Vojna v Ukrajini 2

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.449
15.440
113
ja, vem. ja, na vratih EU. To ni tako daleč. EU se začne takoj za UA. Če bi šel Putinov plan po načrtih, bi vrgel dol vlado, jo zamenjal s svojo. Koliko smo potem daleč, da nekoč potrka na naša vrata? Recimo Poljska se glih ne razume z Rusijo. Kdaj bi ji to začelo motit? Kdaj bi jih začelo motit, da je NATO pred njihovimi vrati? Sej vidiš Belorusijo, kako pritiska na njih, da bi vstopili v vojno, čeprav sami vejo, da bo sama poguba.

Naj Rusija kar ostane na svojih mejah, pa bo ok za vse.
Jp, naj Rusija ostane na svojih mejah in tako ne bo na vratih EU. Bo EU (skupaj z NATOm) s svojimi vrati (s priključitvijo UA) prišla sama do Rusije, bo tako povsem drugače, veliko bolje :cheer:

Nčeloma se strinjam, da je potrebna neka tampon cona ampak ravno to je Ukrajina bila, zdaj pa ne bo več.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
pa saj vemo, da v natu še dolgo ne bo. In to bo zihr tudi pogoj na mirovnih pogajanjih.

EU pa verjetno pride ja. ampak to Rusije niti ne moti.

Rusija pa se je odločila, da bo še zmanjšala to tampon cono.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.449
15.440
113
pa saj vemo, da v natu še dolgo ne bo. In to bo zihr tudi pogoj na mirovnih pogajanjih.

EU pa verjetno pride ja. ampak to Rusije niti ne moti.
Rusije ne moti, nas (EU) pa očitno pa. Glede na pisanje o nezaželjenosti Rusije na vratih EU pa to. Kje je potem logika, da sami prestavimo ta vrata? Eno je pomoč UA v boju proti okupatorju, drugo je pa (povsem nepotreben in nesmiselen) sprejem UA v EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in msenjur

hermann

Guru
19. mar 2014
9.602
6.442
113
Jaz ne razumem zakaj bi bil sprejem UA v EU nesmiseln? Saj nihče ne pravi, da bojo jutri notri. Je seveda treba izpolnjevat kakšne pogoje.

Ukrajina, ko bo enkrat zaresna in urejena država, ima marsikaj za ponuditi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

koliko

Guru
21. avg 2007
4.338
2.331
113
SV SLO

Vprašanje. Zakaj se enostavno vsi rusofili ne odselijo v Rusijo in se gredo borit za veliko Rusijo, če je tak rompompom proti Natu in ZDA. Po domače lahko je drislati s polno ritjo po domačih in podpirati neke čudne ideologije kot je Putin. Danes Ukrajina jutri vzhodna Evropa, pojutrišnjem cel svet? A se evropejci nismo sposobni postaviti proti Putinu, skupaj? A mora res veno nekdo navijati za agresorja. Rusofili isti ste kot privrženci HITLER-ja. tudi on je imel prav, ko je napadel Poljsko. Kak se je razvijalo naprej pa morda le veste. Dejmo pejte že v RUSIJO in tam drislajte po natu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

hermann

Guru
19. mar 2014
9.602
6.442
113
Podoben kader kot pri čeških protestih, ki so jih naši rusofili kazali kot dokaz kako vre po Evropi. Noben mlajši od 80 let.

Pač ostareli nostalgiki iz preživetih sistemov, ki mislijo, da so Rusi naši, levičarji.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Garfildd in jonny77