Vojna v Ukrajini 2

jest5

Guru
18. avg 2007
25.527
-8.414
113
In če bi tak naključni bralec pomislil na to možnost, kako in komu bi lahko tak sum prijavil? @Apollo8 imaš mogoče kakšno idejo? @MaverickT je itak dejal, da se zahtevam za razkritje podatkov uporabnikov ne bo (več) upiral, torej bi organi pregona hitro lahko preverili potencialne plačance ruskih agresorjev
Za začetek imaš veliko lažje delo, kot je takole zatiranje nasprotno mislečih, samo zato, ker ti njihovo mnenje ni všeč.

V tej temi imaš zapisanih kar nekaj umotvorov(oh šit, brez izjeme so na ukrajinski strani), ki pozivajo k poboju, iztrebljanju, nukanju,... Rusov. Take izjave so lahko kaznive. Boš to naznanil organom pregona?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in bizi

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Prav malo me briga, koliko se je kaj podražilo v rusiji. pa koliko so tam plače.
Če je bil cilj sankcij končat vojno, potem sankcije niso dosegle cilja. Če pa je bil namen sankcij škodovat nam, nam narest inflacijo žnižat naš življenski standard, potem pa so dosegle cilj, ampak potem lahko režemo, da so bile sankcije uperjene proti nam, ne pa za končanje vojne.

200-300% pojma nimam, hehe, ampak če verjameš MSM. Če so naši mediji pripravljeni lagat, da je bila l. 1991 v Sloveniji povprečna plača 49 eur, kot da smo dementni in da se nič več ne spomnimo, koliko so šele pripravljeni lagat za rusijo? Kaj misliš?

Meni so te primerjave kaj si lahko takrat kupil nesmiselne. Leta 91 si pri nas v trgovini lahko kupil štruco belega pa hlebec črnega, danes se 15 minut sprehajaš med policami ker ne veš katerega od 165 vrst bi vzel. Leta 91 sem lahko kupil 3 različne čokolade od tega dve gorenjki danes je pa polic s čokoladami po površini več kot je bila 30 let nazaj velikost cele trgovine.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
In a first move of its kind, Russia decided to sell some of its gold to cover the budget deficit in January as income from oil and gas revenues fell.


Russian budget deficit climbed to 1.76 trillion rubles (USD $25 billion), the country's Finance Ministry said earlier this week. This marked the largest deficit for January in 25 years. A 46% drop in tax revenue from oil and gas from a year ago contributed to this. Spending also rose 59%, driven higher by the war in Ukraine.


Treba začeti prodajati zlato, da lahko pokriješ izgube... :evil:To pa je kar nekaj zlata...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Ker Slovenija je bila republika, samostojna kot taka, samo pridružena v federacijo drugih republik. Krim pa ni bil republika, pač pa pokrajina kot del Ukrajine, enako kot je Katalonija del Španije, primorska del Slovenije itd.
Kaj pa Kosovo, si pozabil omenit, ki ni bil niti pokrajina? Status avtonomne pokrajine je sicer Kosovo imelo nekaj časa (ne do konca) v SFRJ ki pa jo ob odcepitvi Kosova od Srbije že 20+ let ni bilo več.
V Srbiji pa Kosovo ni imelo nobene avtonomije. bi se po tej logiki smel odcepit? Ker Krim je avtonomijo imel, imel je ustavo, predsednika, parlament... No pa tudi del Ukrajine ni od nekdaj, ampak so ga 1952 tja preknjižili nezakonito.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Kosovo je nekoč imelo več avtonomnosti in pravic, kot Krim in Dombas kadarkoli prej in kasneje. Zato nekako logično, da so se kosovci uprli temo odvzemu. Vsaj jaz jih razumem, pa verjetno večina drugih, ki niso srbi, tudi. Okoli tega mislim, da nimamo več kaj debatirat, problematiko naslovi raje Miloševiću in kompaniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Meni so te primerjave kaj si lahko takrat kupil nesmiselne. Leta 91 si pri nas v trgovini lahko kupil štruco belega pa hlebec črnega, danes se 15 minut sprehajaš med policami ker ne veš katerega od 165 vrst bi vzel. Leta 91 sem lahko kupil 3 različne čokolade od tega dve gorenjki danes je pa polic s čokoladami po površini več kot je bila 30 let nazaj velikost cele trgovine.
Pa si res l 1991 zaslužil 49 eur, kot piše v članku?

Pa ti znaš izmed te xxx vrst čokolade identififirat neko določeno, brez da bi pogledal ovitek?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kar nekaj ameriških korporacij ima v lasti industrijo orožja in po drugi strani gradbene firme. Za njih je vojna v Ukrajini win-win situacija. Čim daljša vojna, večji profiti z orožjem, čim več porušenega, večji profiti pri obnovi.
Če bi prišlo do ameriških žrtev, bi bilo vojne prekleto hitro konec, tako pa si samo manejo roke.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Prav malo me briga, koliko se je kaj podražilo v rusiji. pa koliko so tam plače.
Če je bil cilj sankcij končat vojno, potem sankcije niso dosegle cilja. Če pa je bil namen sankcij škodovat nam, nam narest inflacijo žnižat naš življenski standard, potem pa so dosegle cilj, ampak potem lahko režemo, da so bile sankcije uperjene proti nam, ne pa za končanje vojne.

200-300% pojma nimam, hehe, ampak če verjameš MSM. Če so naši mediji pripravljeni lagat, da je bila l. 1991 v Sloveniji povprečna plača 49 eur, kot da smo dementni in da se nič več ne spomnimo, koliko so šele pripravljeni lagat za rusijo? Kaj misliš?

