Vse o avtodomih in avtodomarstvu

27. jan 2022
5.802
2.281
113
Niti ne.

Gre zgolj za težo, ki naj se čimprej spravi s strehe. Tisti, ki imajo streho narejeno idiotsko (kot moj) jim zastaja gor kakih 2-3 cm vode na cca 15 m2 zdaj pa računajte.
Led se širi preko spojev in sploh ni problem - zapelje se po strehi kot drsalnica.

Na kajle sploh ni nujno, se pa pri daljših stanjih priporoča razbremenitev gum, če te nimajo CP (camper) oznake, zato se podložijo vzmeti ali karoserija. Ampak vsak po svoje. Moj je dva meseca stal poleti na mestu, pa večkrat po par mesecev lani, pa gumam ni nič (niso CP).
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

bev

Majstr
25. apr 2017
370
257
63
Ker ste eni spet pametni: bazen na strehi ne koristi. Dokler je vse ok tud ne škodi ampak nikol ne veš. In ker ga na une nivelirke ni težko dat bi ga jaz pač spredaj dvignil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Tudi jest ga do sedaj nisem, ga pa bom po nasvetu serviserja, ki mi je predihtal zadevo. Men se nabira voda za alkovnom desno.
 
27. jan 2022
5.802
2.281
113
Tudi meni je točno tam na prejšnjem kamperju Dolga leta je bilo ok, dokler eno spomlad poštudiram, da tam zamaka. Ampak Jurček pravi, da to ni možno.
1. ne ti meni Jurček!
2. zamakalo ti ni od ledu oz. kot posledica tega da je led naredil luknjo, ampak ker je bil že v osnovi zaendrek material za dihtanje in slabo narejeno.

Meni spredaj dvigovanje nič ne koristi, ga pa zadaj napumpam, da naprej visi. :p
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Tudi meni je točno tam na prejšnjem kamperju Dolga leta je bilo ok, dokler eno spomlad poštudiram, da tam zamaka. Ampak Jurček pravi, da to ni možno.
Zato je pa fajn, da maš enga, ki se ti vsako leto sprehodi z vlagomerom. Sem letos ujel eno tako solzenje. Pa ne pr lužici, ampak tam kjer sem ga pred leti udaril in so za en drek popravili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.418
3.516
113
1. ne ti meni Jurček!
2. zamakalo ti ni od ledu oz. kot posledica tega da je led naredil luknjo, ampak ker je bil že v osnovi zaendrek material za dihtanje in slabo narejeno.

Meni spredaj dvigovanje nič ne koristi, ga pa zadaj napumpam, da naprej visi. :p
1. Jurček ne skači kot feder
2. Nehej se smešit. 15 let je bilo dobro narejeno, 16.leto pa ne več?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.802
2.281
113
Instrument je v Hofer/Lidlu pod 40€, ampak če ne veš kje so šibke točke ne boš nič našel. Pa večkrat ti bo kazal površinsko vlago/kondenz, kar sploh ni nujno da je problem. Praviloma je treba z onimi špici v material, ampak to nihče nima "srca" da bo not zapikoval, pa še vidi se lahko, če spet ne veš kje in kako.

Najboljše da tako kot premije menjate na 2-3 leta, pa bo vse OK.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.418
3.516
113
Dej nehej se zapletat. Tisto iz Lidla je za vlažnost drv merit ne pa za vlago v materialu.
Za globinsko vlago v lesu ali drugih materialih se uporablja brezkontaktni induktivni vlagomer, ampak zgleda, da to do tebe še ni prišlo.