V Sloveniji nam gre zelo dobro

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Tudi Hitler, Gadafi, Sadam so dajali kruh mnogim.

Sicer gre za čisto drugo ozadje, ampak nevarnost/tragedija je v tem, da ko nekdo daje nekomu "kruh", ta postane popolnoma lojalen, hvaležen do amena, neha razmišljati s svojo glavo, in za zahvalo voli tistega, ki mu daje kruh do nezavesti in še po smrti....

Najbrž ste kaj slišali o stokholmskem sindromu, fenomenu, da so shirani in mnogokrat pretepeni taboriščniki na sojenjih nacijem pričali, kako so bili komadant taborišča in oficirji dobri. Skratka: dobrotniki... Ker so mu CELO občasno dali rezino kruha...
Gre za popolnoma iste stvari! Še danes...

Dodatna nevarnost pa je ta ogromna večina ljudi, ki se danes nikakor ne znajde, ki ne zna sama priti do kruha...

Ravno danes sem tu, kjer sem, nahranil enega napol potepuškega in shiranega psa (burek, kruh). Žrl je kot nor. Na koncu mi je lizal roko...

Tile danes, in ni jih malo, bi ŠE VEDNO Zidarjem, Hildam, pa tudi stotinam drugih lizali ne le roko, ampak celo uvelega tiča, ali posušeno peezdo...

Ker so jim, eks "gospodarji Slovenije", v nekem obdobju dajali nekaj denarja. In DELO.
Neplačane prispevke tu seveda pustimo ob strani...

Še enkrat, tragedija Slovenije je v tem, da skoraj vsi ti, neiznajdljiv ziheraši (90% Slovencev, najbrž pa še več), ližejo roko VSAKEMU, ki jim da kruha.

In ga postavijo na piedestal kot BOGA, namesto da bi ozavestili, da se je, drek brez hrbtenice, prerinil tja, kjer je, z vezami, znanstvi, provizijami, vdinjanjem raznim interesom, lobiranjem, itd....

In ko ta drek od človeka da kruh stotim, včasih tisočim, sam dejansko začne misliti, da je nekaj posebnega, da je "top manager", podjetnik desetletja, gazela in kar je še teh sranj od nazivov...

Nazivov, ki si jih taki medsebojno podeljujejo. Da pridejo v soj žarometov... In na 2. stran Financ...
 
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
se nebi mogel bolj strinjat
467716-post_slo.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Stockholemski sindrom je ime dobil po bančnem ropu v Stockholmu na Švedskem leta 1973, v katerem je več bančnih uslužbencev, ki so bili zadržani kot talci, razvilo čustveno navezanost na oba ugrabitelja in ju, po tem ko so bili po šestih dneh osvobojeni, celo branili. Sindrom je uveljavil kriminalist in psihiater Nils Bejerot, definiral pa ga je psihiater Frank Ochberg.

Težka bo ta s taboriščniki:)

V razvitem svetu obstajata dve kategoriji ljudi:
- tisti ki imajo kapital
- ostali

Ostalih je večina. Delo jim dajejo lastniki kapitala. In ne boš verjel, večini ližejo roko ali še kaj drugega.

Pa ni nikjer čisto nič drugače kot pri nas, samo ne vidiš cele slike. Ker ne boš verjel tudi drugod po svetu imajo svoje Zidarje. Samo mu je ime recimo Philip Green. In Zidar nima za burek proti njemu. Pa tudi bistveno manj ljudi je spravil ob penzijo kot sir Philip. Ja Philip je sir, ki aj bi imel pod palcem 5 miljard $ (4 v UK, 205 na svetu) si je bogastvo med drugim zgradil s tem, da je izpraznil pokojninski sklad, vreden 550+ mio GBP, trgovske verige z 11.000 zaposlenimi, ki jo je imel v lasti. Imel zato, ker jo je sedaj prodal za 1 GBP.

Skratka vsi imajo svoje Zidarje, Hilde in ostale. Vsem, zato ker rabjo delo, ližejo roke (ali še kaj drugega). Ti pač poznaš naše "vrle" može in dekleta. Tuji ti niso tako zanimivi, ker ne delajo krivice tebi in ne bi mogel pizditi na njih.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Nekonstruktivno pisanje.

