Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
oh, saj zdaj bodo cepljeni apostoli srečni, ko bo vlada dala ven obvezno cepljenje. za vse. do zadnjega. za zdravje gre. ker ljudje umirajo. apokalipsa. živa. noro, ti rečem...
kako bo to zdej zgledalo? bodo pošiljali kuverte? ki jih ne bo nihče odprl? prisilno te...aja, ne....obvezno te bodo prišli iskat? hm. dejmo, še tukaj biti enaki neenakim in šmirglati zakone. kot jih naš pv že dolgo let...za janeza! za cepljenje! za domovino!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
oh, saj zdaj bodo cepljeni apostoli srečni, ko bo vlada dala ven obvezno cepljenje. za vse. do zadnjega. za zdravje gre. ker ljudje umirajo. apokalipsa. živa. noro, ti rečem...
kako bo to zdej zgledalo? bodo pošiljali kuverte? ki jih ne bo nihče odprl? prisilno te...aja, ne....obvezno te bodo prišli iskat? hm. dejmo, še tukaj biti enaki neenakim in šmirglati zakone. kot jih naš pv že dolgo let...za janeza! za cepljenje! za domovino!
Kako bi lahko izgledalo? če se ne cepiš ti bodo poslali astronomsko kazen, če jo ne boš plačal, ti bodo zarubili premoženje.
Stanovanje/bajta bo šla na dražbo, kupil jo bo kak tajkun za četrtino cene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in jendomen

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
začelo se je z varnostnim pasom in čelado. Z neuporabo ne ogrožaš nikogar, razen dobička zavarovalnic, a vseeno plačujemo kazni. In če je narod požrl to, bo še kaj večjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
oh, saj zdaj bodo cepljeni apostoli srečni, ko bo vlada dala ven obvezno cepljenje. za vse. do zadnjega. za zdravje gre. ker ljudje umirajo. apokalipsa. živa. noro, ti rečem...
kako bo to zdej zgledalo? bodo pošiljali kuverte? ki jih ne bo nihče odprl? prisilno te...aja, ne....obvezno te bodo prišli iskat? hm. dejmo, še tukaj biti enaki neenakim in šmirglati zakone. kot jih naš pv že dolgo let...za janeza! za cepljenje! za domovino!

"Seveda bodo s cepljenjem resili nekaj malega zivljenj, ampak milijon ljudi bo pa dvakrat po celo uro nesvobodnih!"
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, tkole...jaz ne bom brskal, ampak, če sem ravnokar prilezel izpod kamna (necepljen itak :) in poslušaš obe strani: cepi se, ker ni nič narobe, cepivo je varno, cepivo ima 4 sestavine...ali cepivo ima dnk dojenčkov, cepivo ima 20 sestavin ipd. OBOJI ti pomolijo pod nos izjave doktorjev ipd komisij, ki na papirju zgledajo legit.
razen, če slepo verjameš znanosti in takoj letiš v cepilni center...kaj storiš? si vzameš cajt ene pol leta, da prebrskaš vse nebuloze, narediš doktorat iz epidemiologije, da sploh razumeš, kaj govorijo oboji. ali raje zlezeš nazaj pod kamen :)

(imam enega znanca z tisto drugo teorijo in včasih še meni ni jasno, kako lahko človek verjame take stvari...ampak lej, vsak ima pravico razmišljati s svojo glavo)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ko zna človek smiselno ovrednotiti informacije, ki jih prejema s sveta okrog sebe, tj. razumeti, kaj ima smisel in kaj ne, se reče, da je funkcionalno pismen in sposoben samostojnega življenja v družbi. Dokler te sposobnosti nima, bo sicer prišel skozi življenje, le prevečkrat ga bodo nategnili na vseh koncih.

Že večkrat sem povedal tudi, da niso sami krivi, kriva je družba okrog njih (ki ni bila dovolj spodbujajoča do učenja) in zanič izobraževalni sistem. Eno leto za mano, recimo, na naravoslovni gimnaziji kljub ekstra uram biologije v treh letih otrok niso naučili o človeku ničesar, ker se je nekemu modrecu na ministrstvu zdelo bolj pametno, da se najprej učijo o praživalih in teh rečeh - da bi prišli do biologije človeka pa je zmanjkalo časa, ker je bilo pač gimnazije prej konec.

