Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Je blo na Telegramu poročano iz obeh strani, tako da bo recimo kolikor toliko verodostojno. Bolj je vprašanje, koliko izgub je dejansko utrpela UA. Govori se 14 letalih in skoraj 50 dronih, ampak verjetno so številke napihnjene. So pa se kmalu po napadu oglasili tudi Turki, ki so jamrali, da UA nespametno uporablja njihove drone in zato tako velike izgube dronov... Naj bi(!) jih uporabljali za motenje protiletalske obrambe, namesto za njihov predviden namen... Bi pa naj Zelensky in Arestovich forsirala desant na 8.5. zaradi parade naslednji dan, medtem ko je bil vojaski vrh proti...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Vsi so pametni z nasveti kaj se ne sme delat, da pa bi kdo konkretno pomagal pri pucanju drhali pa ne, ker se kao vsi bojijo nukecov.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Mene pa zanima reakcija Rusije na to, da je Finska podpisala z VB dogovor o vojaškem sodelovanju. Naslednji korak pa vstop v NATO.
Tako objektivno gledano bi rekel, da si Rusija težko privošči odprtje še ene fronte vzdolž Finske, razen če se opogumijo še Belorusi (v smislu, da svoje enote pošljejo skupaj z ruskimi gor na sever)... potem pa zna biti veselica, če pride do tega preden Finci vstopijo v NATO.
Vaše mnenje?
 
27. jan 2022
4.868
1.786
113
Na Finski meji majo rusi lepo tiho za bit, ker so priključili več kot polovico pokrajine Karelije, ki sedaj spada pod Rusijo, prebivalci pa se imajo bolj za fince kot ruse.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pa morda še tole... na zemljevidu sem označil zakaj ruse najbrž toliko ne boli Litva, Latvija in Estonija ker so v NATO... jih kopensko lahko iz obeh strani hitro odrežejo od Poljske, potem so pa na kopnem sami in brez dodatne možnosti kopenske logistike.
 

Priponke

  • nato_rus.jpg
    nato_rus.jpg
    235,3 KB · Ogledi: 87

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Meanwhile in Ukraine - Kharkiv has been pounded by Russian artillery for 70 days. But that may almost be coming to an end.

Ukrainian troops around the country's second city have pushed Russian forces so far back that their artillery is no longer in range of its centre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
German industrial conglomerate Siemens has announced on Thursday it would pull out of the Russian market as a result of the war on Ukraine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Estonia has welcomed the likely accession of Sweden and Finland to Nato but has warned of long-term Russian preparations for an attack on the Baltic states.

Ti rusi so res samo za zbrcat?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.665
258
113
Meanwhile in Ukraine - Kharkiv has been pounded by Russian artillery for 70 days. But that may almost be coming to an end.

Ukrainian troops around the country's second city have pushed Russian forces so far back that their artillery is no longer in range of its centre.

sej je prav, da jih zbrcajo ven...

sam mislim, da bi se bolj morali skoncentrirat na jug in vzhod... al so tisto že odpisali??
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Jug je verjetno zaradi blizine krima/crnega morja se najtrsi oreh. Tu se bi rabilo nekaj bolj konkretnega za pucat drhal
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.