Oboževanje mučitelja, pa naj bo naci, šef (mobing) , ali nekdo, ki ti daje kruh, je nesprejemljivo. Gre za odnos, ki bi ga bilo treba korigirati, zdraviti. Zdraviti psihiatrično. Ne pa se s tem sprijazniti, kot si se ti...

Si kdaj slišal za odvisnost od odnosov?

Tudi¨to, da so v tujini še mnogo večje barabe, ni noben protiargument, razen, če misiliš, da je ta (tuja) barabija argument, da naj bo to (spravljanje v odvisnost tiste, ki jim daješ kruh) sprejemljivo?

Ne, to je patološko (bolno), to bi bilo treba preganjati. In zdraviti!
Ne pa temu potiho ploskati. Ali to odvisnost poskušati minimalizirati, kot jo poskušaš ti!

Sicer pa ti kar liži.
Ali pa si mogoče tisti, ki mu ga ližejo, pa si zato nad tem velikim problemom celo navdušen?
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Ampak, ali gre ljudem sedaj, ko mislijo s svojo glavo in niso podrejeni, bolje, kot pod Gadafijem, Sadamom in Zidarjem?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Zidar in ostali na vodilnih mestih bi morali najprej iti za neplačanega podizvajalca. Ce misli delat sabotaze s svojim delom, bo pa sel na kaksno hribovsko samozadostno kmetijo (v stilu golega otoka). Tako pa se vozijo v avtih vrednosti 6 mestne cifre in se psihicno znasajo nad svojimi zaposlenimi in podizvajalce.

Ko bi jih na kmetiji bilo nekaj 10 (dokler ne zaslužijo za traktor in lrikljucke bodo s koso kosili za zivino in z lopato stihali) bi se hitro nehali hecat z dumpingom.
Najbrz ne bom nikdar pozabil na nadrejenega kako me je napizdil ko sem rekel da jaz pac ne bi dajal dumping ponudb. (na nalogu za ponudbo sem bil podpisan tudi jaz). Na sreco sem bil manj kot leto na tistem delovnem mestu.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
johanes ne kapira in ne kapira... pač jamra in se pritožuje a da je zaslužil denar je moral lizat... edino če je bil baraba in je kradel...
če si podjetnik moraš tudi "lizat" stranke drugače ne bo posla...

ja v tujini so tudi "zidarji". pač vedno se najdejo eni, ki bi na hitro obogateli...

pod gadafijem je bilo večini bolje... on ni glih dober primer;)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
folklora je pač taka... dumping dumping dumping... potem pa upat na anekse če jih ni pa nateg...

obstaja priporočen cenik. in to bi morala biti OSNOVA vsakega javnega naročila. v kolikor je ponudba storitve POD cenikom se takoj izloči. če je material POD ceno, katera velja na trgu se takoj izloči.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.830
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Ampak, ali gre ljudem sedaj, ko mislijo s svojo glavo in niso podrejeni, bolje, kot pod Gadafijem, Sadamom in Zidarjem?

Kako si spravil v isti stavek gnido Zidarja mi ni jasno.

Iračanom in Libijcem se kolca po Sadamu in Gadafiju.
Kdo pravi da sedaj kdorkoli razmišlja s svojo glavo ? Podrejeni so danes še dosti bolj.



 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
folklora je pač taka... dumping dumping dumping... potem pa upat na anekse če jih ni pa nateg...

obstaja priporočen cenik. in to bi morala biti OSNOVA vsakega javnega naročila. v kolikor je ponudba storitve POD cenikom se takoj izloči. če je material POD ceno, katera velja na trgu se takoj izloči.

Priporočen cenik je
uf-1.gif

Pfuj! Tolikokrat sem že reševal njihove kožuhe, da ni ostalo čisto nič simpatije več na to temo!
10.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja.
smile-1.gif


Kaj praviš, katera bo obveljala? Po navodilih vrlospoštovane slovenske vlade in prakse javnih naročil iz nekje ... hmm, leta 2000 - 2001, torej se izbira najcenejši ponudnik
grims-1.gif
. To pomeni "najcenejša jajca".

In to hkrati pomeni precej dražje vzdrževanje, npr. kpl. sanacijo avtocestnega viadukta Ravbarkomanda po komaj 20 letih starosti - takrat ko vsak normalen človek šele začne najbolje funkcionirati . Pa ni betonski
grims-1.gif
.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
Cene pod cenikom obrtne nebi smelo biti. Nikjer. To je avstrijski štandard. Sam v slo se pac da dumping potem pa nategne s kolicinami itd itd...

