Zakaj sem drugorazredni državljan kljub dobri službi in lastniški nepremični?

Corvette

Majstr
6. nov 2008
405
272
63
Sem poiskusil tudi 50. Isti problem. S palcem se zaletim v kapico.

Doma že od začetka nosim Salamonke št. 48 včasih adidas, asics, ...
Vse kupljeno v tujini v Sloveniji ne dobim ničesar.
Kaj pa tujina? Naročiš več parov, enega obdržiš, ostale pošlješ nazaj.

 

dask

Majstr
21. sep 2023
365
398
63
Pri nas drugače za obiskovalce, praktikante itd. uporabljamo zaščitno kapico, ki jo natakneš na obstoječ čevelj. Številka ni važna. En primer spodaj, za izbraževanje bi moral biti dost.

 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.117
1.334
113
Kaj pa tujina? Naročiš več parov, enega obdržiš, ostale pošlješ nazaj.

Hvala,

Sem jih kontaktiral. Kot kaže celo imajo čevlje, ki verjetno pašejo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.117
1.334
113
Pri nas drugače za obiskovalce, praktikante itd. uporabljamo zaščitno kapico, ki jo natakneš na obstoječ čevelj. Številka ni važna. En primer spodaj, za izbraževanje bi moral biti dost.

Praktično delo je v pravi proizvodnji in nato še praksa v zunanjem podjetju.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.331
-54
113
Pozdravljeni,


Star sem dobrih 40 let, imam super in dobro plačano službo. Vozim avto višjega cenovnega razreda in dve lastniški nepremičnini brez kredita. Eno nepremičnino oddajam.

Ugotavljam, da sem kljub vsemu v naši lepo Sloveniji drugorazredni državljan. Zakaj?


Ker za razliko od Romov (v nadaljevanju bom uporabljal izraz cigani, ker si kaj drugega ne zaslužijo):

Sem moral za oba stanovanja najeti kredit in trdo delati, da sem ga odplačal. Cigani najdeno zemljo, ki nji njihova in tam zgradijo črno gradnjo. Kaj se zgodi? Nič. Če bi jaz naredil enako, bi nepremičnino podrli, stroške obesili meni in ker ne bi imel denarja za poplačilo, bi šel v osebni stečaj.

Imam elektriko, ki jo plačujem. Ne vem, kako imajo lahko cigani elektriko na nepremičnini, ki je postavljena na tuji zemlji brez gradbenega in uporabnega dovoljenja?


Da imam vodo, sem moral legalno kupiti nepremičnino. Zakaj bi jo torej morala država zagotovoti ciganom, za črno gradnjo na tuji zemlji. Jih pa razumem, da rabijo vodo, da lahko operejo svoje BMW-je,

Ker plačujem davke, gre torej del plače policajem tudi in mojih prispevkov. Pa mi na misel ne pride, da bi jih tepel. Torej, če ne plačuješ davkov jih potem lahko pretepaš?

Če bi si kupil avto na keš, bi me FURS najprej vprašal od kje mi denar? Če ne bi znal pojasiti izvora, bi plačal davek. Kot kaže, moram k Ciganom v službo, da me naučijo kako do BMW brez dohodkov in bi me FURS pustil pri miru?

Zakaj moram vsako leto registrirati avto in plačati davke, če se lahko cigani vozijo brez tega.

Torej, kot Slovenec, ki plačujem vsako leto zelo visoke davke, sem drugorazredni državljan. Vsak cigo ima vreč pravic in nas. Dolžnosti pa nobene.

Vem, kdo bo rekel, da ne nestrpen, ampak vse kar sem napisal drži in je čas, da se nehamo slepiti.


očitno Vrtovec bere Alter, in je povzel našega Vojnika...

1725370780376.png
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
783
416
63
Pri nas drugače za obiskovalce, praktikante itd. uporabljamo zaščitno kapico, ki jo natakneš na obstoječ čevelj. Številka ni važna. En primer spodaj, za izbraževanje bi moral biti dost.

Take zadeve imajo v Hisense v Velenju, vsaj v orodjarni je tako. Je pa zadeva grozno nerodna, hodiš kot da imaš plavutke na nogah! Če nisi navajen skoraj bolj nevarno kot pa če bi bil brez te "zaščite".