Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
wiki ne gledam glede aktualnih zadev, na fejsu pa ne trzam oz sproti brišem "bedarije". skratka...za guglanje nimam cajta, ostanem raje "neveden", kot pa cel dan preverjam enega dohtarja ali je verodostojen ali ne. preveč podatkov škodi. malo kmečke pameti, pa malo rezerve in ne skakat na prvo žogo. pa gre. večinoma.
Ne splača se debatirati s tony . Tip je med tistimi, ki je ...do nafte. ;) Pač se je odloču, da se bo dal cepiti 3541x tudi v gavo, če mu bo šef reku. Zdej je pa dobu funkcijo "alter" dohtarja, ekonomista, politika, finančnika....na forumu. Zelo "pomembna funkcija" ...do nafte. Pisal je že o mrtvih na cesti, ki bodo padali od corone
Folk je v večini proti prisilnemu cepljenju. Ogromno folka se je cepilo, da so lahko šli na morje, k frizerju, vsaki dan v lokale..... del tudi zaradi tega, ker mislijo da bodo postali nesmrtni.(kot Tony) Pri nas se dogaja zapiranje, ne več omejevanje za tiste, ki slepo ne verjamejo politični eliti. Kraje državnega denarja se štejejo že v milijardah in miljardah, sodišča presojajo taknim v prid, zdravstvene oskrbe bo zmeraj manj, službe bodo samo če boš še delal za hrano, ki ti jo bojo drugi odmerjali kolk smeš pojesti, ...itd itd. Kot je že nekdo tukaj napisal, če se ljudje ne bodo pokorili, jih bodo pa malo s palico po hrbtu (beri: zaprli vrata iz lastnega stanovanja). Berem, da je prepovedano zbiranje tudi ceplenim več kot 50 ljudi. Bravo. Se bojijo protestov prisilno cepljenih? A ni bil do zdaj edino cepljen, imun, svoboden, zdrav itd? Tisti, ki niso preboleli kovid in so se držali priporočila "ostani doma, ostani zdrav" so zdaj največji raznašalci virusov in državni sovražniki N1!
A že lahko pričakujemo, da bodo nekomu določili preveliko višino? In da se mora za 20cm skrajšati? Pravila spreminjajo dobesedno čez noč. A prejšnji dan niso bili dovolj pametni? Samo cepi cepi cepi........... Verjetno bi radi spet prelet na-to letal, kot prvi ki smo premagali korono, ki je dejansko nismo in nikol ne bomo. Ko bo nekdo rabil koga v kot stisnil bo..."opa korona, nikamor ne smeš" Pa če si cepljen ali necepljen.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
"Pisal je že o mrtvih na cesti, ki bodo padali od corone"

Tega nisem pisal jaz. Nikoli. To so težave z bralnim razumevanjem ali pa mirne volje podtikaš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Berem, da je prepovedano zbiranje tudi ceplenim več kot 50 ljudi. Bravo.
Ne drži.

Žal mi je, nisi funkcionalno pismen. Nisi edini, takšnih je po raziskavah petina odraslih. Ni pa vse izgubljeno, včlani se v lokalno knjižnico in začni brat vse knjige, kar jih imajo, od prve police na notranji strani vhodnih vrat. Pridi nazaj v to temo, ko boš prebral še zadnjo knjigo na najbolj oddaljeni polici.

Citiram iz:

"Danes so začele veljati spremembe odloka o začasni omejitvi zbiranja, po katerih je zbiranje nad 50 ljudi na organiziranih javnih prireditvah in javnih shodih v zaprtih ali odprtih prostorih dovoljeno pod pogojem, da udeleženci izpolnjujejo pogoj PCT."

Do vlade sem sicer kritičen, in z več deli tega članka se lahko strinjam:

Bo pa treba nehati s sprenevedanjem: povezovanje (ne)koristnosti cepljenja z argumentom "reptilijanci na oblasti imajo pa repe" nima osnove - pa če jih imajo ali ne.

Vzemite iz ženine torbice vaša jajca nazaj in se pejte cepit, ker je to daleč najbolj varno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Bo pa treba nehati s sprenevedanjem: povezovanje (ne)koristnosti cepljenja z argumentom "reptilijanci na oblasti imajo pa repe" nima osnove - pa če jih imajo ali ne.

