Vojna v Ukrajini 2

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.997
794
113
ksz...
Nekaj se kuha na jugu. Medtem, ko vse oči na Bahmutu, je možno, da bo UA napredovala na jugu proti Krimu.

Ta poroča kar realno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Slovenija je bila vedno samostojna država sfrj je produkt kmerov. Če nebi bili pod kmeri bi imeli danes avstrijski standard...
Ali lahko tole "vedno samostojna država" uokviriš s kakšnimi letnicami????

Ja Slovenija kot republika je res produkt komunistov, v predvojni Jugoslaviji smo imeli banovine, malo avtonomije, pa bili smo brez Primorske, ki smo jo dobili prav po zaslugi komunistov in Sovjetske zveze. Po predlogu ostalih treh (francija, anglija, zda), ki so nam risali meje, bi Slovenci morje s svojega ozemlja videli samo s kakega višjega hriba.
V Jugoslavijo pa nas niso spravili komunisti, ki jih 1918 še nikjer ni bilo, ampak krščansko usmerjeni dr. Anton Korošec.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
mrči, poglej bdp baltskih držav ki so bili pod sovjetsko zvezo in jih danes primerjam z ruskim...

zahodne korporacije praviš, še zmeraj žnjkrat boljše kot pod kmerskih terorjem in prfukneno ideologijo...
Koliko pa stane liter vodke v Latviji in koliko čez mejo v Rusiji, pa ne boš napisal?
Ampak take primerjave so brezvezne in primerljive s to - če bi Slovenija izstopila iz Nata, bi imeli bdp kot Avstrija ali Švica.
Zakaj so pa v samostojni Ukrajini pred vojno imeli 3x nižji bdp, kot pa v Rusiji? Pa štartali so brez pufov??

Še enkrat, ali zagovarjaš, da osvobodimo Krim, kar bo povzročilo stotisoče žrtev, zato da bodo prebivalci Krima "nehali trpeti" pod rusko okupacijo, in s 3x višjega bdp-ja prešli na 3x nižjega ukrajinskega? DA/NE
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Mi smo lahko dobili lastno državo, a v Donbasu jo pa ne smejo imeti, pa so se 2014 osamosvojili na povsem enak način kot slovenija ???? Bi morala jugoslavija še danes obstajat v takratnih, mednarodno priznanih mejah ?????

sfrj = ukrajina
slovenija = donbas (LPR + DPR)
JNA = ukrajinska vojska
Sfrj = SZ
Slovenija = Ukrajina

Dombas, krim pa niso imele status samostojne republike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran
2. okt 2007
3.661
2.117
113
Sramotno je, da trplenje naroda opravičuješ za dobrobit svoje denarnice.

sramotno, da zaradi par bogatašev, ki bodo še bolj obogateli tekom vojne in jim ni interes, da se ta morija konča, trpi narod...

pri meni pa se pozna manjko v denarnici. Če bi pa rad kdo zaradi trplenja kaj nakazal, pa obstaja ogromno humaintarnih organizacij, ki potrebujejo pomoč, pa ne v obliki sr**** po forumi, kako nardo trpi...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.393
394
83
V luči nedavnih prijetij ruskih vohunov bi lahko mariskdo pomislil, da mirsi , AndY1 in še kdo dobivajo denar za širjenje proruske propagande. Plačnik pa je tuja obveščevalna služba oz njihova mreža.

In če bi tak naključni bralec pomislil na to možnost, kako in komu bi lahko tak sum prijavil? Apollo8 imaš mogoče kakšno idejo? MaverickT je itak dejal, da se zahtevam za razkritje podatkov uporabnikov ne bo (več) upiral, torej bi organi pregona hitro lahko preverili potencialne plačance ruskih agresorjev.

Vprašam za prjatla....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.934
14.805
113
A da bi pa kdo pač dejansko razmišljal drugače (pa naj bo to razmišljanje pravilno ali pa ne zdaj sploh ni pomembno) ter (magari v nedolged) zagovarjal svoje stališče pa ni opcija? Podobna fora kot pred časom glede oznako rusofil - ali se "dereš slava Ukrajini" ali pa si rusofil. Patetično.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.036
96
113
Mi smo lahko dobili lastno državo, a v Donbasu jo pa ne smejo imeti, pa so se 2014 osamosvojili na povsem enak način kot slovenija ???? Bi morala jugoslavija še danes obstajat v takratnih, mednarodno priznanih mejah ?????

sfrj = ukrajina
slovenija = donbas (LPR + DPR)
JNA = ukrajinska vojska

En uporabnik se je več dni trudil s tabo, da ti je razložil, da SFRJ ni UA, in da Slovenija ni Donbas. nekje 14 dni nazaj... in to je razlagal z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov.