Kdor ni razumel, da je v vektorskih cepivih drugačno število sestavin kot v mRNA in zdaj zaradi te navidezne dileme, ki bi jo rešilo 5 sekund guglanja, ne more spati, ni funkcionalno pismen. Izjemoma bom dal željeno informacijo na krožnik:

Kot družba smo se odločili, da bomo tudi takšne nesrečnike rešili pred pogubo - s cepljenjem.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kot pričakovano je prvi štartal tony :)
seveda, gugl je tvoj prijatelj. IN sovražnik.
kako naj človek laično ovrednoti nebroj dizertacij, klub temu da je naredil osnovno šolo in srednjo šolo (ne pa doktoratov...očitno jih prosto po toniju mora imeti vsak prebivalec...), ki mu jih servirajo, pa niti jaz ne morem doumeti. ne zameri, tak pdf ti lahko vsak srednješolec naklamfa v pol ure. z linki vred. pa tudi enega "dohtarja" podpiše. nimamo vsi popolnega spomina na en sam letnik v srednji šoli, ko smo imeli uro biologije. pa še tam smo imeli amebe in paramecije. no, seveda, nevednost ni izgovor. učiti se, učiti, je včasih rekla ena persona non grata. ampak ja, očitno je/bo treba vazelin s sabo nositi...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A je dovolj, če ti napišem, da so mRNA cepiva največji dosežek genetike 21. stoletja in da bodo padale Nobelove nagrade?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
Kot družba smo se odločili, da bomo tudi takšne nesrečnike rešili pred pogubo - s cepljenjem.
nekje sem zasledil da je v SLO zaradi posledic cepljenja proti covid umrlo "samo 6" ljudi. Pa tudi če je "samo 1", je to 1 preveč. Pa recimo da jih je "samo 6" - za cepljenje so se odločili sami, torej so si krivi, uradno, tudi sami. Po uvedbi prikrite prisile z dnem 15.09.2021 se je za cepljenje odločilo mnogo ljudi. Pa ne zato ker so v noči iz 14. na 15.09.2021 spoznali svojo zmoto, ampak ker s(m)o v to prisiljeni zaradi vladnih odlokov ki nam onemogočajo normalno življenje. S tem bo tudi številka iz "samo 6" šla navzgor in nekdo bo za te smrti ali trajne posledice moral prevzeti odgovornost. Ker se v svojem fanatičnem zagovarjanju cepljenja rad spravljaš na osebni nivo, te vprašam: jo boš ti ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Manj jih bo umrlo zaradi cepljenja kot zaradi kovida.
To je za ene normalno in dobrodoslo. Takle mamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
nekje sem zasledil da je v SLO zaradi posledic cepljenja proti covid umrlo "samo 6" ljudi. Pa tudi če je "samo 1", je to 1 preveč. Pa recimo da jih je "samo 6" - za cepljenje so se odločili sami, torej so si krivi, uradno, tudi sami. Po uvedbi prikrite prisile z dnem 15.09.2021 se je za cepljenje odločilo mnogo ljudi. Pa ne zato ker so v noči iz 14. na 15.09.2021 spoznali svojo zmoto, ampak ker s(m)o v to prisiljeni zaradi vladnih odlokov ki nam onemogočajo normalno življenje. S tem bo tudi številka iz "samo 6" šla navzgor in nekdo bo za te smrti ali trajne posledice moral prevzeti odgovornost. Ker se v svojem fanatičnem zagovarjanju cepljenja rad spravljaš na osebni nivo, te vprašam: jo boš ti ?

Kdo pa bo odgovarjal za smrti tistih, ki so jih namenoma okužili razni zlatani? Kdo bo odgovarjal za smrti 4000 ljudi ki so umrli zaradi covida + neznano število tistih, ki zaradi covida niso pravočasno dobili ustrezne terapije? Vsaka nepotrebna smrt je tragedija, od tistih v prometnih nesrečah do covida in raka kot vzrokov. Žal nikjer nič ni stoprocentno (razen smrti in davkov), tudi zdravila in cepiva ne, se pa s cepljenjem bistveno zmanjša možnost smrti zaradi covida. Torej je vprašanje lahko samo "ali je bolje da jih umre 1000 necepljenih ali 4 zaradi posledic cepljenja in 5 zaradi covida čeprav so cepljeni". A boš ti prevzel odgovornost zaradi tistih 1000?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in tony

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Kaj je za tebe huje:

- umre clovek ki ze ima kompromiran imunski sistem
- umre zdrav clovek kot posledica cepljenje za bolezen ki ga verjetno ne bi ubila.

