VW ID.3

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Kot našega SJTV1 tudi mene zavezuje NDA (Non-Disclosure Agreement), bom pa napisal tako...

Nastavitev klime je narejena z drsniki in integrirana v display. Je eden izmed znanih bugov v ID.3 (ena stran drsnik deluje, druga ne, na eni strani lahko vklopiš gretje sedežev, na drugi ne). Stvar je praktično kopirana iz A6 znotraj istega koncerna. Ne moreš bit tako zabit, da funkcije ne skopiraš 1:1. Veliko stvari bi morali skopirati iz koncernskega e-trona, vključno z infotaimentom in on-screen nastavitvami. Ne-shranjevanje nastavitev je spet en cvetka. Volanske tipke vzemeš iz zadnje generacije golfa. Tam delajo BP, na ID.3 ne... Prilagajanje glasnosti glede na hitrost vožnje/hrup v kabini. Stvar je že znana in izpiljena desetletja, tukaj naenkrat ne dela (zna samo pojačat glasnost, zmanjšat ne). Pa en kupih takšnih cvetk, ki so niso nobena novost in na ostalih modelih (ne samo znotraj koncerna, temveč celo znotraj znamke) so izpiljene v nulo. Samo vzameš in preneseš...

In se vrnemo nazaj, da VW ni imel nobenih resnih namenov z ID.3... Razen zdaj, ko mu kuzla v gobec skače.

To ne bodo rešili s programskimi update-i?
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Mene pri garancijah moti predvsem izguba časa, ki ti jo noben ne povrne. Se pravi oni ti lahko 10x eno stvar popravijo, ne bodo ti pa povrnili časa ki ga izgubiš s tem ko hodiš tja, čakaš na servis, rezervne dele itd.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma ja, un na yt je dober. 12v aku se mu je v parih dneh spraznil, known bug, ampak more cakat 2 tedna da mu bojo mel nov softver nalozit. V tem casu ga pac prizgi na kable al pa si kup booster. To bi mogl oni za vsako tako zadevo stranki placat 500€ plus popravilo v garanciji, pa da jih vidmo pol heroje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ma ja, un na yt je dober. 12v aku se mu je v parih dneh spraznil, known bug, ampak more cakat 2 tedna da mu bojo mel nov softver nalozit. V tem casu ga pac prizgi na kable al pa si kup booster. To bi mogl oni za vsako tako zadevo stranki placat 500€ plus popravilo v garanciji, pa da jih vidmo pol heroje.
Novi softver ne morejo takoj naložiti, ker mora programer za vsaki Bug vnesti popravek. :fredi:
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ste me pa kar mal prepričal, da ne grem v nakup tega ID3 :/
Sem bil že na testni vožnji, in me razen vidnega polja pri A stebričku ni nič posebnega motilo, pa tudi to bi se navadil verjetno. Lahko samo, da si nisem dovolj dobro sedeža nastavil. Za povezavo med applom in avtom je rekel, da pride s posodobitvijo programske opreme. Vseh gumbkov res nisem stestiral. Kar se tiče asistenc za držanje linije, razdalje in hitrosti ni zdelo nič narobe, je vse lepo delalo. Fajn mi je bilo tudi, da lahko dodatno namestiš kljuko za kolesa (to bodo imeli nekateri kasnejši modeli že serijsko=. Testna vožnja je bila od BTCja do Brezovice (še malo naprej do trgovine LIDO) po lokalnih cestah. Začel sem z 155km , končal pa z 147km dosega. Naredil pa cca 50km. Je pa rekel prodajalec, da če bi šel po avtocesti, da bi doseg hitreje padal - itak.
Drugače mi je (bil) res super avto. Samo sedaj ne vem več... :/
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Ste me pa kar mal prepričal, da ne grem v nakup tega ID3 :/
Sem bil že na testni vožnji, in me razen vidnega polja pri A stebričku ni nič posebnega motilo, pa tudi to bi se navadil verjetno. Lahko samo, da si nisem dovolj dobro sedeža nastavil. Za povezavo med applom in avtom je rekel, da pride s posodobitvijo programske opreme. Vseh gumbkov res nisem stestiral. Kar se tiče asistenc za držanje linije, razdalje in hitrosti ni zdelo nič narobe, je vse lepo delalo. Fajn mi je bilo tudi, da lahko dodatno namestiš kljuko za kolesa (to bodo imeli nekateri kasnejši modeli že serijsko=. Testna vožnja je bila od BTCja do Brezovice (še malo naprej do trgovine LIDO) po lokalnih cestah. Začel sem z 155km , končal pa z 147km dosega. Naredil pa cca 50km. Je pa rekel prodajalec, da če bi šel po avtocesti, da bi doseg hitreje padal - itak.
Drugače mi je (bil) res super avto. Samo sedaj ne vem več... :/
To s potovalnim je tudi en bug.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Haha za 50km je range padel za 7km? Sem vozil ze veliko ev-jev in ti lahko povem, da ce to ni bil bug potem bi vw objavil da imajo doseg 1200km po njihovi kalkulaciji
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Tole z dosegom ni nujno bug... če ga je pred njim vozil nekdo na avtocesti, je bil range preračunan za visoko porabo... in potem se je po 50km umirjene vožnje preračunal na novo povprečno porabo. Kolikor vem, za računanje dosega jemlje povprečje zadnjih XY kilometrov. Boljši podatek bi bil, za koliko % je padla baterija... ampak iz nekega čudnega razloga je VW to skril v charging screen infotainmenta, namesto, da bi prikazali na zaslonu nad volanom (kar naredijo, ko pade pod 10%).

