Vojna v Ukrajini 2

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
zacetna je bila visja hitrost. zvok je potoval dalje. hitrost pada, tako da 9 sek bo legit za metek. zvok je tja potoval 12 sek. in to je to. ena krsta več.

Zdaj pa v racunico leta metka 9 sekund vkljuci se gravitacijo. Metek pada z enako hitrostjo kot kamen, ki ga na mestu izpustis iz roke. Kako visoko moras vrzti kamen, da bo po 9 sekundah padel na isto visino, s katere si jo vrgel? Gravitacijski pospesek je cca 10 m/s².
P.s. komponenta mase ne igra vloge.

Edit: typo

Edit2: odgovor je: skoraj 100 metrov.
Edit3: vertikalna hitrost izstrelka mora biti 45 m/s = 162 km/h.
Edit4: pri izstopni hitrosti metka 900 m/s to pomeni vertikalen kot 2.9°.

Naj me nekdo popravi, ce sem se zmotil pri racunanju.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

TIM231120-Zelensky-CoverFINAL.jpg
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: matofill

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Ti, ti Kitajska...

Bo moral Putin tega Solovyova malo za ušesa....

Solovyov is so angry with Xi's meeting with Biden that he started attacking China, stating Russia is 'ahead of Chinese technology.'

Točno o tem sem razmišljal po Xi-Biden sestanku. Xi je bil presenetljivo spravljiv in pripravljen sodelovanja, no vsaj navzven. Zanimivo, da Biden pa ni bil nič kaj ekstra spravljiv.
Kak te rusofili o tem razmišljate? A ni bila zveza Rusija/Kitajska/neke žnje afriške države pol leta nazaj top shit največja alternativa top shit najboljša, ki bo potopila ZDA in Evropo in Nato in vse ostalo?
Huh, sedaj pa Kitajska nekaj z ZDA šmirgla.
Kakšen komentar YT mojstrov?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Vsak normalen človek ve, da Kitajska izkorišča Rusijo na celi črti, dokler bo dober dobiček, bodo dobri navidezni prijatelji.:poškodovan:

Nazadnje so lepo povedali, ne želijo biti odvisni od RU plina/nafte. To ti nekaj pove, zakaj še ni prišlo od izgradnje plinovoda RU/Kitajska ;)

Boh ve, kaj vse se dogovarjata Xi-Biden....
 
  • Ljubezen
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
ko po drugi svetovni...

en lokalni možakar razlagal, da je po nemški vojski bil zajet na strani rusov in šel v gulag za par let.. Je rekel, da kolk se je tam nafukal, se ni v celem zivljenju...vsak teden vozli avtobuse žensk, da so jih oplojevali, ko živino. Vmes pa iskrica v očeh. Lepi časi.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.539
2.257
113
Kmalu bodo začeli pobijati ženske, tako kot njihovi bratje v iranu

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.178
-2.014
113
Vsak normalen človek ve, da Kitajska izkorišča Rusijo na celi črti, dokler bo dober dobiček, bodo dobri navidezni prijatelji.:poškodovan:
Seveda, vsak normalen človek ve, da če Kitajska kupuje poceni plin v Rusiji, je to izkoriščanje Rusije in Kitajska s tem profitira.

Če pa Nemčija kupuje poceni plin iz Rusije, je pa to izkoriščanje Nemčije in Rusi profitirajo, Nemčija pa izgublja. Zato se je Nemčija (in EU) odpovedala poceni plinu iz Rusije ter raje kupujemo nekajkrat dražjega ameriškega. Se nam bolj izplača. :evil::evil::evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.146
4.692
113
Seveda, vsak normalen človek ve, da če Kitajska kupuje poceni plin v Rusiji, je to izkoriščanje Rusije in Kitajska s tem profitira.

Če pa Nemčija kupuje poceni plin iz Rusije, je pa to izkoriščanje Nemčije in Rusi profitirajo, Nemčija pa izgublja. Zato se je Nemčija (in EU) odpovedala poceni plinu iz Rusije ter raje kupujemo nekajkrat dražjega ameriškega. Se nam bolj izplača. :evil::evil::evil:
Pošlji SMS 5MIRZZI

da Mirsi imel za plin in nafto, ker ga že full peče v denarnici, saj je cena malo višja kot je bila pred dvema letoma....
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Zdaj pa v racunico leta metka 9 sekund vkljuci se gravitacijo. Metek pada z enako hitrostjo kot kamen, ki ga na mestu izpustis iz roke. Kako visoko moras vrzti kamen, da bo po 9 sekundah padel na isto visino, s katere si jo vrgel? Gravitacijski pospesek je cca 10 m/s².
P.s. komponenta mase ne igra vloge.

Edit: typo

Edit2: odgovor je: skoraj 100 metrov.
Edit3: vertikalna hitrost izstrelka mora biti 45 m/s = 162 km/h.
Edit4: pri izstopni hitrosti metka 900 m/s to pomeni vertikalen kot 2.9°.

Naj me nekdo popravi, ce sem se zmotil pri racunanju.

Takole je videti merek na puški M48, katere izvor je starejši od sto let. Kot vidiš, gre nastavitev merka gladko do 2 kilometra...

IMG_5511-600x800.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Rusom očitno ne gre tako slabo, da je jih kar lepo število v Egiptu na počitnicah. Kar nekaj potencialnih kandidatov za putinovo vojsko sem videl.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Rusom očitno ne gre tako slabo, da je jih kar lepo število v Egiptu na počitnicah. Kar nekaj potencialnih kandidatov za putinovo vojsko sem videl.
Kar rabijo kanonfutra je dovolj doma ostalo, to se pri Rusihi res ni treba bat. Mlado in izobraženo je pa vzelo pot pod noge in spizdilo ven (Srbija in ČG sta jih polna). To je tisto, čemur AndZ1 pravi vojna na dolgi rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe