Vojna v Ukrajini 2

2. jul 2020
4.814
6.319
113
Zdaj pa lahko pakiraš to dejstvo v celofan kolikor želiš, še pentljico lahko daš gor, če boš lažje spal. Dejstvo ostaja, več kot 10.000 mrtvih civilistov tudi...

In potem pride rus, in začne bombardirati mesta, kjer živi ogrožena ruska manjšina...

1666164716525.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Pucali so lasten narod pod okriljem nacistične ideologije, podprte s strani samega državnega vrha. Zdaj pa lahko pakiraš to dejstvo v celofan kolikor želiš, še pentljico lahko daš gor, če boš lažje spal. Dejstvo ostaja, več kot 10.000 mrtvih civilistov tudi...

ja, sej tudi ti lahko zavijaš kakorkoli. pucali so, ker so pro-ruski mišljeniki postajali vedno bolj glasni.

Ampak tok se strinjam, da tudi to vseeno ni bilo najbolj prav.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Renewed drone strikes on energy infrastructure in Ukraine are "acts of pure terror" that amount to war crimes, European Commission chief Ursula von der Leyen said.

Se pripravlja "podlaga", da bodo rusijo šteli pod teroristične države? Samo kak taktični nuke še vržejo zdaj na kherson, pa so pomoje tam.

Potem pa se začne prava igra.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
V Belorusijo naj bi prišlo približno 9000 ruskih vojakov, njihov prevoz bo trajal še nekaj dni, so sporočile beloruske oblasti. Prvi ruski vojaki so v Belorusijo, kjer bodo delovali v novi skupni vojaški skupini, prispeli v soboto.

Beloruski predsednik Aleksander Lukašenko je v ponedeljek Poljsko in Litvo obtožil, da pripravljata teroristične napade in netita vstajo v Belorusiji, ter napovedal namestitev regionalne vojaške skupine. Belorusija trdi, da so skupne sile z Rusijo izključno obrambne narave in da je njihov namen varovanje meje.

Hkrati Minsk obtožuje Kijev, da pripravlja ofenzivo na belorusko ozemlje. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je v torek Moskvo obtožil, da želi "Belorusijo potegniti v vojno", in pozval k mednarodni opazovalni misiji skupine G7 na meji med Ukrajino in Belorusijo.

Belorusija, tesna zaveznica Rusije, je Moskvi ob začetku njene agresije na Ukrajino omogočila, da so ruske sile z njenega ozemlja izvajale ofenzivo, vendar pa beloruska vojska še ni sodelovala v spopadih na ukrajinskem ozemlju.

Minsk vselej zatrjuje, da v Ukrajino v pomoč ruskim enotam ne namerava poslati svojih vojakov. Podobno mnenje imajo tudi številni vojaški strokovnjaki, ki menijo, da bi takšen korak lahko spodkopal Lukašenkov že tako nestabilen položaj na oblasti.

a na tole se zavezniki kaj pripravljajo? da ne bo potem presenečanja?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Zavezniki ravno te dni valijo kupe opreme preko našega ozemlja. kao standardna "rotacija".

tudi največja letalonosilka pluje "sem", ostalo pa je itak pripravljeno že nekaj mesecev.

nič bat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
The Moscow-appointed governor of Ukraine's Kherson region has said civilians are banned from entering the region for seven days.

Očitno se nekaj kuha, da se rusi tako na veliko delajo boge...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Saj ni skrbi, vprašam za kolega samo...

A dozen Iranian-made drones were shot down in the southern region of Mykolaiv overnight on Tuesday, the region's governor said.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
816
113

Nekako preveč očitno se mi zdi... ali je samo diverzija za napad drugje, ali pa bodo istočasno belorusi vdarli na severu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
The EU has provisionally agreed to sanction 8 people and entities over the use of Iranian-made drones in Russian strikes on Ukraine, three diplomats from the bloc have said.

Sanctions experts from the 27 EU members agreed to the list in a meeting today. It will be put to national ambassadors at a meeting scheduled for the afternoon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113

Nekako preveč očitno se mi zdi... ali je samo diverzija za napad drugje, ali pa bodo istočasno belorusi vdarli na severu.
ni mi jasno, a niso nazadnje rusofili govorili da na V države UA zgublja cca 1k "vojakov" dnevno in da jih bo počasi zmanjkalo, sedaj pa ruse direktno tiščijo ven iz 300k velikega mesta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113

Nekako preveč očitno se mi zdi... ali je samo diverzija za napad drugje, ali pa bodo istočasno belorusi vdarli na severu.

ja, neki smrdi vse skupaj...

še nikoli niso tok civilistov spodbujali k evakuaciji...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
haha

Russian President Vladimir Putin has said martial law has been introduced in the four Ukrainian regions annexed by Russia.

lepo mu že gre na knap?