Xiaomi Mi box

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Kako na Mi boxu vidim v kateri resoluciji mi predvaja Netlix. Imam optiko, nadražji paket pri Netflixu, 4k TV, youtube špila 4k brez težav, ko pa gledam specifike oddaj oz. filmov na netflixu imajo vse znakec samo HD??
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Kako na Mi boxu vidim v kateri resoluciji mi predvaja Netlix. Imam optiko, nadražji paket pri Netflixu, 4k TV, youtube špila 4k brez težav, ko pa gledam specifike oddaj oz. filmov na netflixu imajo vse znakec samo HD??
Navodila
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Pa je bilo treba počasi upokojiti tale moj android box, ki je super delal zadnjih šest let.
Zadnjih nekaj tednov se je voyo začel zatikat, ta teden je pa še youtube nehal delovat, je zahteval novo verzijo programa. MX3 je imel android 5.1.1., kjer pa nisi več dobil nove verzije YT ali voyo. Video preko usb je še vedno delal.
In sem zadevo zamenjal za tole novo igračko. Včeraj naročil, danes dobil.
Ko sem odprl škatlo, pa vidim, da ni model, ki sem ga naročil oz. je tam na slikah, ampak je noter model MXQ PRO 8K 5G. Opisani podatki pa držijo.
Ko priklopiš na tv, je začetna stran ista, kot pri mx3.
Naložen je android 11.1. Dol sem pometal vse prednaložene aplikacije, ki se jih je dalo. Namestil nov app za YT in Voyo, naredil vse ostale nastavitve in lahk rečem, da sem zadovoljen. Vse deluje tekoče in brez zatikanja. Za male pare dober nakup za naslednjih 5+ let.

Tole sem dobil;
 

Priponke

  • android box.jpg
    android box.jpg
    2,4 MB · Ogledi: 56

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Pa je bilo treba počasi upokojiti tale moj android box, ki je super delal zadnjih šest let.
Zadnjih nekaj tednov se je voyo začel zatikat, ta teden je pa še youtube nehal delovat, je zahteval novo verzijo programa. MX3 je imel android 5.1.1., kjer pa nisi več dobil nove verzije YT ali voyo. Video preko usb je še vedno delal.
In sem zadevo zamenjal za tole novo igračko. Včeraj naročil, danes dobil.
Ko sem odprl škatlo, pa vidim, da ni model, ki sem ga naročil oz. je tam na slikah, ampak je noter model MXQ PRO 8K 5G. Opisani podatki pa držijo.
Ko priklopiš na tv, je začetna stran ista, kot pri mx3.
Naložen je android 11.1. Dol sem pometal vse prednaložene aplikacije, ki se jih je dalo. Namestil nov app za YT in Voyo, naredil vse ostale nastavitve in lahk rečem, da sem zadovoljen. Vse deluje tekoče in brez zatikanja. Za male pare dober nakup za naslednjih 5+ let.

Tole sem dobil;
Ima naložen Android TV ali navaden Android sistem?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Android 11.1 in tiste aplikacije, ki so prednaložene. Gor je bil YT ( isti videz, kot ga ima konzola xbox one...vrgel dol in namestil klasiko preko google play store ), Netflix ( odstranil ), 3x eni programi za predvajanje video vsebin ( pometal dol in namestil MX Player, ki ga uporabljam že vrsto let ), pa še nekaj aplikacij, ki nimam pojma, kaj tam delajo. Vse odstranil. Trenutno kar rabim, je delujoč YT in Voyo ( oboje sedaj deluje brez zatikanja in brez problemov ), delovanje video vsebin preko usb ključa ali kartice.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
evo, mal za razmislek :p

zato se pa kupi skatlco z Amlogic chipsetom, taksno da podpira opensource rome. Pa nimas nic od tega dreka gor.
Recimo ena taka spodobna skatlca za male denarje

Podpira Aidan rom, dovolj rama in 5GHZ wifi, kar hočes, če steamas karkoli več kot 720p....
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Kupiš chromecast 4k pa maš mir al pa še boljš nvidia. To so neki kitajski poizdelki
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
preveč za premalo... takle box za 50€ z custom romom bo delal dovolj dober za 99% folka..

Zakaj pa ne tole? Taprav Android TV:


ali

 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ali pa firestick še boljše, ne rabiš dodatnega napajanja, priklopiš direkt na usb napajanje in imaš lepo skrit stick ključek zadaj za tv-jem in vse delo zelo tekoče boljše kot mi stick (govorim iz lastnih izkušenj).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz imam doma tri te MiTv Stick. Sem jih ruknil na vse "neumne" televizije in dela ko šus. Pa imam doma box, ki je po strojni opremi veliko močnejši, kaj, ko enostavnost teh stickov in čistokrvni Android TV (celo brez nekega bloatware-a) odtehta vse. Vklopiš zadaj v TV, napajanje v USB in je to to. Daljinec je odličen, prižge tudi TV, dela vse dovolj gladko... Zadovoljen zelo, kljub temu da so na papirju bolj jajca. Za 22 eur na kos, kolikor sem dal, je to no-brainer.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Imam Google TV 4K že dobro leto in kakšnih pretiranih minusov nisem zaznal, zraven imam še priključen hub, tako da lahko pogledam še kakšen film preko usb-ja.Edino stvar recimo kar pogrešam je, da bi recimo z daljincem lahko še menjal kanale na tv-ju, ker vse ostale osnovne funkcije na obstoječem daljincu delujejo; on/off, volume, source.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Jaz imam doma tri te MiTv Stick. Sem jih ruknil na vse "neumne" televizije in dela ko šus. Pa imam doma box, ki je po strojni opremi veliko močnejši, kaj, ko enostavnost teh stickov in čistokrvni Android TV (celo brez nekega bloatware-a) odtehta vse. Vklopiš zadaj v TV, napajanje v USB in je to to. Daljinec je odličen, prižge tudi TV, dela vse dovolj gladko... Zadovoljen zelo, kljub temu da so na papirju bolj jajca. Za 22 eur na kos, kolikor sem dal, je to no-brainer.

Tudi sam to uporabljam na vikendu za TV, ker se mi ne splača plačevat celo leto za poletje, ko je tam mati malo dlje. Zadeva dela
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Imam Google TV 4K že dobro leto in kakšnih pretiranih minusov nisem zaznal, zraven imam še priključen hub, tako da lahko pogledam še kakšen film preko usb-ja.Edino stvar recimo kar pogrešam je, da bi recimo z daljincem lahko še menjal kanale na tv-ju, ker vse ostale osnovne funkcije na obstoječem daljincu delujejo; on/off, volume, source.
vklopi HDMI-CEC in potem z daljincem od TV upravljaj google TV box
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
To bi želel za daljinec od Google Tv-ja, da mi lahko menja programe na tv-ju, gor/dol - naprej/nazaj.