Vojna v Ukrajini 2

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Ukrainian soldiers are repelling constant attacks on the town of Bakhmut in the eastern Donbas region and holding their positions in nearby Soledar, President Volodymyr Zelenskyy said in his nightly address.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Manpower seveda koristi.
S tehniko bi jih rabili pol miljona, tako jih pač rabijo miljon+, če bi hoteli dokončno odrezati vzhodne pokrajine.

Če ne bodo šli znova proti Kijevu, ali pa hoteli zavzeti komplet Ukrajino, se ne bo zahod prav nič stegoval po višjih policah. Pozabi na tak scenarij.
Dvomim, da 2x, 3x več ljudi in zastarelega železja odtehta tehnologijo in informatiko. Npr. novoletni dogodek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
In kako bi se zahod odzval?

Kot sem že rekel, če Rusi ne bi hoteli zavzeti komplet Ukrajine ali znova šli na Kijev, ne bi zahod naredil nič kaj več, kot sedaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Germany cannot rule out delivering Leopard tanks to Ukraine in the future, Germany's economy minister Robert Habeck has said.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Čisto preprosto je. Če trenutno fronta bolj kot ne stoji z majhnimi premiki sem in tja, bi Rusi ob 3x več vojske napredovali.
Rusi nimajo 3x več vojske, na področju Bakhmuta vprašanje če jih imajo sploh toliko kot Ukrajinci ki ves čas dovažajo rezerve. dobra 2 tedna nazaj je bil podatek da ima ukraina celo brigado do 2 več vojske na področju kot pa Rusi. Zato pa gre počasi in se ruši vse po vrsti. Severni del Soledarja je en sam bunker kot je bil Azovstal in na koncu od njega ne bo ostalo nič. Enako je z Marinko zahodno od Donecka
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Čisto preprosto je. Če trenutno fronta bolj kot ne stoji z majhnimi premiki sem in tja, bi Rusi ob 3x več vojske napredovali.
Če sklepamo po vseh trenutnih informacijah na internetu iz obeh strani, ima RU že zdaj prednost v vojski 2.5-2.7x proti UA. Tako da 3x več številka je čistu blizu.... Kakšnega večjega napredovanja pa ni ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Samo po mobilizaciji pri 6x večjem številu bodo samo pregazili Ukrajince s palicami oz. puškami iz prve svetovne vojne.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Tudi takšen problem se da rešiti, malo več naprednega orožja za masovno klanje in smo tam. Da bi imela UA 50-80x HIMARS in long-run rakete, bi bilo čist drugače že zdaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Mislim kako pišejo eni, UA dejansko nima niti enega pametnega ofenzivenga orožja, long range raket, kaj šele frčoplanov...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
In kako bi se zahod odzval?

Kot sem že rekel, če Rusi ne bi hoteli zavzeti komplet Ukrajine ali znova šli na Kijev, ne bi zahod naredil nič kaj več, kot sedaj.

Očitno se je zahod odločil za taktiko izčrpavanja. Se bodo odzvali samo tako, da črta obstala na istem mestu. Ne izgleda trenutno, da bi si želeli nek konkreten premik. Vsaj jaz ga ne vidim.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Če sklepamo po vseh trenutnih informacijah na internetu iz obeh strani, ima RU že zdaj prednost v vojski 2.5-2.7x proti UA. Tako da 3x več številka je čistu blizu.... Kakšnega večjega napredovanja pa ni ;)
Po katerih informacijah to?
Namreč povsot, kjer so v jeseni Ukrajinci napredovali, so bili Rusi v konkretni manjšini.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
In tukaj se malo sesuje tvoje razmišljanje o številčnosti. Ker edino kar imajo je kanonfutr. In to ni zadosti. Le za masaker.
Manjka sodobnega orožja, tehnologije, informacije, profesionalnih vojakov... Za samo sateliti, droni, awacsi, letala na mejah, pripomorejo k nesluteni prednosti na fronti.
Če, ko, pridejo Bradleyi, je za sama senzorika na vozilu nora za brezzobo pesadijo, pa tudi prastare tanke. Optika, nočno gledanje. Kaj ti pomaga vreči stotine ljudi v smrt proti takšni sili?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Po katerih informacijah to?
Namreč povsot, kjer so v jeseni Ukrajinci napredovali, so bili Rusi v konkretni manjšini.

Poglej malo na medijih in kanalih RU/UA, o kakšnih številkah govori RU stran in kakšne UA stran. UA naj bi imela pred vojno cca 200k vojakov aktivnih( DefenceU), RU 1.1 miljona (TASS info). Kdo bolj laže, ne vemo. Podobne številke ja tudi ISW potrdil.

RT.ru in Rybar sta poročala, da ima RU 700-800k vojakov v UA in da so v prednosti 3-1 ali celo 4-1, saj so uničili polovico UA vojske in 70% vojaške tehnike.


KyivIndependent, NOEL,Defense Express...itd, so poročal da ima UA vojska 400k vojakov v vojni in pripravljajo še 500-600k rezervistov + v tujini na izobraževanju vojaki, vsejen so napisali da ima RU stran premoč v količini vojakov. Kaj tukaj verjeti, ne vem.

Nobenga stran noče napisati, koliko je ubitih in poškodovanih vojakov. UA stran je največ napisala 20-40k ubitih vojakov, RU stran 6k ubitih vojakov. Zakaj mora potem RU spet delati novo mobilizacijo, če imajo KOMAJ 6k ubitih vojakov? Kako lahko UA drži celo linijo pri taki mali količini vojakov? Res daje naredno orožje takšno prednost?


Sam mislim da ima RU prednost 2-1, tudi če novo mobilizacijo naredijo bo tako ostalo, saj UA tudi krepko povečuje lastno vojsko + zahodno orožje proti starim SZ orožju.


Putler uporablja Stalinovo taktiko, masovno napadit UA ampak v WW2 je bilo lahko brez naprednega orožja. Danes bi bila opcija masovna vojska + napredno orožje za WIN kombinacijo.