Vojna v Ukrajini 2

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Torej, po tvoje, napad na krimski most ni legitimni vojaski cilj, napad na blo pa je?
Na blo?

Marsikaj je legitmni vojaski cilj. In mostovi in elektrarne in elektricno omrezje, pa se marsikaj drugega, recimo zeleznice. Kar se mene tice, je krimski most legitimen vojaski cilj in s tem nimam nobenega problema.
Ampak potem to velja tudi v obratni smeri.

Problem tega je eskalacija, ki ji ni videti konca. Kam to pelje raje ne govorimo, ker ne bo prijetno. Domnevam pa, da so se rusi odlocili za all out war.
Ocitno jim vodenih raket in dronov ne zmanjkuje, kot to poslusamo ze od marca in bodo sistematicno unicevali kriticno infrastrukturo. Kar bo po tem ostalo od Ukrajine, bodo verjetno, ko zemlja zamrzne, zaceli zavzemati s kopenskimi silami.

Mimogrede, rusi so 2 tedna pred rokom koncali mobilizacijo in s tem nabrali 300.000 vojakov. Ocitno jim mobilizacija le ni sla tako slabo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.380
113
Pomurje
Stanje ukrajine je točno takšno kot rusko. Isti narod, samo eni bi radi na hitro iz njih naredili "germane".

So nam ljubi zahodnjaki pred nedavnim to poizkusili na S afrike in še kje, pa vidimo kje so zdaj ti narodi, ki smo jim izvozili demokracijo.

Sožitje ljudje sožitje, včasih tudi na račun odrekanja je rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Marulek

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.450
15.440
113
Jaz ne razumem zakaj bi bil sprejem UA v EU nesmiseln? Saj nihče ne pravi, da bojo jutri notri. Je seveda treba izpolnjevat kakšne pogoje.

Ukrajina, ko bo enkrat zaresna in urejena država, ima marsikaj za ponuditi.
Moje pisanje se nanaša na takšno UA kot je sedaj. V primeru napredka bi/bom seveda spremenil mnenje ampak se bojim, da bo zaradi interesov določenih not prej kot bi se ta sprememba na bolje lahko zgodila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Ukrajina bo morala obrnati ploščo in začeti napadati globje v ruSSijo. Po drugi strani bi pa lahko dobili C-RAM od ZDA, tist bi 100% uničili kamikaze drone, ampak se zda boji to poslati. Isto velja za Iron Dome sistem, bi dali oz nebi dali ukrajini.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: darjan in jonny77

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113

Vprašanje. Zakaj se enostavno vsi rusofili ne odselijo v Rusijo in se gredo borit za veliko Rusijo, če je tak rompompom proti Natu in ZDA. Po domače lahko je drislati s polno ritjo po domačih in podpirati neke čudne ideologije kot je Putin. Danes Ukrajina jutri vzhodna Evropa, pojutrišnjem cel svet? A se evropejci nismo sposobni postaviti proti Putinu, skupaj? A mora res veno nekdo navijati za agresorja. Rusofili isti ste kot privrženci HITLER-ja. tudi on je imel prav, ko je napadel Poljsko. Kak se je razvijalo naprej pa morda le veste. Dejmo pejte že v RUSIJO in tam drislajte po natu.
Nočejo niti v svojo Srbijo, bodo šli pa v Rusijo :p
Mimogrede, rusi so 2 tedna pred rokom koncali mobilizacijo in s tem nabrali 300.000 vojakov. Ocitno jim mobilizacija le ni sla tako slabo.

Resno? lol
Pa si ti videl nove "vojake"? Lokalne pijance so vrgli v vojno, brez orožja in ostale opreme. Že na treningih se streljajo med sabo.
Imaš prav, mobilizacija res ni šla tako slabo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Pa kaj cviliš?

Ko pa pada po Belgorodu in Kerch mostu, pa ploskas. Si res presenecen, da je prislo do taksne eskalacije?

Ocitno so se rusi odlocili za full on war, tako kot so sli americani na Iraq. Kaj mislis, da so americani tam najprej unicili? Koliko casa je npr trajal air campaign na Srbijo? Kaj mislis, da so tam unicevali?

Do sedaj so Rusi pa samo vojaške cilje tolkli. Mariupol pa obnavljajo, ker so ga Ukrajinci sami zravnali, ne? Tak da, do sedaj so sw igrali kavbojce in indijance in osvojili pol Ukrajine, sedaj se grejo pa pravo vojno in izgubljajo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Po poročanju ruskih virov naj bi bilo doslej v napadih Rusije na »kritično infrastrukturo« Ukrajine uničenih že okoli 40 – 50 odstotkov kapacitet za proizvodnjo in prenos energije.


