Vzhodna obvoznica in Golovec

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:

Kaj pa tisti, ki so se pravilno vključevali in so imeli probleme zaradi takih "debilnih izstrelkov", ki so prileteli v razcep tam, kjr sploh ni nobenega pasu. Pa ne mi rečt, da si že na sredi klanca videl, kakšen je promet z Dolenjske smeri.
si videl dovolj zgodaj. Omembe vrednega prometa pa ni bilo, razen bremzarjev na izvozu. prav tako si imel na voljo nebroj časa za ustrezno reakcijo...

Videl si, če si bil sam pa še to niti slučajno ne na sredi klanca. Če je bila pa kolona, pa kar po levi mimo, potem pa, ko si videl, se nisi mogel normalno vključit nazaj.
Sploh pa so taki debili še oteževali vključevanje tistim, ki so se pravilno vključevali na avtocesto.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Ja, točno to me zanima, kje je zate meja in še vedno ni odgovora. Še vedno bluziš in zdaj si že pri zastavicah.

Seveda se pa strinjam, da je ta odsek potreben preureditve. Skakanje čez dvojno polno črto ni bila nobena rešitev in je bil dosti večji idiotizem, kot si sam sebi upaš priznat.

 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Vsak dan gužva do Bizovika....noro, ni kej....

Komaj čakam poletno sezono.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Takrat bo bolj mirno, ker v tej smeri ni veliko turističnega prometa.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
A tovornjaki vsakih 100m pa nobenega ne motijo? Meni se to ne zdi normalno da je toliko tovornjakov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce je gneca pri semaforju zaradi smeri lavrica naj naredijo dva pasova za zavijanje levo. Razen ce ne pozira dolenjska cesta in vozniki blokirajo promet ker obstanejo v križišču pri rdeci luci.

saj sta ze zdaj 2 pasova za zavijanje na lavrico. Problem je, ker se potem dolenjka zoza na en pas in se premikas po polzje. Kolona je ponavadi od skofljice do tega krizisca. Naj bi pa letos zaceli sirit Dolenjko skozi lavrico in skofljico.

čez trupla krajanov lavrice in škofljice
wink-1.gif


za levo je en pas, drugi je samo za naravnost.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A tovornjaki vsakih 100m pa nobenega ne motijo? Meni se to ne zdi normalno da je toliko tovornjakov.

Živimo v potrošniški družbi in zavedati se je treba, da je popolnoma vse kar je okoli tebe in kar boš danes jedel in vse kar imaš oblečeno, od nekod prispelo s tovornjakom. Rešitev za tovornjake in šparovčke je širitev na tri pasove.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Ne, to ni rešitev, ker potem bodo pa tovornjaki na dveh pasovih. Rešitev mora biti manj prometa ne pa več prometa.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ne, to ni rešitev, ker potem bodo pa tovornjaki na dveh pasovih. Rešitev mora biti manj prometa ne pa več prometa.

Na tropasovni AC tovornjaki niso na na dveh pasovih, vozijo po skrajno desnem pasu, razen kadar se prehitevajo, takrat jih pa lahko prehitiš po skrajno levem in tako ni gužve oz upočasnjenega prometa. Glede na prej omenjeno potrošništvo, pa tudi višanje standarda v manj razvitih državah, ni videti, da bi se promet zmanjševal v prihodnosti, po mojem se bo še povečal.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Rešitev je železnica in javni transport, oziroma skupinske vožnje. Tako pa vsak posamezno pride v ljubljano. Zelo pametno...

Se strinjam, to bi bilo idealno, ampak problemje večplasten: smo majhni, ljudje vedno bolj rinejo na obrobje in se vozijo z avtom v službo, vsak ima svoj avto... Bolj realna rešitev je P+R, se pravi prideš do obrobja LJ in se vsedeš na javni prevoz.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ce imam samo opravke v Ljubljani grem tja z vlakom. Za ceno ure ali 2 parkiranja naredis kar nekaj 10km z vlakom, lahko pa se 1,2€ reskiras za lpp.
Ampak to je vecini pod častjo, pa časa nimamo nobenega.... Pa si z vlakom hitreje v centru kot z avtom.
Se spomnim dijaskih let.
Eden redkih imel svoj avto, pa sem ze takrat se sel p+r, ceprav so ga prvega postavili sele desetletje kasneje. Pri sošolcih sem bil največji.... Vsi vi se namrec vozili z avtom, vendar ga niso imeli ali pa celo izpita niso imeli. Pa ne vem zakaj ne?
Jaz sem imel do busa 4km. In lepse se je bilo v snegu, dezju, mrazu peljati z avtom, kot pa s tomosom.
Kazni za parking v lj pa res nisem mislil plačevati, pa tudi za bencin ni bilo no limit denarja.

