Vse o avtodomih in avtodomarstvu

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.380
3.514
113
Zal mi je edino za park Güell. Ni uspelo. Sold out. Pazil sem na otroka in nisem kart prej kupoval, da smo se lahko prilagodili dihanju mesta z gužvo. Sagrada Família tudi ni uspela, pa nič hudega. Slikal sem jo. Čao.
Meni moja še danes ni oprostila, da sem jo iz Guela ven zvlekel po parih urah. Še dobro, da nisi šel, ker tvoja ne ve kaj je zamudila. :aplauz:
Moje mnenje je, da si za taka mesta moraš vzeti vsaj dva, če ne tri dni cajta in ga res doživeti. V miru in ne v naglici. Take dirke smo mi uprizarjali samo prvo leto, ko smo imeli kamper, pol sem pa postudiral, da to tako negre. No, mogoče se pa še enkrat vrneš, pa v miru doživiš še ne videno. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.306
927
113
Sant Pere Pescador
20240823_174751 (Small).jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Car

POSTman
4. avg 2007
8.429
1.353
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz....
Glede na to, da zaradi bolezni AD ne bom uporabljal kar nekaj mesecev in to najbrž preko zime, me zanima, kako vi zaščitite svoje vozilo pred vremenskimi vplivi, sploh pozimi (zmrzal, sneg.....). Seveda je najbolje, da je AD pod nadstreškom ali v garaži, ampak te možnosti nimam. Nagibam se k nakupu namenske zaščitne ponjave, ki diha. Kakšne so vaše izkušnje s tem?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.380
3.514
113
Samo ne ga zadihtat s ponjavo.
Spodaj ga konkretno našpricaj s Krown oljem, je brez vonja. Če se sam ne boš tega lotil, ga pelji k Trem kronam.
Vodo spustiš, lajtenge prepihaš, akumulatorje nafilaš, hladilnik odpreš in to je v bistvu to.
 

bev

Majstr
25. apr 2017
360
251
63
kot so rekli. Ponjava je traparija. Spredaj ga zapelji na klocne da visi, da ne zastaja voda.
 
27. jan 2022
5.617
2.201
113
Vsake kvatre zakurblaj motor pa pusti tečt par minut, pa zapelji pol metra v eno stran in pusti. Lahko pa ga na klocne dvigneš in ga ne rabiš premikat.
Sicer pa moj je tudi že po pol leta stal, pa razen prvih par kilometrov poskakovanja, ni bilo težav. ;)

Če te skrbi (upravičeno) svinjarija na strehi, naredi leseno konstrukcijo (ali pa še bolje dve napihnjeni žogi za sedenje) pa preko navadno ponjavo "za drva", ampak mora spodaj krožit zrak!
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava
27. jan 2022
5.617
2.201
113
Nise prebral, ali nisi razumel?

Če ni problem 3X letno po strehi hodit in ornk spucat - avtodom je delan za bit na prostem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.206
9.284
113
Točno, narejen je za bit na prostem. Plus tega pa ni glih za gor se sprehajat. Tko da nobenih žog in ponjav. Pol pa na tisto sneg pade in je veselje.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.617
2.201
113
Slika pove več kot 100 besed:

IMG_1494.jpg
Tunnel-026.jpg


Cenejša izvedba take zaščite sta dve veliki napihnjeni žogi za sedenje (robustnost in premer!) na strehi, ki enako dobro opravita funkcijo nosilne konstrukcije, preko pa ponjava. Seveda samo zaščita strehe!

 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.429
1.353
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Samo da se razumemo: Tudi sam sem proti ponjavam, ampak sem vseeno vprašal, saj naj bi te namenske dihale....
Hvala za odgovore, prihranili ste mi cca. 500€.
Imam sicer možnost zapeljat avto pod kozolec na kmete k prijatelju, ampak včasih se tam ponoči potikajo čudni obiskovalci, pa tudi kakšne živali so tam, ki se rade posladkajo s kabli ipd.
Saj vem, avtodom je delan za zunaj, tudi s tem nimam težav, malo me moti le takrat, ko je full snega in ledu po strehi, ne vpliva preveč dobro na obe strešni anteni, sončne celice, pa tudi na okna oziroma tesnila....
V glavnem, spredaj ga bom dal na klocne, da bo visel nazaj in ga zaprl. Vsake toliko časa ga bom zluftal in zakurblal, če pa ne bom zmogel, bom pa že mojo poslal.
Btw., pred nadaljnim s.ranjem v bolnici imam od petka naprej do konca meseca čas, da izginem proti morju. Gledam pa napoved, se bo spremenilo vreme, nič čudnega, saj tako lepo ne more biti ves čas.... Sploh ne vem, kaj naj, razen tik pred odhodom kreniti proti soncu. Ne morem pa kam res daleč...

Če bo kamper spomladi naprodaj, bo to res odličen nakup. Priporočam!!! Ampak v tem primeru bo to pomenilo samo eno....... :obesise:
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.617
2.201
113
Boš dal na klocne ali kajle?
Kajle ti samo nagnejo avtodom, klocni razbremenijo gume.

Kam it? V Dalmacijo, vozil se boš eno max. dve uri več kot v Istro/Kvarner, vse ostalo je neprimerljivo!

Na ZS ti dam poceni kamp na Murterju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.206
9.284
113