Vojna v Ukrajini 2

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
Ok, bom poizkusil še enkrat... Zadnjič, več se mi ne da, ker vidim, da res ne dojemaš.

Najprej iz tvojega linka. Ja tvojega. Zdej če je to Ruska propaganda, si ti ruski propangandist :evil:



Torej kot prvo... Poceni kitajsko vozilo bi namesto 600k stalo malo čez miljonček. To seveda samo z državnimi taksami, brez davka in marže prodajalca.

Kot drugo, poceni kitajskih vozil se ne uvaža, ker se to preprosto ne splača.

Kot tretje...
Če iz tega teksta v rikverc pogledamo s kalkulatorjem višje, koliko stane vozilo, na katerega upalijo čez 600k ru taks (to so samo takse, čez potem pride še davek), rečimo na uč ene 18k€, ozeroma 1404k ru. Skupaj s takso 2090k ru. Nato čez pride še davek(kok že je, a ni ene 20%?). Eh, to ti računej, meni se ne da.:zavijazocmi:
Pa dejmo še tole povdariti:


Iz tega se gladko in komot pride na "So, the main price range for most “parallel” foreign cars from China is 2.5-3.5 million rubles.". Torej dvojno ceno.

Nima Kitajc prav nič pri tem. Nula, ništa. Nič ne prodaja Kitajc dražje, ampak sami Rusi tako obdavčijo ves import, da dobiš dvakratno ceno, z nekaj nesreče pa še več kot to.


Zdej pa hitro, hitro brskaj in poišči nek obskuren blog, da mi daš "kontro". Tisto bo zihr 100% držalo in ne bo propaganda:evil:

Imaš prav, se opravičujem, link, ki sem ga prilepil in na katerega se sklicuješ je bil namenjen prikazu ru$$$ke propagande, pravi, ki bi moral biti, je pa tale (ne, ni obskuren blog)


C/P iz članka

A fairly standard light vehicle that is sold in the Chinese market for about $30,000 now costs nearly $6 million rubles in Russia, which is about $90 thousand.

The author of the video noted that before the introduction of sanctions, Russians could buy a premium German car for $90,000, but now they are forced to pay the same amount for little-known Chinese models.

Tiste navedbe o nemogočih dajatvah (iz mojega napačnega linka) so torej laž, če je prej premium nemec stal toliko kot sedaj stane čip čajna šit. Kitajci lepo lupijo ru$$$e.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Sankcije Rusiji so očitno Rusiji precej pomagale. Ali pač? Če bi bilo to res, potem bi Putin z lahkoto sam uvedel sankcije svoji državi.. Pa ni.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113

Spet damijan, tale je slabši kot Sputnik.ru

a7qqE2q_700bwp.webp
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.032
4.554
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.096
1.511
113
40
Glede municije in to...

Bi dali tanke ali nebi.. Raje nebi... Eh, smo si premislili, bomo dali. In hop, naslednji dan so ze prakticno na bojiscu.

Nimamo municije, jejhtanata...rus,ti samo juriš.

Če sem jaz nek ruski poveljnik, bi se ravno ob takih izjaval posebaj dobro pripravil.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.264
5.897
113
blizu močvirne prestolnice

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

hdx

Guru
1. jun 2011
1.396
2.076
113
Glede municije in to...

Bi dali tanke ali nebi.. Raje nebi... Eh, smo si premislili, bomo dali. In hop, naslednji dan so ze prakticno na bojiscu.

Nimamo municije, jejhtanata...rus,ti samo juriš.

Če sem jaz nek ruski poveljnik, bi se ravno ob takih izjaval posebaj dobro pripravil.
Carsko, kako so nekateri takoj verjeli Stoltenbergu. A ni logično, da tudi če bi bilo to res, ne bi izjavil tega v medijih?

andy je pa takoj erekcijo fasal lol
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113

EU seeks to use frozen Russian funds to rebuild Ukraine​


The European Union will on Wednesday launch an ad hoc group to investigate how billions of dollars in frozen Russian funds, including central bank reserves, can be used for reconstruction work in Ukraine, the Swedish government said on Tuesday.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.396
2.076
113
NATO/ZDA jamrata, da nimata dosti orožja.
Rusija se hvali, da ga lahko toliko naredijo kot celi svet skupaj.

Katerim bomo verjeli? :valjamse:
Se že ve, kakšna je življenjska dobra UA vojaka v Bakhmutu? Pred kratkim je bila samo 4 ure, predvidevam da je sedaj 2
Ali je že 300K mrtvih UA vojakov?
Ali je že 7K mrtvih ruskih vojakov?
Ali je Kijev že padel, glede na to, da rusi že načrtujejo napad na Poljsko in Nemčijo