Projektant pa da upravici svoj obatoj tud zna "ocent" krepko pod realo
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
johanes ne kapira in ne kapira... pač jamra in se pritožuje a da je zaslužil denar je moral lizat... edino če je bil baraba in je kradel...
če si podjetnik moraš tudi "lizat" stranke drugače ne bo posla...

ja v tujini so tudi "zidarji". pač vedno se najdejo eni, ki bi na hitro obogateli...

pod gadafijem je bilo večini bolje... on ni glih dober primer;)

Zdi se mi, da v tej temi govorimo o BISTVENO BOLJ POMEMBNIH zadevah, kot je Gadafi, jaz, ali ti.
Ali recimo o tvoji izjemno brihtni ugotovitvi, da so tudi v tujini "zidarji", kar je sicer za Slovenijo in za našo bodočnost popolnoma nepomembno!

Tvoje pisanje je samo slab poskus preusmerjanja pozornosti od ogromnih poblemov, ki jih ima Slovenija zaradi preteklih "politik" in zaradi tolerance do lopovov.

Govorimo o ZAVOŽENI državi in o tem, da v Sloveniji NI in NE BO kakšne svetle perpektive.

Kaj imam jaz in kaj imaš ti NI pomembno.
Pomembno je, da IMAMO SLOVENCI V POVPREČJU POL NIŽJI STANDARD, kot sosedje Avstrijci, da nekateri sodržavljani že brskajo po kontejnerjih za ostanki hrane, še več pa jih bo v kratkem...

Ni nepomembno in tudi veliko pove to, da v zadnjem javnem mnenju kar 60% volilcev ne bi volilo nobene obstoječe stranke. Torej nas vodijo "mojstri", da jim ni para. Reče se jim tudi šalabajzerji, amaterji, neznalice...

Ampak za pol volilnega telesa so tudi taki v redu.
bonk.gif
Očitno so o.k. tudi zate, ker jih skoraj hvališ, namesto da bi naoljil giljotino......

Vse ostalo (tvoje) nakladanje pa je le preusmerjanje pozornosti. Enako kot Jankoviæeve ljubljanske igre, poletni festivali, performensi, razstave, koncerti in ne vem kaj še..

O kruhu pa se ne govori več... Debata o kruhu oz.pomanjkanju kruha počasi postaja prepovedana tema.

Ali pa z žnore spustijo take komentatorje, kot si ti, da ljudi spomnijo na Gadafija, Sadama, Zidarja, Hildo in še tiste tri gospodarske kriminalce, ki so jih do danes v Sloveniji v 25-ih letih obsodili na vikend zapor. In ki niso uspeli "zboleti"...

Spustijo z žnore le z enim, sicer zelo prozornim namenom: da odvrnejo pozornost.
Očitno so ugotovili, da olimpijske igre ne zadoščajo...
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
Na čem si ti... Alkohol al kej mocnejsega?

Lej hec je v temu, da je ljudem ok. Ker se mal pofusa mal pokrade mal... Pa gre...

Novinarcki komaj cakajo na bedarije...

Javno mnenje pa oblikuje pop in rtv. Oba pa skrbita da je denar od oglasevalcev...

Eh ja...
Sej zaprl so jih kr ene par. Bavcar mi gre bolj v nos.... A njega pa pustis ker je osamosvojitelj?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Na čem si ti... Alkohol al kej mocnejsega?

1. Si lahko malo bolj izviren? Vprašanje "Na čem si ti" se na slovenskem spletu pojavlja že
vsaj 5 let.
Zaskrbljujoče pa je, poleg neinventivnosti pri pisanju tudi to, da te to takoj vprašajo, če imaš svoje mnenje.

Ko ga argumentiraš, jim/ti ne preostane drugega, kot vprašanje: Na čem si ti...

Niste vi, plačani pisci (plačanci), pred začetkom vašega "honorarnega sodelovanja z..." imeli nobenega tečaja, da vam strokovnjaki povedo vsaj nekaj bistvenih stvari, pomembnih za zanimivo pisanje?

2. Na čem pa si ti, da ne vidiš, kam gremo? In da nam poskušaš sporočati, da je v Sloveniji v primerjavi s Sirijo in Kosmetom še kar v redu?