Statistika ne laže, je pa res da je lahko svinja in jo izkoristiš kot hočeš.

Sankcije vojne ne morejo končat v trenutku, to se menda strinjamo?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Pa si res l 1991 zaslužil 49 eur, kot piše v članku?

Pa ti znaš izmed te xxx vrst čokolade identififirat neko določeno, brez da bi pogledal ovitek?

Leta 91 še nisem imel plače tako da težko rečem, če piše je že morala biti. Leta 1991 ni bilo toliko stroškov kot jih je pri današnjem življenskem standardu. Takat sem šel 1x letno na slovensko obalo če je bilo sreče na hrvaško, smučal smo na vaških hribih sedaj sem 2x letno na Karibih pa smučaj v Švici in Italiji.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Ruska inflacija je bila leta 2022 1,6% (11,9% RU, 10,3%SI) višja od naše. Lahko da so bili izdelki ki jih ne morejo več dobiti zaradi sankcij veliko dražji ampak ni samo nekaj izdelkov tistih ki dvignejo inflacijo. Tudi pri nas imaš tudi podražitve preko 100% sploh ogrevanje ponekod pa zaradi tega inflacija ni 100+%.




Bi ti podprl odcepitev katalonije od Španije, kot imajoKatalonci ideje?

Kako izračunamo inflacijo, ti je izgleda španska vas. Da se na mrtvo spalamudit, da ustreza nekim smernicam. To rečeno ne verjamem v inflacijo v rusiji 12%, v slovensko mogoče, ker vsaj nekaj od EU pa le imamo.

Odcepitev kataloncev ne podpiram, oni so ta vlak zamudili že vsaj 50 60 let. In spet se gre itak samo za idejo določenega procenta veljakov. Le da so toliko še pametni, da ne rinejo (več) z glavo skozi zid, kar se za krimovce ne da rečt, sploh ker je tam veliko nastavljene ruske vojske.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
Če nekdo zasede pol tvojega vrta imaš pravne opcije ki ti pomagajo da ta sosed odide. Če je to vdor na privat zemljišče brez razloga recimo najprej na policijo. Če se nekdo sklicuje na recimo priposestovaanje pa ni več tako enostavno in čigav je tisti vrt odloča sodišče. Vseeno imaš pravne postopke in ni treba it soseda zaštihat.

Polcija in sodišče na meddržavni ravni je UN, organizacija ki bi morala bit nad vsemi državami sveta. Organizacija ki bi morala s pendrekom po glavi nepridiprave in po žepu tiste ki samo poskušajo. Kje so bili od začetka težav? Nikjer jih ni, pa so bili ustanovljeni ravno in samo s tem namenom.

Sicer pa recimo kako kaj naš spor z hrvati? A je meja že postavljena? Ni in nikoli ne bo.

Tvoja lepa teorija ima (vsaj) dve ogromni napaki, zaradi katerih je nesmiselna.
Prvič, OZN ima "prvorazredne" in "drugorazredne" članice, prve pa imajo pravico veta. In glej, ru$$$ija je med prvimi in bo z vetom blokirala karkoli kar ne bi bilo njim v korist.
Drugič, OZN nima svoje vojske, zato so plave čelade v bistvu najeti vojaki, ki pa so v veliko primerih poklicni vojaki iz držav članic NATO pakta ali pa jih te članice financirajo. A res misliš da bi giht dopustil (glej prvo točko) da bi se vojaki NATA postavili na njihovo mejo?

Seveda pa ne smemo pozabiti tudi dejstva, da se modre čelade aktivirajo šele ob sporazumu obeh strani....


Tvoja teorija torej v praksi pomeni, da se z enakim uspehom Ukrajina lahko pritoži na ljubljansko tramvajkomando.
Tako je to, ko je glavni kriminalec v zgodbi istočasno "prvorazredni" član taistega organa, ki bi moral kriminalca po kradljivih parkljih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Kosovo je nekoč imelo več avtonomnosti in pravic, kot Krim in Dombas kadarkoli prej in kasneje. Zato nekako logično, da so se kosovci uprli temo odvzemu. Vsaj jaz jih razumem, pa verjetno večina drugih, ki niso srbi, tudi. Okoli tega mislim, da nimamo več kaj debatirat, problematiko naslovi raje Miloševiću in kompaniji.
Ni res.
Kosovo je bil največ avtonomna pokrajina v sfrj 1974 - 1988(v okviru Srbije) pa je l. 1988 to avtonomijo izgubil.
V Srbiji od katere se je odcepil, ni imel nobene avtonomije. Niso se uprli odvzemu avtonomije ampak obratno, avtonomijo so jim odvzeli, ker so se upirali in hoteli odcepit od juge najodločneje 1981, ko so še uživali avtonomijo, pa tudi že prej. Pa tudi albanci so postali večina na Kosovem, (l. 1945 jih je bilo manj kot pol) zaradi svoje politike iztiskanja srbov iz Kosova, naseljevanja albancev iz albanije in demografske politike (družine z 10 otroki).

Krim je v Ukrajini imel neko stopnjo avtonomije, imal je parlament, ustavo, himno, v preteklosti je bil pa tudi že republika (na istem nivoju kot ukrajina) pa samostojna država (krimski kanat),
Na Krimu je bilo skozi vso zgodovino in še danes živelo 3x več rusov kot ukrajincev. Ampak to nima veze, na referendumu so tudi na krimu živeči ukrajinci glasovali v prid rusiji.

Kakorkoli, js mislim, da imata Krim in Donbas večje pravice do odcepitve kot Kosovo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte