Vojna v Ukrajini 2

pipo

Majstr
19. mar 2008
906
397
63
Aja, torej priznavaš, da so na okupiranih področjih vsi za Ruse, khmm, potem rezultati referendumov o odcepitvi od Ukrajine niso pogoljufani.
lej mirsi, povprečno razgledanemu človeku so tile referendumi en velik smeh. Pa ne bom ti razlagal zakaj. Kolko % je katerih po nacionalnosti si lahko pogledam(š) na wiki in to je edini relavantni podatek, predvojni itak.
Edini podatek kar ti lahko dam iz prve roke je, da poznam od 2015 ukr familijo, ki je tega leta se preselila v SLO iz V dela ukr, in kolikor se spomnim mi je ded že takrat razlagal, da so se umaknili, ker je polno neoznačene ruske vojske ki provocira in da se mu zdi da za familijo ni varno, in da bo prej ko slej šit hital fan.
Takrat sem to jemal bolj z rezervo, bolj tak da se imamo kaj menit in da malo išče pozornost, vmes pa je je nažalost šit trofo fan. In ko gledam nazaj se pač puzzli zložijo skupaj in dobiš neko predstavo o situaciji.
Seveda pa nimam tvojih insajderskih infov in live linkov iz fronte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
No ja protesti so se vlekli več kot mesec dni, pa tudi niso bili vedno mirni. Po dobrem mesecu so dobili navodila da se trg izprazni kjer so se protestniki zabarikadirali, barikade so takrat pospravili pa so jih protestniki kmalu po umiku policije postavili nazaj. Prvič je bil večji spopad ko so policisti spraznili mestno hišo ki so jo protestniki zasedli. Potem so po dveh mesecih protestov nek zakon sprejeli, glavni boji s policijo so bili šele konec januarja ko so se protestniki spravili na parlament.
Ne vem če bi bilo pri nas kaj drugače po treh meseci zaprte ljubljane. Verjetno bi se ljudje že med sabo pobili sploh ne bi rabili policije.

Tale gospodična je marsikaj doživela in mislim da lepo opiše kako je bilo, nisem bil tam tako da ne rečem ali imam prav, vendar videl v živo najbrž nisi tudi ti.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.132
113
lej mirsi, povprečno razgledanemu človeku so tile referendumi en velik smeh. Pa ne bom ti razlagal zakaj. Kolko % je katerih po nacionalnosti si lahko pogledam(š) na wiki in to je edini relavantni podatek, predvojni itak.
Edini podatek kar ti lahko dam iz prve roke je, da poznam od 2015 ukr familijo, ki je tega leta se preselila v SLO iz V dela ukr, in kolikor se spomnim mi je ded že takrat razlagal, da so se umaknili, ker je polno neoznačene ruske vojske ki provocira in da se mu zdi da za familijo ni varno, in da bo prej ko slej šit hital fan.
Takrat sem to jemal bolj z rezervo, bolj tak da se imamo kaj menit in da malo išče pozornost, vmes pa je je nažalost šit trofo fan. In ko gledam nazaj se pač puzzli zložijo skupaj in dobiš neko predstavo o situaciji.
Seveda pa nimam tvojih insajderskih infov in live linkov iz fronte.
Koliko % so po nacionalnost je popolnoma nevažen podatek, saj so lahko tudi ukrajinske narodnosti prorusko usmerjeni in obratno.
Tudi pri slovenskem referendumu so nekateri slovenci glasovali proti osamosvojitvi, mnogi tuje narodnosti pa ZA. Vsekakor je bil % ZA višji, kot je slovencev po narodnosti - H19ED bi rekel da najbrž zato, ker ni bilo opazovalcev .
Boljši podatek bi bil, ali so na tem območju na volitvah zmagovale proruske ali proukrajinske stranke. Na zadnjih predvojnih volitvah ital.

A tistega ukrajinca pa bombandiranje ukrajincev po Donbasu ni nič motilo? Kako da se je preselil v Slovenijo in ne na vzhod Ukrajine, če tako zagovarja ukrajince ????

