Zakaj sem drugorazredni državljan kljub dobri službi in lastniški nepremični?

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
v bistvu... kar narediš je - vzameš vse opcije, jih prevagaš in izbereš najboljšo oziroma kombinacijo. Če je to odhod med cigote, pa naj bo to. Ta formula je aksiom, ki se ne spreminja in pač igraš s kartami, ki so ti bile dodeljene. To je povsod tuko, ne samo pri nas, ne samo pod to vlado, ne samo, kar se denarja tiče. Jamranje zaradi sprememb ni vredno razmišljujočega, funkcionalno opravilnega človeka.

p.s.
poglej j.d.o.o. na hrvaškem, npr... mogoče ti kaj prav pride.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.602
5.595
113
1000008431.jpg
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in krko

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.088
1.319
113
Pozdravljeni,


Star sem dobrih 40 let, imam super in dobro plačano službo. Vozim avto višjega cenovnega razreda in dve lastniški nepremičnini brez kredita. Eno nepremičnino oddajam.

Ugotavljam, da sem kljub vsemu v naši lepo Sloveniji drugorazredni državljan. Zakaj?


Ker za razliko od Romov (v nadaljevanju bom uporabljal izraz cigani, ker si kaj drugega ne zaslužijo):

Sem moral za oba stanovanja najeti kredit in trdo delati, da sem ga odplačal. Cigani najdeno zemljo, ki nji njihova in tam zgradijo črno gradnjo. Kaj se zgodi? Nič. Če bi jaz naredil enako, bi nepremičnino podrli, stroške obesili meni in ker ne bi imel denarja za poplačilo, bi šel v osebni stečaj.

Imam elektriko, ki jo plačujem. Ne vem, kako imajo lahko cigani elektriko na nepremičnini, ki je postavljena na tuji zemlji brez gradbenega in uporabnega dovoljenja?


Da imam vodo, sem moral legalno kupiti nepremičnino. Zakaj bi jo torej morala država zagotovoti ciganom, za črno gradnjo na tuji zemlji. Jih pa razumem, da rabijo vodo, da lahko operejo svoje BMW-je,

Ker plačujem davke, gre torej del plače policajem tudi in mojih prispevkov. Pa mi na misel ne pride, da bi jih tepel. Torej, če ne plačuješ davkov jih potem lahko pretepaš?

Če bi si kupil avto na keš, bi me FURS najprej vprašal od kje mi denar? Če ne bi znal pojasiti izvora, bi plačal davek. Kot kaže, moram k Ciganom v službo, da me naučijo kako do BMW brez dohodkov in bi me FURS pustil pri miru?

Zakaj moram vsako leto registrirati avto in plačati davke, če se lahko cigani vozijo brez tega.

Torej, kot Slovenec, ki plačujem vsako leto zelo visoke davke, sem drugorazredni državljan. Vsak cigo ima vreč pravic in nas. Dolžnosti pa nobene.

Vem, kdo bo rekel, da ne nestrpen, ampak vse kar sem napisal drži in je čas, da se nehamo slepiti.
Še ti povem kako država vzpodbuja vse da ostanejo na socialni:


Zaradi delovne nezgode sem pristal na socialni, ker se je operacija vlekla in odlagala sem se odločil ta čas izkoristiti za izobraževanje,.

Porabil sem skoraj 2 leti da so me vklučili v program za izobraževanje.

CSD-ju ni všeč da si aktivno iščem delo in se izobražujem zato so mi znižali socialno pomoč. Baje je tako po zakonu...

Zavodu za zaposlovanje pa v 2+ mesecih ni uspelo najti zaščitne opreme in se posledično ne morem udeleževati izobrazevanj v delavnici.
Jaz sem 2+ mesca pritiskal da mi nabavijo to ker sem vedel da rabim. Do danes nimam.

Če potegneš črto vidiš da bi prišel dosti boljše skozi če bi bil doma in gledal v zrak.
Takšnim naš CSD da več denarja kot meni, ki delam aktivno na službi in porabim vsak dan 10-12ur zato.


Sedaj pa mi ti povej kdo je tukaj nor.
 
  • Žalosti me
Reactions: Vojnik

mistique

Guru
16. jun 2009
13.521
1.305
113
Emona / Carnium
Edino, ce neham delat, grem med cigote, dobim vse zastonj in si zavrtim komad od Mileta Kitica, Nemoze nam niko nista…
Če se resno pripravljaš za med cigote, ti povem, da je to komad od Mitra Mirića. Fajn vedet, da te ne razkrinkajo takoj :evil:

Drugače pa srečno z reševanjem opisane situacije.
Včasih pomaga, če v neki zagamani situaciji preveriš ali je to, kar si tako močno želiš nekaj, kar ti nosi več dobrega ali slabega...ni vse tako očitno, kot se nam zdi.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
5.081
2.253
113
Ma vem… razpizdilo me je vse skupaj. Nekaj sem racunal, ker bom moral zaradi novih ukrepov vrhunskega managerja, Steave Jobsa slovenske energetike, zapreti popoldanski s.p. in najti drugo resitev.

Ko kalkuliram bruto, neto, prispevke,’ipd., me je vrglo na rit, ker vidim, da v enem letu placam za eno garsonjero v Ljubljani davkov in se vprasam, kaj dobim za to. Imas pa prav, nic je bo bolje, ce se sekiram.

Edino, ce neham delat, grem med cigote, dobim vse zastonj in si zavrtim komad od Mileta Kitica, Nemoze nam niko nista…
Verjetno ti odgovor ne bo všeč ampak, saj si sam napisal da imaš popoldanski s.p., ki je super za nas ki radi delamo še malo doma, ampak če nekomu zrastejo apetiti, potem popoldanski s.p. ni primerna oblika dejavnosti. In izgleda to velja zate. Tudi zame skoraj je, sem se zavestno obrzdal in zmanjšal na tak obseg, da se ne sekiram preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.381
916
113
v bistvu... kar narediš je - vzameš vse opcije, jih prevagaš in izbereš najboljšo oziroma kombinacijo. Če je to odhod med cigote, pa naj bo to. Ta formula je aksiom, ki se ne spreminja in pač igraš s kartami, ki so ti bile dodeljene. To je povsod tuko, ne samo pri nas, ne samo pod to vlado, ne samo, kar se denarja tiče. Jamranje zaradi sprememb ni vredno razmišljujočega, funkcionalno opravilnega človeka.

p.s.
poglej j.d.o.o. na hrvaškem, npr... mogoče ti kaj prav pride.
Ravno to opcijo studiram, da na Hrvsakem odprem d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.294
9.636
113
40
MB
Meni se zdi pa tvoja reakcija normalna, in ista bi morala bit od vsakega davcnega zavezanca, sele te bi mogoce lahko slo na bolje.