Jaz mislim, da bo ID.3 čisto ok nakup... ko bodo odpravili porodne težave. 1st editiona bi se pa jaz osebno izogibal... razen, če bi ga ponudili za res dobro ceno, kjer napake vzameš v zakup (kar pa vem, da se ne bo zgodilo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in Jeri

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz tud mislim, da je cist ok avto. Nekatere stvari bodo se uredili, nekaterih gotovo ne. Jaz ga sedaj ne bi kupil, ker ma prevec stvari, ki bi me ful motile.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.004
113
Meni se je ko sem se iz Vahte spustil do novega mesta tudi povečal doseg za 70 km. Ker sem imel pred tem porabo 14l/100 v hrib.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Spet zanimiv video od modela na YT - battery life. Kok enih buggov ma ta avto. Aja pa to ko na koncu pove kaj ga moti, ma ne vem, sej vem da ma tud dost novih ICE avtov to ampak zakaj ne porihtajo softvera no. Lane assist po defaultu on, brake regen ne more bit na max... zakaj si softver ne zapomne zadnjih nastavitev, al pa da si daš pač custom no. Škoda, se vid da tukaj avto firmam še manjka precej izkušenj pri softveru.
Jaz imam elektricno škodo citigo
Točno to kaj praviš... Pa vsakem kontaktu izklaplat lane asist, nezapomni si zadnjih nastavitev ali je bil v eco ali eco+.... Eh... Holcwagen pač.
Pa pazi foro, ima možnost da z obd nastaviš remember last configuration..... Ampak .... Ehhh
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Prjatu, vozu sem jih zelo veliko in na regionalki mi na nobenem niti priblizno ne bi range pri dejanskih 50km padel za 7.
Pripelji kateregakoli, ga bom najprej jaz peljal 50 km, potem pa še ti normalno po regionalki. Garantiram, da ti bo range ne le zelo malo padel, ampak lahko tudi zrasel. Pa sem vozil verjetno čisto vse električnega, kar je na trgu (izjema verjetno tele MG, ki se ga zdaj pri nas prodaja).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tole za LKA je verjetno zaradi kakšnega zakona. Da te "sili" da imaš čimveč vklopljeno. Sicer pa ne vem zakaj vas moti. Če se lepo voziš po svojem pasu in daješ smerokaze (verjetno je za veliko ljudi ravno to problem), potem ni težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Jeri