Besede poveljnika NVO Sergeja Surovikina so jasne:

»Ne želim več žrtvovati ruskih vojakov v gverilski vojni proti hordi fanatikov, ki jih oborožuje Nato. Imamo dovolj sil in tehničnih sredstev, da Ukrajino pripeljemo do popolne predaje.«




Preden dežurni ukro banderovci začno grdi Rusi
tole je bilo v Iraku (od ZDA "koalicije")
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Na blo?

Marsikaj je legitmni vojaski cilj. In mostovi in elektrarne in elektricno omrezje, pa se marsikaj drugega, recimo zeleznice. Kar se mene tice, je krimski most legitimen vojaski cilj in s tem nimam nobenega problema.
Ampak potem to velja tudi v obratni smeri.

Problem tega je eskalacija, ki ji ni videti konca. Kam to pelje raje ne govorimo, ker ne bo prijetno. Domnevam pa, da so se rusi odlocili za all out war.
Ocitno jim vodenih raket in dronov ne zmanjkuje, kot to poslusamo ze od marca in bodo sistematicno unicevali kriticno infrastrukturo. Kar bo po tem ostalo od Ukrajine, bodo verjetno, ko zemlja zamrzne, zaceli zavzemati s kopenskimi silami.

Mimogrede, rusi so 2 tedna pred rokom koncali mobilizacijo in s tem nabrali 300.000 vojakov. Ocitno jim mobilizacija le ni sla tako slabo.

niso nabrali 300k moskih. pa vecina jih ni vojakov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Po poročanju ruskih virov naj bi bilo doslej v napadih Rusije na »kritično infrastrukturo« Ukrajine uničenih že okoli 40 – 50 odstotkov kapacitet za proizvodnjo in prenos energije.


Besede poveljnika NVO Sergeja Surovikina so jasne:

»Ne želim več žrtvovati ruskih vojakov v gverilski vojni proti hordi fanatikov, ki jih oborožuje Nato. Imamo dovolj sil in tehničnih sredstev, da Ukrajino pripeljemo do popolne predaje.«




Preden dežurni ukro banderovci začno grdi Rusi
tole je bilo v Iraku (od ZDA "koalicije")

bomo videli kako bojo zavezniki odgovorili na tole akcijo...

zima je pred vrati, protiletalska oprema prihaja prepozno...

mal bi mogl se Iran okoli uses.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
ocitno so presvoh. sicer pa kaksne sankcije? zadnje so bile, da so zamrznili premozenje nekaj posameznikom....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Posledice

Moldavija je zdaj že prisiljena kupovati 100 % električne energije od Pridnestrske republike.

Evropska unija pa izgublja razmeroma poceni vir električne energije, pa tudi del dobave ukrajinskega žita in drugih surovin ter polizdelkov, ki so bili zelo ugodni za evropska podjetja.

Poleg tega bo zdaj morala Evropska unija še bolj financirati Ukrajino: morala ji bo zagotoviti gorivo in elektriko, sprejeti nove begunce, subvencionirati gospodarstvo Ukrajine.

Vsi to so posamezne »slamice« ki padajo na hrbet že tako ali tako preobremenjenega evropskega gospodarstva.




Stanje Ukrajine je posledica stoletne ruSSSke okupacije in nobenega razloga ni, da bi ta država (ko se bo otresla ostankov omenjene okupacije) v desetletju ali dveh ne postala normalna evropska država, EU pa bi s tem pridobila dostop do ukrajinskih resursov.
Sram bi me bilo, če bi pustili gihtu da Ukrajino še naprej uničuje. In sram me je, da ima giht v Sloveniji toliko podrepnikov, ki bi za dva centa cenejši plin prodali tudi svojo mater.
Ti si očitno prespal zgodovino...

Je pa zato suverena in svobodna Ukrajina, rešena odvisnosti od ruske ekonomije, v pičlih 30-ih letih samostojnosti uspešno uničila vse, kar sta jim podarila Gorbačov in večinoma Jelcin. Vse, popolnoma vsa velika podjetja so ali bankrotirala ali pa so so jih pokradli oligarhi, od čokolade, železa do kurjih jajc. Od njihovega deleža črnomorskega flota je ostalo par motornih čolnov.

btw RF je v zadnjih 30 letih v Ukr investirala okoli 200 milijard usd.