A ti prideš po 14 dneh spet s temi butastimi primerjavami, za katere je bilo že 17x razloženo, da niso bile primerljive.

serješ ga Mirsi, res ga serješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Kako pa pričakuješ da se bodo poznale sankcije v Rusiji tako, da jih boš ti občutil samo v Rusiji?

Se poznajo v Rusiji, samo ti jih ne zaznaš (nočeš), ker ne gre skupaj s tvojo agendo, podražila se jim je hrana, ogrevanje,
avtomobili, elektronika.... vse se jim je podražilo in poslabšal se jim je življenski standard, vendar če slepo zaupaš Ruskim
ržavnim medijem, kjer pravijo da je vse o.k., potem verjamem, da ne občutiš tega, ker se tega ne da občutit v Sloveniji,
ampak samo če greš v Rusijo med ljudi, ali pa če se pogovarjaš z Rusi, ne njihovimi mediji...
Ja, bi pričakoval da se sankcije proti rusiji, z namenom končanja vojne, poznajo v rusiji in vojna konča, ne pa da sankcije občutimo mi, vojna pa še kar traja, pravzaprav vojna še eskalira.
Pojma nimam, kaj vse se je podražilo v Rusiji, in me tudi ne zanima, Ampak vse to, kar naštevaš, da se je podražilo v Rusiji, in je udarilo Ruse, se je podražilo tudi pri nas in je udarilo nas, tudi nam se je poslabšal življenski standard.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Ampak ti si pisal, da sankcije rusiji ne škodijo, celo več, da koristijo. Nekje nekaj časa nazaj je nekdo posnel video cen v supermarketu v rusiji, kjer je komentiral, da so cene šle gor 200-300%. Nam so šle samo 20%. Kaj potem sankcije rusiji učinkujejo v rusiji? Razumem pa da je slabo ker jih občutimo tudi mi, ampak...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.036
96
113
Ja, bi pričakoval da se sankcije proti rusiji, z namenom končanja vojne, poznajo v rusiji in vojna konča, ne pa da sankcije občutimo mi, vojna pa še kar traja, pravzaprav vojna še eskalira.
Pojma nimam, kaj vse se je podražilo v Rusiji, in me tudi ne zanima, Ampak vse to, kar naštevaš, da se je podražilo v Rusiji, in je udarilo Ruse, se je podražilo tudi pri nas in je udarilo nas, tudi nam se je poslabšal življenski standard.

jeb.at ga. vsi bomo morali nekaj žrtvovat! bolje višje cene, kot pa življenja!

In vse to zaradi tvojega ljubljenega Putina. Mož, ki je prinesel vojno v Evropo in pokopal leta prizadevanj, da v Evropi ne bo več vojn.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
En uporabnik se je več dni trudil s tabo, da ti je razložil, da SFRJ ni UA, in da Slovenija ni Donbas. nekje 14 dni nazaj... in to je razlagal z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov.

A ti prideš po 14 dneh spet s temi butastimi primerjavami, za katere je bilo že 17x razloženo, da niso bile primerljive.

serješ ga Mirsi, res ga serješ.
Jaz se že leto dni trudim, da vam pokažem, da je isto, pa se vas bolj malo prime.

Tisti uporabnik, ki je z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov dokazoval, da se je Kosovo smelo odcepit ker je bilo napadeno, Krim pa ne, ker ni bil, je samo povedal, da se tudi Slovenija nebi smela odcepit, smel pa bi se Donbas. Pa Ko je z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov dokazoval, da se je Slovenija smela odcepit, ker je imela Slovenija avtonomijo, Donbas pa ne, je samo povedal, da se je Krim smel odcepit, (je imel parlament, predsednika, ustavo...), ni se pa smelo Kosovo.
Khmm, kdo ga tu zdej serje.
Zakaj pa nebi bila sfrj ua, slovenija pa ne donbas? Krim in Donbas sta za osamosvojitev izbrali popolnoma enako pot, kor Slovenija. Referendum in nato osamosvojitev. Če pa ovse ni hotel poslat opazovalcev na referendum, (je že vedel, zakaj ne), pa to v ničemer ne vpliva na rezultat glasovanja in voljjo tamkajšnjih prebivalcev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.036
96
113
jest nisem omenjal Krima. tudi ti ne. zdej si ga začel.

in utiševalec je imel zadnjič prav. Morali bi tja poslati modre čelade in izvest referendum. Mislm, da ima Rusija toliko moči, da bi lahko to dosegla.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Misliš tako, kot je časovno neopredeljeno, kdaj bodo sankcije začele delovati, kdaj bodo dosegle cilj: da se Rusija umakne iz Ua, Pa kdaj bo poslano zahodno orožje, javelini, himarsi, leopardi abramsi, bradlyji, rakete vse daljšega dosega začele delovat in Ruse potisnili iz Donbasa in Krima.
A to tudi kaže na kakšno nesposobnost ali ne?
No predvsem za sankcije me zanima, kdaj bodo pokazale kak rezultat na terenu, ker zaenkrat se rezultati sankcij čutijo le v moji denarnici.
Sankcije ne delujejo v RU, hrana pri njih za 20-40% dražja, plače/pokojnine pa iste ostajajo. Če si že prej bil revež v RU, kaj si potem zdaj?


a7qqE2q.jpg
Screenshot 2023-02-16 at 09-48-38 EUR RUB Euro Russian Ruble - Investing.com.png
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Jaz se že leto dni trudim, da vam pokažem, da je isto, pa se vas bolj malo prime.

