Woke!1!

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.475
1.197
113
vedno sem si želel da bi ta mlajši bil hčerkica... še malo pa bo to mogoče... jupijupi
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.612
6.465
113
Kaj veš, s kom so se poročali njeni 300 let stari grški predniki. Verjetno niso uvažali žen iz Grčije.
Strokovnjaki pa kar dobro vejo s kom vse so se poročali in tudi vejo za katerega od prednikov oz. predvsem prednic ni mogoče nedvoumno dokazati porekla. Navada je sicer bila takrat in še veliko kasneje, da so se pogosto poročali kar med (bližnjimi) sorodniki. Med praktično vsemi strokovnjaki velja, da je bila Kleopatra večinoma grškega porekla z nekaj perzijske primesi. Sama se je imela za Grkinjo.

Sicer pa tudi ne moremo mimo dejstva, da bi njeni politični nasprotniki (Rimljani pa so propagando več kot dobro obvladali) kakršnokoli sumljivo preteklost, kamor bi črna barva koža absolutno spadala, na veliko razglašali in zlorabljali. Pa so bili tiho.

Več kot očitno gre za neosnovane blodnje nekih črnecev, ki so iskali svoje heroje in se z zgodovinskimi izmišljotinami poskušali vpisati na seznam omikanih ljudstev. Zdaj pa izgleda te neumnosti pridejo prav za črno-feministično spreminjanje zgodovine oz. bolje kar kulturni genocid.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Nikjer nisem napisal, da je bila Kleopatra črnka. Sklicevanje na to, da je bila Grkinja, ker je bil 300 let prej njen prednik Ptolomej, je pa kar nekaj. Kot da bi jaz zase zatrjeval, da sem Viking, ker nekaj procentov mojega genoma dejansko izvira iz Švedske.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Nikjer nisem napisal, da je bila Kleopatra črnka. Sklicevanje na to, da je bila Grkinja, ker je bil 300 let prej njen prednik Ptolomej, je pa kar nekaj. Kot da bi jaz zase zatrjeval, da sem Viking, ker nekaj procentov mojega genoma dejansko izvira iz Švedske.

Daj si malo poglej družinsko drevo Ptolomejev in še enkrat razmisli koliko “negrških” genov je bilo v Kleopatri.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Daj si malo poglej družinsko drevo Ptolomejev in še enkrat razmisli koliko “negrških” genov je bilo v Kleopatri.
V teh družinskih drevesi je bilo kar nekaj kukavičjih jajc. Ali pa si prepričan, da je Kleopatra ustrezala družinskim značilnostim Ptolemajcev?
Iz Wikipedie:

Medicinska analiza​

Primarni viri opisujejo številne člane Ptolemajske rodbine kot izjemno debele, na kipih in kovancih pa imajo izbuljene oči in otečene vratove. Slednja simptoma bi lahko bila posledice Basedowove bolezni, ki je malo verjetna posledica patološke debelosti.

Družinske značilnosti kažejo, da so njeni člani verjetno trpeli zaradi več organskih fibrotičnih bolezni, kot sta Erdheim-Chesterjeva bolezen ali družinska multifokalna fibroskleroza, v katerih so se kot posledica morda pojavili vnetje ščitnice, debelost in očesna proptoza.[8]
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.612
6.465
113
Ali je Kleopatra imela kako od teh okvar?
Ni nujno, da se genetska okvara prenese na vse potomce ali pa da so vsi inbred. Habsburgi so bili lahko tudi dokaj normalni :)

Ptolomejci niso bili izoliran grški otok parih osebkov sredi Egipta ampak del širšega helenističnega sveta...