Vojna v Ukrajini 2

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
kako nobenega napredka? ze 1 leto se upirajo agresorju, najmocnejsi armadi na svetu.
Ocitno ti ni jasno kako vojna izčrpavanja deluje. Ne rabis zavzemati nova in nova ozemlja, da nasprotno stran vojasko izcrpas.
In kot sem ze zdavnaj napisal, vojasko izcrpana ne bo le Ukrajina, ampak tudi Zahod, ki prakticno nima nicesar vec za poslati.


In ko bo Ukrajina izcrpana, se bo pol milijona vojske, cakajoc na meji, zapeljalo cez prakticno nebranjeno ozemlje.
Tudi o temu kopicenju sem ze pisal lansko leto.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.038
97
113
Ocitno ti ni jasno kako vojna izčrpavanja deluje. Ne rabis zavzemati nova in nova ozemlja, da nasprotno stran vojasko izcrpas.
In kot sem ze zdavnaj napisal, vojasko izcrpana ne bo le Ukrajina, ampak tudi Zahod, ki prakticno nima nicesar vec za poslati.


In ko bo Ukrajina izcrpana, se bo pol milijona vojske, cakajoc na meji, zapeljalo cez prakticno nebranjeno ozemlje.
Tudi o temu kopicenju sem ze pisal lansko leto.

sem že včer napisal, pa bom dons še enkrat - če lahko ena Rusija izčrpa Zahod in NATO, potem je bz karkoli še vlagat v obrambo. Hlače dol pa nastavit. No, sicer nekateri s tem ne bi imeli nobenih problemov in imajo že sedaj hlače na kolenih in komaj čakajo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.434
6.118
113
Meni se zdi pa precej normalno, da na zahodu z municijo za havbice ipd. bedarije ne gre vse gladko. To pač več niso vojske z mentaliteto iz 1. sv. vojne ampak moderne vojske za hiter in totalen obračun z nasprotnikom. Orožja, ki to omogoča, Ukrajina ni in ne bo dobila.

Kar mojstri kova andy pozabljajo je, da Rusom nasproti stojijo takšne industrijske zmogljivosti, da se bo Rusom milo storilo, če in ko bo to zalaufalo.

Seveda pa še vedno najprej velja, da ko se enkrat o nečem govori takole na glas na visokem nivoju, da zna biti resnica ravno obratna.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Večji problem vidim, da rosufil štanca svojo propagando, rusofob pa diametralno nasprotno. Rusi so mojstri propagande, bolj kot vsi drugi skupaj, zato ne čudi da nekateri nasedajo in brez premisleka vzamejo vse za sveto, malo pomaga pa tudi že mentaliteta biti kontra USA oz zahodu, kar pomeni da so apriori za rusijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.038
97
113
Meni se zdi pa precej normalno, da na zahodu z municijo za havbice ipd. bedarije ne gre vse gladko. To pač več niso vojske z mentaliteto iz 1. sv. vojne ampak moderne vojske za hiter in totalen obračun z nasprotnikom. Orožja, ki to omogoča, Ukrajina ni in ne bo dobila.

Kar mojstri kova andy pozabljajo je, da Rusom nasproti stojijo takšne industrijske zmogljivosti, da se bo Rusom milo storilo, če in ko bo to zalaufalo.

Seveda pa še vedno najprej velja, da ko se enkrat o nečem govori takole na glas na visokem nivoju, da zna biti resnica ravno obratna.

mora pa dobit orožje, ki uspešno onesposobi te razne havbice in bedarije. Ker škodo pa vseeno počnejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.443
3.273
113
Ocitno ti ni jasno kako vojna izčrpavanja deluje. Ne rabis zavzemati nova in nova ozemlja, da nasprotno stran vojasko izcrpas.
In kot sem ze zdavnaj napisal, vojasko izcrpana ne bo le Ukrajina, ampak tudi Zahod, ki prakticno nima nicesar vec za poslati.


In ko bo Ukrajina izcrpana, se bo pol milijona vojske, cakajoc na meji, zapeljalo cez prakticno nebranjeno ozemlje.
Tudi o temu kopicenju sem ze pisal lansko leto.
Vsaj to nam zaupaj do kod sega oz. bo segalo to nebranjeno ozemlje.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.997
794
113
teh posnetkov kako UA uničuje Rusko opreme je na milijone, napredka pa še vedno nobenega. Se mi zdi, da je bolj propaganda, kot kaj drugega...
Propaganda gor ali dol. UA uniči veliko opreme itd.. problem je da je rusov kot rusov in se zgleda ne pozna kaj dosti.

NATO nima orožja oz. ga je porabil = NATO nima sovjetskega orožja, zahodnega je na pretek. ne skrbite