Tisti uporabnik, ki je z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov dokazoval, da se je Kosovo smelo odcepit ker je bilo napadeno, Krim pa ne, ker ni bil, je samo povedal, da se tudi Slovenija nebi smela odcepit, smel pa bi se Donbas. Pa Ko je z zakoni, členi, izpisi iz uradnih dokumentov dokazoval, da se je Slovenija smela odcepit, ker je imela Slovenija avtonomijo, Donbas pa ne, je samo povedal, da se je Krim smel odcepit, (je imel parlament, predsednika, ustavo...), ni se pa smelo Kosovo.
Khmm, kdo ga tu zdej serje.
Zakaj pa nebi bila sfrj ua, slovenija pa ne donbas? Krim in Donbas sta za osamosvojitev izbrali popolnoma enako pot, kor Slovenija. Referendum in nato osamosvojitev. Če pa ovse ni hotel poslat opazovalcev na referendum, (je že vedel, zakaj ne), pa to v ničemer ne vpliva na rezultat glasovanja in voljjo tamkajšnjih prebivalcev.
Ker Slovenija je bila republika, samostojna kot taka, samo pridružena v federacijo drugih republik. Krim pa ni bil republika, pač pa pokrajina kot del Ukrajine, enako kot je Katalonija del Španije, primorska del Slovenije itd.

Se izgleda zelo slabo trudiš, pa še osnovnih pojmov ne poznaš, potem pa smo kjer smo.

Po tvoji logiki bi se lahko odcepila tudi republika srbska krajina, pa ne izgleda da bo kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Ampak ti si pisal, da sankcije rusiji ne škodijo, celo več, da koristijo. Nekje nekaj časa nazaj je nekdo posnel video cen v supermarketu v rusiji, kjer je komentiral, da so cene šle gor 200-300%. Nam so šle samo 20%. Kaj potem sankcije rusiji učinkujejo v rusiji? Razumem pa da je slabo ker jih občutimo tudi mi, ampak...

Ruska inflacija je bila leta 2022 1,6% (11,9% RU, 10,3%SI) višja od naše. Lahko da so bili izdelki ki jih ne morejo več dobiti zaradi sankcij veliko dražji ampak ni samo nekaj izdelkov tistih ki dvignejo inflacijo. Tudi pri nas imaš tudi podražitve preko 100% sploh ogrevanje ponekod pa zaradi tega inflacija ni 100+%.


Ker Slovenija je bila republika, samostojna kot taka, samo pridružena v federacijo drugih republik. Krim pa ni bil republika, pač pa pokrajina kot del Ukrajine, enako kot je Katalonija del Španije, primorska del Slovenije itd.

Se izgleda zelo slabo trudiš, pa še osnovnih pojmov ne poznaš, potem pa smo kjer smo.

Po tvoji logiki bi se lahko odcepila tudi republika srbska krajina, pa ne izgleda da bo kaj.

Bi ti podprl odcepitev katalonije od Španije, kot imajoKatalonci ideje?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Ampak ti si pisal, da sankcije rusiji ne škodijo, celo več, da koristijo. Nekje nekaj časa nazaj je nekdo posnel video cen v supermarketu v rusiji, kjer je komentiral, da so cene šle gor 200-300%. Nam so šle samo 20%. Kaj potem sankcije rusiji učinkujejo v rusiji? Razumem pa da je slabo ker jih občutimo tudi mi, ampak...
Prav malo me briga, koliko se je kaj podražilo v rusiji. pa koliko so tam plače.
Če je bil cilj sankcij končat vojno, potem sankcije niso dosegle cilja. Če pa je bil namen sankcij škodovat nam, nam narest inflacijo žnižat naš življenski standard, potem pa so dosegle cilj, ampak potem lahko režemo, da so bile sankcije uperjene proti nam, ne pa za končanje vojne.

200-300% pojma nimam, hehe, ampak če verjameš MSM. Če so naši mediji pripravljeni lagat, da je bila l. 1991 v Sloveniji povprečna plača 49 eur, kot da smo dementni in da se nič več ne spomnimo, koliko so šele pripravljeni lagat za rusijo? Kaj misliš?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte