Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Saj točno to se bo zgodilo, sem pisal že ene 2 tedna nazaj. Rusi bodo počakali, da pride zima, zaprli dovod plina in pozvročili vsesplošni nemir med ljudmi v EU, ker jih/nas bo zeblo. In takrat več ne bo nihče sočustvoval z Ukrajino, ker bo hotel imeti svojo rit na toplem.
Rusi se bodo pa smejali.

Potem bo šla cela EU na elektriko, cene le-te pa v nebo, ker bo povpraševanje x20 glede na zdaj, pa je že sedaj na visoki ravni.
Juhu. Not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.097
113
Jah, pozimi se znajo zgoditi masovne migracije. Poleg vseh bodo še energentski migranti.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.484
3.122
113
Slovenija je odločena da bo še kr naprej kupovala plin iz Alžirije prek plinovoda skozi Italijo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Tudi Slovenija.

Sem dobil asociacijo ob tem migriranju, ograjah, razpšitvi migrantov po celem kontinentu...Kok let nazaj so ljudi migrirali v en kraj? Tudi nekaj povezano s plinom...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Ubistvu je zadel bistvo. To da je Putin usekan se je govorilo že 2014 (Merkel & EU Co.)
A to ta Merkel "refuges welcome" & EU Co.? DE in EU ima na račun njihovega zadetega bistva precej sveže delovne sile, manj kriminala, gospodarsko rast, milina...
Točno takšne pogrešam v svojem življenju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Strošek 30k€ na dan :D Glede na velikost je to samo privez in mogoče še varovanje, in upam, da nič drugega. Posadko so nagnali domov?
Stroški vključujejo namreč vse od plačila posadke, varovanja plovila, rednih servisov, vezov v ladjedelnicah do oskrbe posadke s hrano. "Vsi mislijo, da če se ne boš vozil, ne bo drago, ampak stroški nastanejo, ali se ti voziš ali ne, tisto gorivo je tukaj še najbolj zanemarljivo," opozarja Novak.
Italijanski organi sedaj mirijo, da bo, ko bo zasega enkrat konec, moral lastnik vse stroške poravnati, če bo želel plovilo nazaj, sicer pa se bo to poplačalo z morebitno prodajo na dražbi, če bo do nje prišlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in Generik

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Včeraj spet izvrsten uspeh ruSSke vojske... izgubili 35 tankov ter četrt tisoč specialcev.
Četrt tisoč? Torej 250? Napiši raje kar ena štiritisočina milijona, bo še bolj waw efekt! :cheer:

A Ukrajincev še vedno zmanjkuje po 1000 komadov (oz. eno tisočino milijona) dnevno? :(
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.090
113
Si pa res ne predstavljam, zakaj je posadka na tej ladji. Pa tudi če je, to posadko vendar plačuje lastnik ladje. Kaj ima to veze z italijannskimi davkoplačevalci?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.