Danes pa redko v katerem avtu vidim dva človeka, zjutraj je avto za avtom. Avtobusov res ni veliko, ampak v nekaj tednih bi ob stopanju zagotovo spoznal cloveka ki bi te pobral ob cesti, dostavil v blizino službe, (ali pa vsaj lpp). Ce bi se zmenila da mu das se za kak liter bencina, bi te se raje vozil.

Je pa res da je sedaj stoparjev se manj kot pred 20 leti. Sedaj tezje dobis stop ob 11 dopoldne, kot pred leti ob 11 zvecer. Tudi ob enih ponoci sem stopal v crnucah.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.376
113
Jaz se grem p+r z vlakom. Bistveno hitreje kot z avtom, pa bistveno ceneje kot parking v centru plačevat. Pa še avto naredi 20+ km manj na dan.

Pa v zadnjih 3 letih odkar to prakticiram se št. takih kot jaz opazno povečuje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce imam samo opravke v Ljubljani grem tja z vlakom. Za ceno ure ali 2 parkiranja naredis kar nekaj 10km z vlakom, lahko pa se 1,2€ reskiras za lpp.

Daj ne seri z vlaki, ker jih praktično ni. Vem, ker se tamala ponavadi pripelje na po. aktivnosti v mesto z vlakom (ki je idelana povezava), ampak ne vedno - ker vlakov ni (pa LPP se tudi zdi, da je 1x na uro ali še manj dosti).
Pozabite na javni prevoz, dokler tega ne bojo uredili - to pas e da narediti le tako, da poskrbiš, da vlaki in busi vozijo po logičnih progah in zelo pogosto (pa četudi na začetku prvih par mesecev ali let popolnoma prazni). Šele ko to zagotoviš, začneš omejevat (cenovno ali s prepovedmi) možnost dostopa z avtom.
Dokler ne bo iz kamniške, primorske, gorsupeljske smeri čez dan vlak na max pol ure (busi pa na 5-10 minut), javni promet ne bo uporaben.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Mater, z idiotizmov, ki so zdaj fizično preprečeni smo šli na P+R pametovanje. Dokler sem z avtom v 20 minutah tam (40 minut nazaj popoldne zarad zapiranja Golovca), kamor me pripelje bus v 100-120 minutah se bo treba pač vozit z avtom. To sem enkrat slikovito orisal Karoliju direkt v eter, ko je pametoval o vozačih, ki so tok neumni, da ne gredo s kolesom. Zanimivo, mu je zaprlo gofljo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce imam samo opravke v Ljubljani grem tja z vlakom. Za ceno ure ali 2 parkiranja naredis kar nekaj 10km z vlakom, lahko pa se 1,2€ reskiras za lpp.

Daj ne seri z vlaki, ker jih praktično ni. Vem, ker se tamala ponavadi pripelje na po. aktivnosti v mesto z vlakom (ki je idelana povezava), ampak ne vedno - ker vlakov ni (pa LPP se tudi zdi, da je 1x na uro ali še manj dosti).
Pozabite na javni prevoz, dokler tega ne bojo uredili - to pas e da narediti le tako, da poskrbiš, da vlaki in busi vozijo po logičnih progah in zelo pogosto (pa četudi na začetku prvih par mesecev ali let popolnoma prazni). Šele ko to zagotoviš, začneš omejevat (cenovno ali s prepovedmi) možnost dostopa z avtom.
Dokler ne bo iz kamniške, primorske, gorsupeljske smeri čez dan vlak na max pol ure (busi pa na 5-10 minut), javni promet ne bo uporaben.
Ja, pa vlak bi moral že zdavnaj presegat hitrosti 100 kmh, in bi moral bit iz Grosuplja v Ljubljani najkasneje v 10tih minutah. Sam ne, cijaziš se 20 minut, da o troli ne govorim. Seveda če delaš v centru je vlak odlična rešitev, čim je tvoje delovno mesto na Letališki recimo, je že problem.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
A pa si se kaj vozil s kolesom po Lj? Ker po centru si najhitrejs s kolesom, po celovski tekmovat je pa avto hitreje ja,ce ni guzve....ampak ce si fin,gres z avtom,pa popoldne frajerja spilat v lokalni fitnes.