Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.310
1.068
113
In zakaj misliš da ne priznajo? Ker ti je nekdo na FB tako napisal?
Glej... pusti me.... in ne... Nobenega FB ni tu zraven. Sploh nimam fb-ja
Nebom se spuščal v detajle ampak več jih poznam ki so umrli nekaj dni po cepljenju kot od kovida. Ali so po smrti teh ljudi delali obdukcijo ali ne nevem.... Dvomim da so. Ker ni takega interesa iskat vzroke smrti kot pri tistih s pozitivno palčko.
Da je temu tako pa je kazala statistika ko slovenija odstopa od evropskega povprecja "prijavljenih uradnih" stranskih učinkov od cepljenja glede na ostale države za faktor 5 - 10.
Pa sem 2x cepljen in podpiram cepljenje.
Za booster pa sem še nevtralno razpoložen.... Še mam čas da se odločim.
Mi pa gre na krščen duš odnos politike ( generalno po celem svetu ) do kovida innpa prepucavanje ljudi med sabo.
Kdo se misli se naj cepi, kdo pa se noče pa se naj ne.
Jaz sem sebe zaščitil z dvema pikecoma.... Trenutni val pa v glavnini raznašajo cepljeni... Ker so že v večini. Necepljeni so do dobra stestirani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jendomen

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.399
113
40
Lj

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.603
113
Ce bi ustavila cel svet?
Saj ko je sezona se ustavi svet lokalno, bolnice se zaprejo, dso tudi. Pride do odpovedi posegov, tako kot pri kovidu. In ljudje umirajo ter imajo dolgorocne posledice.

aja…pri gripi ni tako velikega obsega.
Ampak ce obvezno cepimo za kovid, dajmo se za gripo, zakaj pa ne, ce lahko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
In kako dolgo to traja pri gripi? Kdaj to poteka?
Kdaj se vse ustavi pri covidu? Kako dolgo poteka?

Ja praktično enako je. Ajde pustimo, da ma gripa tistih 14 dni al pa 3 tedne in vseeno deluje zdravstvo normalno. nepomembni detajli.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.076
1.281
113
Saj ko je sezona se ustavi svet lokalno, bolnice se zaprejo, dso tudi. Pride do odpovedi posegov, tako kot pri kovidu. In ljudje umirajo ter imajo dolgorocne posledice.

aja…pri gripi ni tako velikega obsega.
Ampak ce obvezno cepimo za kovid, dajmo se za gripo, zakaj pa ne, ce lahko?
Ne polagaj besed v usta. Ce pa natrpanost bolnic in splosnega stanja tam enacis s sezono gripe, pa je sploh bv debatirat naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.603
113
Kako normalno, če pa je praksa da prestavljajo posege in ambulantne preglede? Le da to pač traja nekaj tednov, namesto nekaj let.

Ampak če z obveznim cepljenjem rešimo problem kovida, dajmo še odpravit gripo? Tudi nekaj smrti letno bi lahko preprečili in nekaj postelj bi bilo fraj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.603
113
Ne polagaj besed v usta. Ce pa natrpanost bolnic in splosnega stanja tam enacis s sezono gripe, pa je sploh bv debatirat naprej.

Ne enačim, pač pravim da bi lahko, saj gripa tudi ohromi zdr sistem in ljudje umirajo. Pač manjši obseg, kot kovid, ali pa je tak zmanjšan obseg sprejemljiv in tiste smrti so "dovoljene", smrti zaradi kovida pa ne, ker jih je """toliko""" več?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.238
5.600
113
Ce bi ustavila cel svet?
Kdo ustavlja karkoli ?
Politiki in vlade.

Proti gripi obstaja cepivo (in se vsako leto uporablja) zadnjih 70 let, na dolgi rok ima uspešnost nekje 50%, vsako leto na novo določijo formulo cepiva.


In potem vlade mislijo, da bodo z zero covid politiko (AU, NZ) in leaky cepivi izbrisale c19 ?
Ter za omikron sedaj kaže, da mu je za cepivo vseeno, časi one-trick-ponija so minili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Kdo ustavlja karkoli ?
Politiki in vlade.

Proti gripi obstaja cepivo (in se vsako leto uporablja) zadnjih 70 let, na dolgi rok ima uspešnost nekje 50%, vsako leto na novo določijo formulo cepiva.


In potem vlade mislijo, da bodo z zero covid politiko (AU, NZ) in leaky cepivi izbrisale c19 ?
Ter za omikron sedaj kaže, da mu je za cepivo vseeno, časi one-trick-ponija so minili.
Kdo ustavlja karkoli ?
proticepilci
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.238
5.600
113
Kako normalno, če pa je praksa da prestavljajo posege in ambulantne preglede? Le da to pač traja nekaj tednov, namesto nekaj let.

Ampak če z obveznim cepljenjem rešimo problem kovida, dajmo še odpravit gripo? Tudi nekaj smrti letno bi lahko preprečili in nekaj postelj bi bilo fraj...
668 dni že traja ...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.238
5.600
113
Torej se moraj(m) vsako leto ponovno cepiti (booster). In iz tega nihče ne dela drame?
Za gripo ni pct, lockdownov, mask, ogromno novih dolgov, teptanja že pridobljenih svoboščin, začasnih vladnih ukrepov, ki potem trajajo nekje v neskončnost,
razslojenosti družbe, šolanja na daljavo, zilijon testov.

Če ne vidiš razlike mi je zelo žal zate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.845
-509
113
Torej se moraj(m) vsako leto ponovno cepiti (booster). In iz tega nihče ne dela drame?
Moramo se cepit proti kovidu (s cepivom ki ne deluje)

Zaradi cepljenja proti gripi nihče be dela drame ker se proti gripi se cepiš prostovoljno, svobodno, pred zakonom si obravnavan enako, če si cepljen ali necepljen.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113

darjan

Sedaj ti bodo odgovorili, da Covid ni gripa. Eeee, zame pa je kot gripa .
Zate so tud res grde babe vredne objave v topicu "najbolj sexy slika nasprotnega spola". :rolleyes: :p

Pa naj bo kot gripa in grde babe najbolj sexy, imaš vso pravico do tega mnenja. Imej samo v mislih, da to potem še dejansko ne pomeni, da covid dejansko je kot gripa ter da lepiš sexy babe v topic namenjen sexy babam :)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.238
5.600
113
Dvakrat so se cepili, tretjič pa se nočejo
V FJK se na poživtveni odmerek ni prijavilo 16.000 zaposlenih v zdravstvu in 14.000 v šolstvu