Vojna v Ukrajini 2

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
The UK is considering supplying Ukraine with British tanks for the first time to fight Russia's invading forces, Sky News understands.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
1673271767831.png
1673271806210.png


Slovenski BVP 80A v okolici Bakhmuta ?.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
še vedno zahod tipa rusa, ampak ko bo preg prestopljen , ne bo več poti nazaj. ko bo enkrat sodobni tank in oprema začela pot v UA, je gotofo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Po mojem mnenju bi jim morali sesuti logistiko, pa zagotoviti orožje za nadzor zraka.
Pa še kakšno Moskvo potopit, tako da bi jih Rus odstranil v Sibirijo. Pa naj od tam streljajo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
še vedno zahod tipa rusa, ampak ko bo preg prestopljen , ne bo več poti nazaj. ko bo enkrat sodobni tank in oprema začela pot v UA, je gotofo.

Misliš da bo nekaj 10 tankov naredilo kakšno razliko?, ker več jih verjetno ne bodo poslali. Tankovsi spopadi kjer bi se to poznalo v primeru T-62 ai T72 so zelo redki, za Kornet sisteme je vseeno ali zadane abramsa, leoparda.... edino kakšen direkten zadetek od korkusov več bodo preživeli. Pa še to s frontalne smeri.
Precej tankov pa danes uničijo 155mm granate ali pa shahedi. Za te je pa vseeno kakšen tank je.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Pišeš o številkah izpred vojne in ne o vojski v Ukraini. Pred Putinovo objavo o dodatni mobilizaciji (ki še ni bila izvedena) ima rusija ca 300 tisoč aktivnih vojakov v trenutnem spopadu. Tiste zelo optimistične številke gredo do 400 tisoč. Dvomim pa da bodo rusi kdaj uspeli mobilizirat še 300 k vojakov kaj šele dodatnih 500k kot sanja njihov obrambni minister.
Točno tako, tist je bilo na začetku vojne koliko ima kdo vojakov.

Jeseni je RU medij poročal, da ima RU stran 700-800k vojakov v UA. Vem da TASS in RT.ru delata na polno propagando proti zahodu in je možno da so fake številke. Sem pa opazil med praznikim, da TASS briše nekatere novice čez čas npr. hvalili so se, kako so RU vojska uničila ameriški HIMARS 6x in čez 1 teden ni bilo več novice.

Zahod se je odlocil urediti rusko groznjo za nekaj generacij.

Bolj ko bo RU stisjena v kot, večje svinjerije bo počela. Oni so sposobni napadit vse bolnice, šole, porodnišnice v UA...itd, samo dosti jih moraš stisnati v kot in potem bodo dali kao ¨kontra¨. Njihov izgovor bo pa, da so se skrivali notri UA vojaki, skladišča orožja....itd, sami pa točno to delajo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.046
4.030
113
Tole zalaganje UK z zahodnim orožjem je treba tudi razumet da je dvorezen meč. Večina vojn se ne dobi z naprednim orožjem, živo silo ipd. ampak z logistiko. Večina večjih bitk zadnjih 100 let je bila dobljenih/izgubljenih zaradi logističnih težav. Ko te začnejo zalagat z vsem živim je problem ker pride na bojišče napačna stvar na napačno lokacijo. Dokler ukrajinci lahko pobirajo sovjetsko municijo po bojišču ni problem, ko pridejo pa NATO kalibri si pa odvisen samo od ustrezne logistike in tu se bo lomilo kopije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in AndY1

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Tole zalaganje UK z zahodnim orožjem je treba tudi razumet da je dvorezen meč. Večina vojn se ne dobi z naprednim orožjem, živo silo ipd. ampak z logistiko. Večina večjih bitk zadnjih 100 let je bila dobljenih/izgubljenih zaradi logističnih težav. Ko te začnejo zalagat z vsem živim je problem ker pride na bojišče napačna stvar na napačno lokacijo. Dokler ukrajinci lahko pobirajo sovjetsko municijo po bojišču ni problem, ko pridejo pa NATO kalibri si pa odvisen samo od ustrezne logistike in tu se bo lomilo kopije.
Vprašanje kaj je namen? Če je samo prodaja potem je vseeno kaj in če se uporabi.. Glavno, da je prodano.
 

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Rusi so bili po prejšnjem polomu povabljeni zraven kot bratje pa so se raje šli naprej svoje sanje o velesili, velikem imperiju in zunanjem sovražniku.
Se bi dalo debatirati kako bratsko so bili povabljeni lahko uporabimo tudi 1. os . množine.
Zunanje sovražni pa imajo vsi imperiji oz. "imperiji" je nekako stvar, ki jim pomaga pri vzdrževanju.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
Rusija je vseeno več izgubila kot Ukrajina. Mislili so, da jih bodo ukrajinci sprejeli z odprtimi rokami, 100K+ mrtvih vojakov, veliko uničene opreme, izgubili so najboljšega kupca, pa še Kitajska jih molze.
Upam stavit, da če bi Putin vedel da bo tako potekalo, se ne bi šel vojne.
Oligarhi so tudi izgubili ogromno premoženja, kar je problem za Putina. Trenutno sicer padajo skozi okna, ampak kako dolgo se bo to gledalo v Rusiji, je pa druga zgodba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Rusija je vseeno več izgubila kot Ukrajina. Mislili so, da jih bodo ukrajinci sprejeli z odprtimi rokami, 100K+ mrtvih vojakov, veliko uničene opreme, izgubili so najboljšega kupca, pa še Kitajska jih molze.
Upam stavit, da če bi Putin vedel da bo tako potekalo, se ne bi šel vojne.
Oligarhi so tudi izgubili ogromno premoženja, kar je problem za Putina. Trenutno sicer padajo skozi okna, ampak kako dolgo se bo to gledalo v Rusiji, je pa druga zgodba.
Putinu so povedali kar je hotel slišat ... no potem pa je realnost pokazala drugačno sliko in sedaj se bo potrebno izvleči ven.
Zahodu oz. ZDA je situacija OK tako, da .. bo še trajlo .. žal.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Kaj bo Rusija potem, ko bodo skozi okna popadali vsi oligarhi? Rusija je (bila) kar je (bila) zaradi oligarhov. Brez njih je na nivoju pakistana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Je bilo na RT. Članka ni več. Sicer to ni rekel Putin, ampak njegovi pomočniki
optiplex je napisal, da je Putin govoril o tridnevni operaciji in ne da je kdo drug. Videa pa ni. Torej to ni res in gre za laž, ki jo ponavljajo iz dneva v dan, da bi postala resnica.
In gre za podtaknjeno zgrešeno izjavo, ki jo podtikajo kot da je putinova, da potem lahko s prstom kažejo nanj, glej kako zgrešeno izjavo je dal in v kakšni zmoti živi.
Je tako?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.046
4.030
113
Vprašanje kaj je namen? Če je samo prodaja potem je vseeno kaj in če se uporabi.. Glavno, da je prodano.
Problem je ker se potem to v NATO državah nadomešča z novim orožjem. Kar je ok, če bi bila slovenija orožarska velesila, ker pa ni se vse kupljeno direktno obesi na proračun in nič ne prinese noter. Že tako večino NATO nabave prevzame ZDA in se z vsako vojno samo krepi. V EU bodo največ profitirale največje proizvajalke orožja, recimo Nemčija kot tipičen predstavnik. Pa tudi manjše države kot so Finska, Švedska, koneckoncev tudi Hrvaška je recimo velika izvoznica orožarskih produktov. Mi bomo pa samo plačevali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Problem je ker se potem to v NATO državah nadomešča z novim orožjem. Kar je ok, če bi bila slovenija orožarska velesila, ker pa ni se vse kupljeno direktno obesi na proračun in nič ne prinese noter. Že tako večino NATO nabave prevzame ZDA in se z vsako vojno samo krepi. V EU bodo največ profitirale največje proizvajalke orožja, recimo Nemčija kot tipičen predstavnik. Pa tudi manjše države kot so Finska, Švedska, koneckoncev tudi Hrvaška je recimo velika izvoznica orožarskih produktov. Mi bomo pa samo plačevali.
:zmaga:
Si pozabil Francijo in UK (če jo štejemo pod EU). torej biznis je velik in interesa tudi in če se ponudi priložnost zakaj pa ne.
Škoda, če gledamo samo skozi oči biznisa, ker v SLO tega ne izkoristimo (ne izdelujo kaj za orožarsko industrialkino, kar so na propagirali pred vstopom v NATO)