Praviš, da so tam vsi prorusko usmerjeni, pa ni škode, če jim ukrajinci natrosijo kasetne bombe, ki bodo ubijale civiliste še desetletja po vojni. Torej misliš, da bodo čez par deset let tam še vedno vsi prorusko usmerjeni, ne bo več tam ukrajina?
 

Priponke

  • 2010 ukraine election.png
    2010 ukraine election.png
    592,1 KB · Ogledi: 48

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.132
113
Kakorkoli, tisti, ki zagovarjate da zda dobavi kasetne bombe ukrajinski vojski sporočate, da vam ni mar do človeških žrtev, tudi za življenja civilistov ukrajincev vam ni mar, saj te bombe pobijajo civiliste še desetletja po vojni.
Sicer ta ugotovitev ni nič novega, sedaj tega samo skrit več ne morete.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Kakorkoli, tisti, ki zagovarjate da zda dobavi kasetne bombe ukrajinski vojski sporočate, da vam ni mar do človeških žrtev, tudi za življenja civilistov ukrajincev vam ni mar, saj te bombe pobijajo civiliste še desetletja po vojni.
Sicer ta ugotovitev ni nič novega, sedaj tega samo skrit več ne morete.
o_O o_O o_O
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
Tudi pri slovenskem referendumu so nekateri slovenci glasovali proti osamosvojitvi, mnogi tuje narodnosti pa ZA. Vsekakor je bil % ZA višji, kot je slovencev po narodnosti - H19ED bi rekel da najbrž zato, ker ni bilo opazovalcev .

Jaz govorim izključno o Ukrajini, ti pa mešaš slovenije referendum in ostale pizdarije glede, ki nimajo sploh veze glede Ukrajine.

Kakorkoli, tisti, ki zagovarjate da zda dobavi kasetne bombe ukrajinski vojski sporočate, da vam ni mar do človeških žrtev, tudi za življenja civilistov ukrajincev vam ni mar, saj te bombe pobijajo civiliste še desetletja po vojni.

Ti zagovarjaš RU kasetne bombe, ki jih uporabljajo od 03/2022 nad UA vojakim in civilisti? Zakaj lahko trenutno uporabljajo RU in zakaj ne sme UA? Potem RU ni mar za civilne žrtve v UA, tako lahko sklepamo po tvojem pisanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.192
1.685
113
40
Kakorkoli, tisti, ki zagovarjate da zda dobavi kasetne bombe ukrajinski vojski sporočate, da vam ni mar do človeških žrtev, tudi za življenja civilistov ukrajincev vam ni mar, saj te bombe pobijajo civiliste še desetletja po vojni.
Sicer ta ugotovitev ni nič novega, sedaj tega samo skrit več ne morete.
Ok, ti si se zgubu, prav konkretno.

A ves ono foro, da putkoti odfurajo nazaj domov, pa ni več nobenih žrtev?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.888
5.624
113


 

sad

Guru
24. avg 2007
20.893
9.566
113
Koliko je kaj resnice v tem?
Naj bi se izognil 18im manpads.
Ni mi pa jasno, zakaj so jim potem Ukrajinci že toliko helikopterjev uničili.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.648
-358
113
Jaz govorim izključno o Ukrajini, ti pa mešaš slovenije referendum in ostale pizdarije glede, ki nimajo sploh veze glede Ukrajine.



Ti zagovarjaš RU kasetne bombe, ki jih uporabljajo od 03/2022 nad UA vojakim in civilisti? Zakaj lahko trenutno uporabljajo RU in zakaj ne sme UA? Potem RU ni mar za civilne žrtve v UA, tako lahko sklepamo po tvojem pisanju.

pa dobr, sej je ze vsem jasno, da je model defekten in zmesan. njegove poste na igonr, bolje se 5x v jezik vgriznit kot pa nekaj razlagat. k ze 1 leto tumba te referendume in ua in slovenijo in yugo....