Vojna v Ukrajini 2

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
The people of Ukraine and their representatives have been awarded the European Union's top human rights prize for their resistance to Russia's invasion and ongoing war.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.573
113
Mene malo žalosti dejstvo, da so Ukrajinci izgubili zagon, čeprav je to po eni strani razumljivo.
Upam, da bodo pripravili še kakšno presenečenje pred zimo. Predvsem pa, da bodo zahodni obveščevalci preprečili morebitni ruski protinapad.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Posledice

Moldavija je zdaj že prisiljena kupovati 100 % električne energije od Pridnestrske republike.

Evropska unija pa izgublja razmeroma poceni vir električne energije, pa tudi del dobave ukrajinskega žita in drugih surovin ter polizdelkov, ki so bili zelo ugodni za evropska podjetja.

Poleg tega bo zdaj morala Evropska unija še bolj financirati Ukrajino: morala ji bo zagotoviti gorivo in elektriko, sprejeti nove begunce, subvencionirati gospodarstvo Ukrajine.

Vsi to so posamezne »slamice« ki padajo na hrbet že tako ali tako preobremenjenega evropskega gospodarstva.





Ti si očitno prespal zgodovino...

Je pa zato suverena in svobodna Ukrajina, rešena odvisnosti od ruske ekonomije, v pičlih 30-ih letih samostojnosti uspešno uničila vse, kar sta jim podarila Gorbačov in večinoma Jelcin. Vse, popolnoma vsa velika podjetja so ali bankrotirala ali pa so so jih pokradli oligarhi, od čokolade, železa do kurjih jajc. Od njihovega deleža črnomorskega flota je ostalo par motornih čolnov.

btw RF je v zadnjih 30 letih v Ukr investirala okoli 200 milijard usd.

Zgodovina...


Rusija je investirala, ja. V orožje in provokatorje v Donbasu in na Krimu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Mene malo žalosti dejstvo, da so Ukrajinci izgubili zagon, čeprav je to po eni strani razumljivo.
Upam, da bodo pripravili še kakšno presenečenje pred zimo. Predvsem pa, da bodo zahodni obveščevalci preprečili morebitni ruski protinapad.

Po moje je pa treba urediti logistiko za priprave na nov val. Če v enem dnevu napreduješ za 50 kilometrov se prav za toliko podaljšajo dobavne linije za hrano, opremo in strelivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Niso glih izgubili zagona, počasi napredujejo in to je glavno, po drugi strani morajo pa paziti na svoje orožje in iranske drone. Če je kdo pričakoval, da bodo tako napredovali kot prve dni, potem se zelo moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Bogi civilisti :confused:


In particular, now the Rashists, brandishing this law, can involve civilians "to perform work for the needs of defense." And their property, as well as the property of enterprises, should be "removed for the needs of defense" with compensation, but what kind and when is a separate issue. At the same time, civilians are "obliged" to do this, as well as to fulfill all other demands of the occupation authorities.


Also, under this law, the Kremlin introduces total military censorship with the creation of relevant bodies that will check all means of communication, including network ones. And now it is possible to go in and "check" a home or a vehicle as "necessary".
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Mene malo žalosti dejstvo, da so Ukrajinci izgubili zagon, čeprav je to po eni strani razumljivo.
Upam, da bodo pripravili še kakšno presenečenje pred zimo. Predvsem pa, da bodo zahodni obveščevalci preprečili morebitni ruski protinapad.

pa ravno v prihodnjih dneh je planirana obsezna ofenziva na Herson.

Rusi se na veliko pripravljajo, kot smo ze omenjali, evakuirajo civiliste. naj bi bilo 10.000 ukrajincev pripravljenih na ofenzivo.

drzmo pesti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Ruski predsednik Vladimir Putin je razglasil vojno stanje v priključenih ukrajinskih regijah Doneck, Lugansk, Herson in Zaporožje, ki bo začelo veljati v četrtek. V Hersonu medtem poteka množična evakuacija prebivalcev na levi breg reke Dneper.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Hersono bo postal novi Mariupol, tam bodo boji na polno in nebo nič ostalo od mesta, potem morajo pa ukrajinci čimprej čez reko Dnjeper. Dogaja se tudi okrog Svatovi, tam so ukrajinci tudi malo napredovali. Če dobijo Svatovi, potem imajo možnosti, da uničijo glavno železniško povezavo pri Starobilsku.
 

Priponke

  • Ffa4WjCacAEMXHE.jpg
    Ffa4WjCacAEMXHE.jpg
    106,4 KB · Ogledi: 84
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.573
113
Niso glih izgubili zagona, počasi napredujejo in to je glavno, po drugi strani morajo pa paziti na svoje orožje in iranske drone. Če je kdo pričakoval, da bodo tako napredovali kot prve dni, potem se zelo moti.
Se strinjam. Pa odpočiti se tudi morajo. To sem že ob ofenzivi pisal in jim dal kapo dol, da so sploh tako dolgo vztrajali.
Jaz upam, da bodo Ruse spet nasadili na polno in usekali drugje in ponovili zgodbo.
Upam, da bodo čimprej dobili orožje, da Rusom sesujejo logistiko. Potem pa samo še počakaš teden, dva in jih porineš v brezglavi beg. Če že prej vojaki ne bodo sami se obrnili in šli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N