3.Jaz sem, in to vsak dan, čez dan na hrvaškem jabolčnem soku, zvečer pa popijem kozarec nekega makedonskega črnega vina.Kozarec, ne buteljko!,

Pišem pa trezen in z zavedanjem, da imam popolnoma prav. Da se bodo vsa predvidevanja žal uresničila.
In da plača večine Slovencev ne bo nikoli več kot 1000 evrov.
ne-ne-1.gif


In samo slovenski butelj je lahko navdušen in lojalen vsem prejšnjim in bodočim vladam, če zasluži mesečno recimo 1200 evrov.

Ker 1200 evrov je za Avstrijo pač - drobiž. Je tako majhna plača/vsota, da jo je tam ljudem neprijetno omeniti...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Vidi se lepo....rad bi videl podrobnejso tabelo po bruto zneskih....sploh v segmentu med MIN placo in POVPRECNO...da vidimo kaksno meglo spuscas tukaj!

Maš
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Na čem si ti... Alkohol al kej mocnejsega?

1. Si lahko malo boljizviren? Vprašanje NA čem si ti se na slovenskemspletupojavlaj
evsaj5 let.
Zaskrbljujoče pa je, poleg neinventivnosti pri pisanju tudi to, da te to takoj vprašajo, če imaš svoje mnenje.

Ko ga argumentiraš, jim/ti ne preostane drugega, kot vprašanje: Na čem si ti...

Niste vi, plačani pisci (plačanci), pred začetkom vašega "honorarnega sodelovanja z..." imeli nobenega tečaja, da vam strokovnjaki povedo vsaj nekaj bistvenih stvari, pomembnih za zanimivo pisanje?

2. Na čem pa si ti, da ne vidiš, kam gremo? In da nam poskušaš sporočati, da je v Sloveniji v primerjavi s Sirijo in Kosmetom še kar v redu?

3.Jaz sem, in to vsak dan, čez dan na hrvaškem jabolčnem soku, zvečer pa popijem kozarec nekega makedonskega črnega vina.Kozarec, ne buteljko!,

Pišem pa trezen in z zavedanjem, da imam popolnoma prav. Da se bodo vsa predvidevanja - uresničila.
In da plača večine Slovencev ne bo nikoli več kot 1000 evrov.
ne-ne-1.gif


In samo slovenski butel jje lahko navdušen in lojalen vsem prejšnjim in bodočim vladam, če zasluži mesečno recimo 1200 evrov.

Ker 1200 evrov je za Avstrijo pač - drobiž. Je tako majhna plača/vsota, da jo je tam ljudem neprijetno omeniti...

467716-post_slo.gif

Odličen post in jaz bi ga nagradil. Ta post razkriva glavni problem slovencev - namreč da takoj potunkamo tistega, ki je vendarle uspel malce glavo dvigniti iz vode
rolleyes-1.gif
.
Če samo malce razmislite, boste priznali da ima prav.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Johannes, teh uradnih podatkov ne boš nič komentiral? Očitno niso vsi na minimalcu.

Nikoli nisem napisal, da so vsi Slovenci na minimalcu!

Ampak če je le 20% zaposlednih na plači 600-750 neto, je to tista katastrofa, ki se nam dogaja.

Jaz poznam, pa živim čisto v centru Lj., vsaj 15 ljudi na dohodkih do 750 evrov, in dva invalidsko upokojena, z dohodki, zdi se mi, 290 evrov.

Ja, pa da na pozabim še tistih 10 študentk, ki delajo v kafičih, pa nimajo 750 evrov.
Koliko imajo potem mesečno šele študentke na Ptuju, kjer se da kava dobiti tudi za 0.80 evra?

Kakšno je potem šele stanje v Velenju, na Jesenicah, v Murski Soboti...
Treba je malo pogledat tudi okoli sebe. ne pa gledat, v primeru, da imaš 1200 evrov plače, le sebe in govorit naokoli: V Sloveniji je super...

Kajti z tako majhnim dohodkom (do 750 evrov) se sicer da preživeti, ne da pa se NIČ prihraniti.

Jebeš lajf, v katerem po 10-ih letih dela nimaš prihrankov niti za en boljši hladilnik... Zato gre.

In ne mi kot primer uspešnosti omenjati kot primer zelo uspešne države Akrapoviča, Boscarola ali pokojnino Milana Kučana....
Ali pa miljone evrov, ki jih ima Zidar v švicarski banki...
 
Nazadnje urejeno: