kolo in otrok

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.446
272
83
Kras
www.mtl.si
Otroka sta vedno spredaj, ponavadi je žena prva, čeprav velikokrat izgubim živce, ker ne opravlja pravilno dela vodje.
frown-1.gif
.
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Otrok na kolesu

Pri vožnji s kolesom je predvsem pomembno, da otrok do 6. leta ne sme voziti po kolesarski poti niti po cesti. Samostojno lahko vozi šele, ko je star 8 let in ima kolesarsko izkaznico. Brez kolesarskega izpita pa kolesar od 6. do 14. leta starosti lahko vozi kolo samo v spremstvu polnoletne osebe.

V Kranju znajo biti kar dosledni in vsake kvatre pišejo položnice vsem staršem okoli štadijona.
Ja, to so pravi inkasantje
uf-1.gif
. Recimo sam ne bi froca nikoli spustil v promet, če ne bi bil prepričan, da se lahko pravilno vozi, pa tisti kos papirja gor ali dol.
Še en primer poizkusa inkasantstva: pri nas imamo zelo široke pločnike in skoraj NIČ kolesarskih stez. Itak se s froci vozim po pločniku, s tem, da sem jima že od začetka vbil v glavo, da NIMATA prednosti in morata vedno pešcem odstopiti prostor, če ga ni dovolj. Nikoli nobenega problema do sedaj.
Zadnjič me je redarka potem nekaj driblala s to vožnjo po pločniku, pa sem ji lepo mirno razložil zakaj in kako (tudi videla je že od daleč, da nismo kamikaze in da nismo ''izsiljevali'' pešcev), tako da je šlo potem naprej brez kazni. Vsekakor pa raje plačam kazen, kot da ne bi izkoristil možnosti za varnejšo vožnjo, čeprav sta oba že neproblematična s tega vidika. Je pa seveda res, da to kar eni delajo s kolesi (po cesti in po pločnikih) ni za nikamor.
Drugače pa pri nas še niso začeli tega kontrolirat, tako da izgleda imajo naši redarji vsaj nekaj pameti, ali pa preveč drugega dela
grin1.gif
.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.971
3.798
113
Zanimivo. Meni je bistveno lažje voziti spredaj in da mi sledita kot pa za njima vpit drzi se desne, glej naprej, pazi to pazi ono, glej naprej vozi desno glej naprej....tam gremo levo potem desno....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.446
272
83
Kras
www.mtl.si
Hm, zadaj sem ravno zato, da ju vidim, kaj delata. In po potrebi korigiram.
Hkrati pa se, ko pride avto zadaj, postavim nekoliko bolj levo, tako da če že gre bedak par centimetrov od balance, gre proč od moje, ne pa od malih dveh.
Ko ju naučiš pravilno ravnati, se ne rabiš več nič dreti, ker sama gledata na križiščih, se ustavita, itd.
wink-1.gif

Sicer se pa mi itak vozimo po manj prometnih cestah, tako da to ni velik problem, ampak se vseeno bolj počutim, da ju imam pod nadzorom, kot pa da mi kdovekaj delata zadaj. In kot omenjeno, lahko njune neumnosti takoj korigiram, če je potrebno.