons se pozna v glavi.


Saj to mi ne gre v glavo, skleneš zavarovanje, imaš primer z katerim si bila zadovoljna, še več presenečena kako je šlo vse gladko itd...
Pa še vedno tako nezaupanje, zaradi česa? Cenilci niso zato da odbijajo škode, so zato da obravnavajo škode ne da jih zavračajo,
jih pa zavračajo, če seveda niso krite in ja verjetno kdaj tudi komu zavrnejo kakšno škodo ker je bil sklep okoliščin tak....

A bi ti tudi krila vse neupravičene reklamacije za svoje storitve? Ker nekateri ljudje imajo res domišljijo in pričakovanja ki so nadzemeljska...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.303
5.332
113
Marsikdaj, pa v osnovi niti ni nujno, da sem jaz delala. Pozrem deloma ali v celoti. Ko gre za zneske kar ekvivaletne zame kot je 3k€ za en generali. Pa niti niso upravičeni - ni nobene garancije več ali pa kej... Sej tudi oni niso prišli pogledat. Ko gre pa za 1000x toliko pa ne za en primer ampak več kot npr pri potresu, pol grem pa palice štet, pa res gledati kaj sem dolzna popravljat pa kaj ne...
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vihar je pred tedni upostošil po vsej državi. Definitivno nacionalna katastrofa. Se kdo spomni koliko je država dala, koliko pa zavarovalnice?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Vihar po celi Sloveniji?kdaj pred kratkim?
A veš kaj naredi pošten potres, kaj pa sapca, ali pa lokalni vetrič?
Vihar v spominu mi je ostal v Gozdu nad Kamniku, zledolom 2014 in podobno. Pa s tem je bilo škode v celi Sloveniji toliko kot bi jo bilo ob poštenem.potresu v eni ljubljanski ulici.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Vihar po celi Sloveniji?kdaj pred kratkim?
A veš kaj naredi pošten potres, kaj pa sapca, ali pa lokalni vetrič?
Vihar v spominu mi je ostal v Gozdu nad Kamniku, zledolom 2014 in podobno. Pa s tem je bilo škode v celi Sloveniji toliko kot bi jo bilo ob poštenem.potresu v eni ljubljanski ulici.

Problem potresnega zavarovanja (vsaj v Ljubljanski kotlini) je v tem da je premalo nepremičnin zavarovanih zoper to nevarnost in bo kvečjemu problem v tem,
da bo premalo ljudi dobilo odškodnine... in tu bo težava obnavljat/gradit, ker pol bloka je imelo zavarovano in bodo dobili denar, druga polovica pa ne bo dobila nič... pol se pa zmeni in čakaj na državo...

Potres je POZAVAROVAN pri največjih svetovnih pozavarovalnicah in te pozavarovalnice se spet pozavarujejo naprej, tako da je riziko res razpršen po celem svetu prav zato, da v primeru take naravne katastrofe zavarovalnice ne počepne, ampak izplača zavarovalnine, en del gre iz njenih rezervacij, večina pa iz pozavarovanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Marsikdaj, pa v osnovi niti ni nujno, da sem jaz delala. Pozrem deloma ali v celoti. Ko gre za zneske kar ekvivaletne zame kot je 3k€ za en generali. Pa niti niso upravičeni - ni nobene garancije več ali pa kej... Sej tudi oni niso prišli pogledat. Ko gre pa za 1000x toliko pa ne za en primer ampak več kot npr pri potresu, pol grem pa palice štet, pa res gledati kaj sem dolzna popravljat pa kaj ne...


To je potem tvoja poslovna odločitev, če se odločiš zastonj za drugimi popravljati, ne hvali se preveč s tem, jih bo hitro dosti to izkoristilo ;)


Najbolj osnovno kar je treba vedeti pri zavarovanjih je to, da krije samo tisto kar je zavarovano (napisano na polici, pogojih) in da plača odškodnino v takem znesku
da se vzpostavi v obstoječe stanje, tudi z uporabo t.i. rešenih delov, če je res smotrno da se uporabijo, neverjetno ampak z rešenimi deli je mel folk največ težav prav pri zavarovalnici za katero pravijo da ne kompliciran pri izplačilih...

p.s. Izboljšave niso zavarovane!