Vzemite iz ženine torbice vaša jajca nazaj in se pejte cepit, ker je to daleč najbolj varno.
Naj vlada ima jajca in reče obvezno cepljenje za vse. To kar zdaj delajo je da uničujejo državo in jo delijo, ni pa nič bolj demokratično kot če bi rekli da je obvezno cepljenje. Cepili bi vse v 2 tednih in ukinili vse pogoje, ker bi bili vsi cepljeni.

Recimo kdo od mladih misliš da bo hotel ostati v tej državi, potem ko jih že 1 leto in več posiljujejo? Če je vsaj tolk normalen bo šel v tujino, ker se bo spomnil na te travme.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Vlada teh jajc nima. Jih bo pa našla, če bo Urška en dan popi*dila. :valjamse:

Upoštevati je tudi treba, da smo del federacije, ki jo komandirajo v Beog...., pradon, Bruslju. Čakajo torej navodila šefov. Ampak potem bodo pa spet demonstracije, kako je to nedemokratično...

Mladih med protestniki sam sicer nisem videl, tam so bile v glavnem nepopedenane gospe v najlepših letih in po glavi obriti silaki. Mularija, mlajša od 15 let, je dobila danes še en korenček več - ni jim treba izpolnjevati pogoja PCT.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ne drži.

Žal mi je, nisi funkcionalno pismen. Nisi edini, takšnih je po raziskavah petina odraslih. Ni pa vse izgubljeno, včlani se v lokalno knjižnico in začni brat vse knjige, kar jih imajo, od prve police na notranji strani vhodnih vrat. Pridi nazaj v to temo, ko boš prebral še zadnjo knjigo na najbolj oddaljeni polici.

Citiram iz:

"Danes so začele veljati spremembe odloka o začasni omejitvi zbiranja, po katerih je zbiranje nad 50 ljudi na organiziranih javnih prireditvah in javnih shodih v zaprtih ali odprtih prostorih dovoljeno pod pogojem, da udeleženci izpolnjujejo pogoj PCT."

Do vlade sem sicer kritičen, in z več deli tega članka se lahko strinjam:

Bo pa treba nehati s sprenevedanjem: povezovanje (ne)koristnosti cepljenja z argumentom "reptilijanci na oblasti imajo pa repe" nima osnove - pa če jih imajo ali ne.

Vzemite iz ženine torbice vaša jajca nazaj in se pejte cepit, ker je to daleč najbolj varno.
Ti vsem pišeš, da so nepismeni. Od vseh tvojih objav ni niti ena argumentirana. Ja... Krek.... Pokljukar.... pa Bavčara si pozabu.... .
Kot trobilo bi se vsaj to lahko potrudil, glede na to da zastonj trobiš dva stavka(tak si sam napisal). (že iz prejšnjih tem so bili določeni osebki naučeni dveh stavkov, tretjega si pa niso zapomnili kot jim je bilo naročeno) Tolk o pismenosti trobil.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
tony
ovo pametnjakovič.
ahaa... zdej boš pa napisal, da smo vsi spet nepismeni. Vse na silo in s palico
Da ne omenjam dogodkov od prej, ker bom izven teme
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Naj vlada ima jajca in reče obvezno cepljenje za vse. To kar zdaj delajo je da uničujejo državo in jo delijo, ni pa nič bolj demokratično kot če bi rekli da je obvezno cepljenje. Cepili bi vse v 2 tednih in ukinili vse pogoje, ker bi bili vsi cepljeni.

Recimo kdo od mladih misliš da bo hotel ostati v tej državi, potem ko jih že 1 leto in več posiljujejo? Če je vsaj tolk normalen bo šel v tujino, ker se bo spomnil na te travme.
Sedaj imaš možnost izbire, če bi zahteval obvezno, bi se pa metal na trepalnice zaradi fašističnega pristopa.

In kam točno bi odšel? V Afriko kjer po tvoje ni korone zaradi črne magije?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.924
2.391
113
Lublana
Obišči stran
Pri nas bi v vsakem primeru bil kaos. S takimi članki in izjavami samo opravičujejo debilnost izgrednikov.
Čist mimogrede, že na začetku poletja so po FB krožile grozeče izjave anticepilcev , da bomo jeseni vsi morali cepiti, da bo vlada že našla način s katerim nas bo prisilila v to....tudi meni je bilo jasno, če se čez poletje ne bo cepilo dovolj ljudi, bodo zagotovo ukrepi v tej smeri. Vsem vse jasno že vse poletje. In zdaj pravijo nekateri, da je bilo nepričakovano in čez noč :valjamse: :bonk: Enostavno bo vedno tako, drekači bodo javkali v vsakem primeru. Zdaj nekateri pravijo, da bi bilo bolje, da bi vlada uvedla obvezno cepljenje za vse in bi bilo to bolj sprejemljivo. ja, seveda :zavijazocmi: Enako bi noreli isti osebki....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Ti vsem pišeš, da so nepismeni. Od vseh tvojih objav ni niti ena argumentirana.
Na prvi stavek:
To ni žalitev, to je le opis dejanskega stanja. Lahko še v kombinaciji z narcistično / paranoidno / grandiozno motnjo. Ker če nekdo brez vsake tozadevne izobrazbe misli, da je sam bolj pameten kot ves svet, nekaj ne štima. Ne more štimati.