Pres 1 letom se je resevalo prve, iz solidarnosti se je zaprlo drzavo.
Zdaj pa si je vsak sam kriv, ce umre, logika da se moramo vsi cepit da zascitimo vse ne more biti nova normala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ne vem zakaj bi razni javri in zlatani nosili neko krivico, ker imam občutek, da ljudje ne jedo netopirjev niti jih ne secirajo po laboratorijih. Pa se mi zdi, da tiste zime tudi niso smučali v Italiji ali letali po svetu. Če bi bili vsi kot oni, se danes o virusu ne bi niti pogovarjali. Sedaj se jih pritiska, da eksperimentirajo s svojim telesom proti svoji volji, medtem ko so drugi zakuhali, da se je virus razširil po svetu in za to ne bodo nikoli odgovarjali. Pa ta virus ni ebola v2, ampak veliko veliko prej gripa v2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kaj je za tebe huje:

- umre clovek ki ze ima kompromiran imunski sistem
- umre zdrav clovek kot posledica cepljenje za bolezen ki ga verjetno ne bi ubila.

Pres 1 letom se je resevalo prve, iz solidarnosti se je zaprlo drzavo.
Zdaj pa si je vsak sam kriv, ce umre, logika da se moramo vsi cepit da zascitimo vse ne more biti nova normala.
A pa ti si se zmer tle. Dej prosim poglej si statisiko strdkov pri zdravih ljudeh ki sk fasal korono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ne vem zakaj bi razni javri in zlatani nosili neko krivico, ker imam občutek, da ljudje ne jedo netopirjev niti jih ne secirajo po laboratorijih. Pa se mi zdi, da tiste zime tudi niso smučali v Italiji ali letali po svetu. Če bi bili vsi kot oni, se danes o virusu ne bi niti pogovarjali. Sedaj se jih pritiska, da eksperimentirajo s svojim telesom proti svoji volji, medtem ko so drugi zakuhali, da se je virus razširil po svetu in za to ne bodo nikoli odgovarjali. Pa ta virus ni ebola v2, ampak veliko veliko prej gripa v2.
Eksperimentiral je 50k oz kokr kol je blo doloceno v studiji. Ostali ne eksperimentirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Vsi eksperimentirajo, ker študije niso zaključene, bodo enkrat konec 2022 ali 2023. Pa še takrat ne bo konec, ker vemo kako je s farmacijo. Poglej si po spletu koliko milijard so odšteli za odškodnine zaradi njihovih substanc po že zaključenih "študijah".
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
nekje sem zasledil da je v SLO zaradi posledic cepljenja proti covid umrlo "samo 6" ljudi. Pa tudi če je "samo 1", je to 1 preveč. Pa recimo da jih je "samo 6" - za cepljenje so se odločili sami, torej so si krivi, uradno, tudi sami. Po uvedbi prikrite prisile z dnem 15.09.2021 se je za cepljenje odločilo mnogo ljudi. Pa ne zato ker so v noči iz 14. na 15.09.2021 spoznali svojo zmoto, ampak ker s(m)o v to prisiljeni zaradi vladnih odlokov ki nam onemogočajo normalno življenje. S tem bo tudi številka iz "samo 6" šla navzgor in nekdo bo za te smrti ali trajne posledice moral prevzeti odgovornost. Ker se v svojem fanatičnem zagovarjanju cepljenja rad spravljaš na osebni nivo, te vprašam: jo boš ti ?
Kot bi rekel JJ: "To so vaše domneve". Dnevno se zadnje čase cepi po 20.000 ljudi. Kako to, da je število umrlih od cepljenja še vedno nespremenjeno? Od Covida je samo včeraj umrlo 6 ljudi.

a) Seveda (tudi) jaz, ker plačujem davke.

b) Jaz sem že dal jajca na tnalo in se šel cepit, ker je to za družbo najbolje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Vsi eksperimentirajo, ker študije niso zaključene, bodo enkrat konec 2022 ali 2023. Pa še takrat ne bo konec, ker vemo kako je s farmacijo. Poglej si po spletu koliko milijard so odšteli za odškodnine zaradi njihovih substanc po že zaključenih "študijah".
Če boš necepljen potreboval bolnišnično oskrbo zaradi zapletov ob Covidu, boš tudi takrat razložil, da te naj ne zaje6avajo z lopovsko farmacijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper