Bolha, nateg ali kaj za vraga?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.124
3.599
113
Marlbor
Ta tekoči prah sem jaz že pred 15 leti parkrat kupil od sodelavke. Takrat je bilo govora, da je iz Nemčije, kjer je več kot 50% cenejši, naši trgovci pa nategujejo z nabijanjem cene.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.333
3.757
113
davorinm.wordpress.com
Kako je s tem “nakup brez skrbi” na bolhi?
Gledam en izdelek ki ke predober da bi bil za to ceno, razen ce je ukraden. Bolha pravi da nic ne placas dokler ne dobis izdelka in potrdis da si dobil kar si hotel. Pri tem izdelku je ta opcija na voljo. Doplaca se 15 eur cca.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.455
1.038
113
Obišči stran
Kako je s tem “nakup brez skrbi” na bolhi?
Gledam en izdelek ki ke predober da bi bil za to ceno, razen ce je ukraden. Bolha pravi da nic ne placas dokler ne dobis izdelka in potrdis da si dobil kar si hotel. Pri tem izdelku je ta opcija na voljo. Doplaca se 15 eur cca.

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.978
427
83
Gledal sem nek film, čez par dni zanenc poroča, kako so jih okradli v rimu... pa mi v glavo pride ta debata...
Še en možen scenarij; nakupujejo stvari z ukradenimi karticami in potem poceni prodajo naprej. vsaj tako je bilo v filmu;) Samo ne vem, kako lahko s kartico kupiš nekaj brez pina? Ja vem, do 25eur, kaj pa za par 100 eur?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.032
4.554
113
Gledal sem nek film, čez par dni zanenc poroča, kako so jih okradli v rimu... pa mi v glavo pride ta debata...
Še en možen scenarij; nakupujejo stvari z ukradenimi karticami in potem poceni prodajo naprej. vsaj tako je bilo v filmu;) Samo ne vem, kako lahko s kartico kupiš nekaj brez pina? Ja vem, do 25eur, kaj pa za par 100 eur?
Ukradene kartice v teh časih niso fizično ukradene, ampak prebrane in potem replicirane, pin ti pa tudi ukradejo,
najlažje je to na bankomatu, nastavijo bralec na režo in s kamero posnamejo pin ki si ga vtipkal.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.978
427
83
Za alter raziskovalne namene sem "želel" nekaj kupit, kar je bil očiten nateg.
Pa se je zelo hitro ustavilo.
Oglaševal je bolha nakup brez skrbi. Pa sem kliknil brez skrbi :p . Nazaj mi je poslal sporočilo s screenshotom, da potrebuje mojo telefonsko...

Ker sem bil pripravljen :geek: mu seveda ni uspelo. Sem mu povedal, da tega ne potrebuje, da je fejk. Pa se ni dal motiti. Oglas je še vedno bil gor. Ima celo vsaj dva profila.Tudi na hrvaškem njuškalo je aktiven ...
Najraje pa vidi, če se ga kontaktira na whatsapp
POZOR! Prodajalcu NE posredujte kakršnih koli podatkov, kot sta elektronski naslov ali telefonska številka, saj jih za izvedbo plačila tudi NE potrebujejo, čeprav lahko trdijo nasprotno. Prav tako ne odpirajte povezav, prejetih prek elektronskih sporočil ali sporočil SMS. Vsa plačila se izvajajo striktno tako, da se kot običajno prijavite v svoj bolha.com profil, izberete sporočila in po potrditvi sprejete ponudbe znotraj le-te kliknete na okvirček NAKUP, ki vam instantno odpre sistem za vnos podatkov.
 

Priponke

  • photo511.jpg
    photo511.jpg
    93,1 KB · Ogledi: 27