A si lahko kdo predstavlja, da bi se zdajle našel en frajer iz FB-ja, ki bi svetu razložil, da so naši binarni in kvantni računalniki en bikov drek in iz rokava potegnil nekaj tretjega, kar bi ves računalniški svet z milijoni ur vloženega znanstvenega dela peljalo scat? Moram nehati, da ne bo kdo umrl od smeha.

Ampak, a na temo imunologije in cepiv je pa tak scenarij kao realen? Nemogoče.

Na drugega:
Vsaj na enih pet tvoj nakladancij sem se potrudil odgovoriti zakaj ne držijo in se potrdudil tudi poiskati URL, ki ti pove, zakaj je šlo za nakladanje.

Ti pa nisi bil niti enkrat toliko, da bi rekel "o, strela jasna, tle sem ga pa usral". To enosmetno komunikacijo (Andyju sem že opisal, za kaj gre) bova tukaj prekinila.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
tony
ovo pametnjakovič.
ahaa... zdej boš pa napisal, da smo vsi spet nepismeni. Vse na silo in s palico
Da ne omenjam dogodkov od prej, ker bom izven teme
Dečko, ostani na nivoju.

Kaj me brigajo vsi našteti. Naslov te teme je "zakaj se ne cepiti", problematiko "zakaj ne šmerglati PCTjev" imate v drugi tem in se tam zaje6avajte. Še vedno se lahko greste cepit in PCT regelcov ne šmerglate! :fredi: Na primer: ostanete doma, pa ne bo treba PCT pildka kazati nikomur... :sprasujemse:

Boljšega zavarovanja pred tem, da bo treba v čistilnico odnesti tagmašne cunje, kot je cepljenje preprosto nimamo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
zakaj se ne cepi 35% zaposlenih v UKC LJ ?
Ker po Gaussovi krivulji ne more biti drugače. Vsaj brez prisile očitno ne bo. Ne morejo biti vsi ljudje doktorji znanosti, in nekateri raje šmerglajo pop zvezde s FB-ja kot intervju z Alojzom Ihanom.

Če jaz gledam moje sošolce - kdo širi antivaxx oglase in se ne cepi? Ljudje, ki so že zgodaj izgubili zaupanje v šolski sistem. Za nekaj se jih živo spomnim, kako so se tovarišice na njimi znašale in zdirale (to bi bilo zanimivo gledati na YT v teh časih, ko je v vsakem razredu 30 telefonov s kamero, ampak to so bili drugi časi). Ena od njih je sošolka, ki jo je sistem grdo pustil na cedilu in je ponavljala razred že v OŠ. Danes je čisto OK ženska, ampak prej verjame neformalnim virom kot izobraževalnemu sistemu. In nek delež ljudi s takšnimi izkušnjami pač dela v UKC. Tudi tam je trdega in umazanega dela za takšne ljudi dovolj.

Med dohtarji je precepljenost v vseh Slo bolnicah okrog 95%, tudi 100% po nekje. Nekje procent niža tudi delež zaposlenih na dolgotrajnih bolniškah ipd., ki npr. ne hodijo v službo, in jih nekateri zavodi štejejo k tej statistiki, drugi pa ne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
  • Všeč mi je
Reactions: javr

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Dečko, ostani na nivoju.

Kaj me brigajo vsi našteti. Naslov te teme je "zakaj se ne cepiti", problematiko "zakaj ne šmerglati PCTjev" imate v drugi tem in se tam zaje6avajte. Še vedno se lahko greste cepit in PCT regelcov ne šmerglate! :fredi: Na primer: ostanete doma, pa ne bo treba PCT pildka kazati nikomur... :sprasujemse:

Boljšega zavarovanja pred tem, da bo treba v čistilnico odnesti tagmašne cunje, kot je cepljenje preprosto nimamo.
Aha... zdej te pa ne briga. vidim da tud googlat ne znas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen