Vojna v Ukrajini 2

2. okt 2007
3.661
2.117
113
Če bi že delal primerjavo bi napisal
7,62x39 in 5,56x45, saj je tudi 7,62x51 samo ne za jurišne puške.

Sicer pa to strelivo za puške ni problem, problem so 155mm za topništvo.

mali kaliber nikoli ni bil problem, problem so večji kalibri in rakete, kjer je tudi proizvodnja malo bolj zahtevna. Dejstvo je, da vsaka država mora imeti lastne zaloge in čez to ne bodo šli, da bi še lastne zaloge donirali UA. Itak pa po letu dni vidimo kje smo, razen na stotisoče pobitih na obeh straneh, napredka ni. Nekateri se kopljejo v denarju, EU pošilja mlrd tja, orožja gre na tone, na bojišču pa status quo....

1676311543388.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.349
5.575
113
Če bi že delal primerjavo bi napisal
7,62x39 in 5,56x45, saj je tudi 7,62x51 samo ne za jurišne puške.

Sicer pa to strelivo za puške ni problem, problem so 155mm za topništvo.
Če že potem lahko primerjaš med sabo 5,56x45 NATO in 5.45x39 USSR.....ker sta "istega". 22lr kalibra....

7.62x39 je pa kaliber .30

7.62x51 (. 308WIN) lahko potem primerjaš z 7.62x54R......
 
Pobiti ljudje niso važni, saj niso naša žlahta, pomembno je da bodo služili delničarji orožarske industrije. :bruh: :evil:

hmm kako pa naj se UA boti proti Rusiji? Al se bodo Rusi sami od sebe ustavli, umaknili itd....Pa koliko so jih Rusi (civilov da ne bo pomote) čoknili? pa konc koncev tud Rus ki prestopi UA mejo ma žnost odvržt mitraljez pa migat z belo zastavo pa ne bo treba pokat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Kamele0N
Ruski izdajalci? :evil: V začetku tega meseca je rusko tožilstvo Svobodno rusko legijo razglasilo za teroristično organizacijo.


[W]e are united by one goal -- to defend Ukraine and then return to Russia with weapons in our hands,” says Tsezar from the Free Russia legion


vsak ki ni z njimi, ne misli isto kt oni, ni za prvo bojno vrsto je sovražnik države, terorist in podobno
kot pri nas volitve al voliš janšo al pa proti njemu, drugo ne obstaja
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
od kdaj nato štanca municijo?

Poljsko podjetje AMMOGROM
Makedonsko podjetje ATS Group
Češko podjetje AKM Group-CZ
Češko podjetje MTS Trade
......

Teh proizvajalcev je kar nekaj v EU/NATO.


Problem je pri UA, premalo plačajo. NATO proizvajalci imajo ceno med 0.20-0.45$/kos za 7.62mm. Izrael je dal ponudbo za 0.18$/kos, pa je UA ni sprejela, ker bi metki prišli iz Kitajske preko posrednikov.

As of February 10, 2023, the Department has not received offers from suppliers regarding the possibility of supplying 7.62 mm cartridges at a price of $0.07 per unit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: natina

sad

Guru
24. avg 2007
20.734
9.397
113
Mene zanima zakaj Rusi ne delajo top biznisa sedaj in prodajo stare zaloge Ukrajincem. Itak imajo preveč orožja, nekaj miljaužnkrat več od NATA.
Tak da, jaz res ne razumem zakaj se ne losajo nekaj tega za dober denar. Pa še vsi po vrsti bi lahko provizije pobasali, da ne bodo jahte ostale brez posadk. In Kitajcem bi lahko malo manj v rit lezli za denar.
 
  • Haha
Reactions: Gavran
Poljsko podjetje AMMOGROM
Makedonsko podjetje ATS Group
Češko podjetje AKM Group-CZ
Češko podjetje MTS Trade
......

Teh proizvajalcev je kar nekaj v EU/NATO.


Problem je pri UA, premalo plačajo. NATO proizvajalci imajo ceno med 0.20-0.45$/kos za 7.62mm. Izrael je dal ponudbo za 0.18$/kos, pa je UA ni sprejela, ker bi metki prišli iz Kitajske preko posrednikov.

As of February 10, 2023, the Department has not received offers from suppliers regarding the possibility of supplying 7.62 mm cartridges at a price of $0.07 per unit.

naštel si države ki so v natu. Nato kot tak ne proizvaja municije, proizvajajo pa države, članice NATA. jensiju pač jezik prehiteva pamet
 
2. okt 2007
3.661
2.117
113
Mene zanima zakaj Rusi ne delajo top biznisa sedaj in prodajo stare zaloge Ukrajincem. Itak imajo preveč orožja, nekaj miljaužnkrat več od NATA.
Tak da, jaz res ne razumem zakaj se ne losajo nekaj tega za dober denar. Pa še vsi po vrsti bi lahko provizije pobasali, da ne bodo jahte ostale brez posadk. In Kitajcem bi lahko malo manj v rit lezli za denar.

bodi brez skrbi, da tudi takšna trgovina na črno na veliko cveti med mafijozoti/oligarhi UA in RU, ki sem jim itak gre samo za $$$
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.189
3.821
113
Ljubljana
hmpg.net
Fake news. Za norca nas ima.

kdo koga?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Bežijo pred Putinom....

Exclusive: Ex-Russian military bomber engineer seeks asylum at U.S. border, offers military secrets​




 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: BornSkeptic in sad