Woke!1!

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Če se bo kdo pritožil posvečenim, bo delodajalec imel ob takem oglasu velike težave. Ne sme napisati, da zaposli moškega ali žensko.


vir
Če pa zaposluje žensko, je ne sme spraševati, če ima otroke, če jih načrtuje ali če je v kaki partnerski zvezi. Nisem pa zasledil, če so taka vprašanja prepovedana tudi pri moških intervjujih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.441
4.974
113
Seveda ne smeš kandidata spraševati o tem. Taka je zakonodaja. Glede tega nismo nič posebnega, tudi drugje v naši okolici je podobno.
Osebno sem na razgovorih s kakimi kandidati zmeraj dajal prednost ljudem, ki imajo neko družino. 35+ letna oseba, ki živi pri starših, nima otrok, verjetno tudi partnerja ne? Kako pa bo v timu par ljudi delala, če ne more še z eno osebo tvoriti "tima"? Sumiš, da je konfliktna in da ne bo šlo.
Prav tako ne smeš človeka vprašati o zdravstvenem stanju. Po "ilegalnih" kanalih smo pred neko zaposlitvijo zvedeli, da ima mlada oseba vlogo za pridobitev invalidnosti in če jo bo dobila, bo najbrž dobila tudi krajši delovni čas. Če ti to kandidat sam ne pove, ne vem zakaj bi mu karkoli drugega še verjel. Mi bi ga zaradi tega še zaposlili, če bi svoje zdravstveno stanje sam realno predstavil, problem pa je konec zaupanja, kaj vse ti ni povedal in kaj vse ti tudi v bodoče ne bo.

Eno je zakonodaja, drugo pa je zdrava pamet. V tem primeru nista blizu skupaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pa zaposli mlado deklico, ki bo naslednjih 10 let na porodniških ali na bolniških zaradi otrok. In ne smeš je vprašati, kaj načrtuje v zvezi s tem. Pa to ni teoretično. Imel sem sodelavko, za katero ne vem, če smo jo v desetih letih videli eno leto v službi. En otrok za drugim, vedno tvegana nosečnost in dve leti porodniške.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.615
6.468
113
Če pa zaposluje žensko, je ne sme spraševati, če ima otroke, če jih načrtuje ali če je v kaki partnerski zvezi. Nisem pa zasledil, če so taka vprašanja prepovedana tudi pri moških intervjujih.
no jaz sem na lastni koži doživel kako to izgleda pri moških

po vprašanju ali imam majhne otroke (takrat sem jih imel) je bilo pogovora zelo hitro konec
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.441
4.974
113
Pa zaposli mlado deklico, ki bo naslednjih 10 let na porodniških ali na bolniških zaradi otrok. In ne smeš je vprašati, kaj načrtuje v zvezi s tem. Pa to ni teoretično. Imel sem sodelavko, za katero ne vem, če smo jo v desetih letih videli eno leto v službi. En otrok za drugim, vedno tvegana nosečnost in dve leti porodniške.
In kaj si boš mogel, če bo rekla, da še 10 let ne bo rodila, potem pa ima otroke enega za drugim? Osebno mi tako vprašanje pri mlajših ženskah ni prišlo nikoli na misel, ker odgovor ne pove ničesar. Kakšna bi si otroka tudi želela, pa ji enostavno ni dano.
Ko je v našem pretežno moškem kolektivu šla prva ženska na porodniško, smo mislili, da bo konec sveta. Ni bilo, naučili smo se, kako živeti s tem. Sedaj je tako ali tako v navadi, da zaposlena partnerja približno polovično koristita nego. Imeli smo tudi moškega, kjer je izključno on koristil nego za otroka. Nič si ne moreš, če nismo že v začetku pogruntali, da je tip copata. Njegova žena ni imela neke pomembne službe, ji je pa bilo v službi lažje kot ukvarjanje doma z malim bolnikom.
 

B81

22. jul 2007
36.506
10.261
113
ker majhni otroci so karnaprej bolni in delodajalec pač ne bi imel nekoga, ki je veliko na bolniški

itak pa se je dobro izteklo, ker je tega potencialnega delodajalca nedolgo zatem vrag v obliki stečaja odnesel
Zanj razumem ja, ampak zakaj si ti zameril to vprasanje?
Pri nas ni clovek nic zameril, zasmejal se je in rekel, ja, froci so ze vlki :D
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.615
6.468
113
Samo povedal sem, da je bilo pogovora po hitrem postopku konec, ko sem na vprašanje, če imam majhne otroke, odgovoril z "DA". Nobene zamere. Mnenje, če je bilo karkoli narobe naj si sam ustvari sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in B81

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.062
2.532
113
Torej ni noben problem t'mlada in potem 10 let na porodniški, bolniški, ...
Vse to namreč plača država!

p.s. kaj pa zna, ko se vrne? ne na tekočem z delom, orodji, sodelavci? Jo ti sploh še poznajo?
#ferdo, znaš pa res vsako temo zasrati!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.899
7.144
113
3b513769d060d9f65119bcaedf13e7e1.jpg