V Sloveniji nam gre zelo dobro

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Nekaterim gre res slabo. Nesramno je take ljudi pošiljati v S.P. in se delati norca iz njih. Nismo vsi enako dobri v vsem in nismo vsi imeli enakih možnosti v življenju.

Poleg znanja, kakršnega koli že, naj bi človek DODATNO znal narediti internetno stran, veliko vedel o optimizaciji, še več o spletnem marketingu.

Poleg tega naj bi si posnel prvovrsten promocijski video, po možnosti TUDI z uporabo drona za 3000 evrov, video "dinamično" zmontiral, razširil po celem spletu.

Kdo bo pa delal tisto osnovno, storitev ali proizvajanje izdelka?

In podobno, kot sem opisal, v tem trenutku počne še kakšna miljarda ljudi na kugli...
bonk.gif


In ja, vsi bodo uspeli... Če ne v tem, pa v enem od naslednjih življenj...

Nič ne bo, prijateljčki.
ne-ne-1.gif

Ker vsi počno/počnete isto in to na približno ENAK način.

Robe/storitev pa kot dreka, kot še nikoli v zgodovini človeštva, denarja pa pri ljudeh (razen elit) vsak dan manj...
aplauz.gif


Zgodba je za 90% teh, ki se nečesa lotijo, KONČANA še preden seje začela...

In kot ste napisali nekateri: zakaj hudiča imamo zavode za zaposlovanje (in praskanje jajc)? Jih ne rabimo, ker ne najdejo ljudem NIČ.

Odprite si delovna mesta, postrgajte prihranke in ko boste popušili, boste pač na sociali.

Dobre poslovne ideje vam danes pač ne bo dal nihče. Vi pa ne veste vnaprej, kaj naj bi bila dobra poslovna ideja...
Na momente si tečen kot drek, samo tole je pa:
aplauz.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Na momente si tečen kot drek, samo tole je pa:
aplauz.gif

No, hvala, vsaj nekaj.

Bojim pa se, da boste tudi vi, ko boste na kugli 70 let, tečni kot dreki.

Saj boste 70 let (no 50) opazovali, primerjali, ugotavljali.

In prav kmalu ugotovili, da gredo zadeve NEDVOMNO navzdol, da ljudje postajajo čedalje večji sužnji delodajalcev.

Odvisni(ki) pa smo itak že skoraj vsi.

Če že ne od alkota, droge, kompulzivnega nakupovanja (dekleta + ženske), grabljenja-kopičenja denarja, odnosov, spleta, Pokemonov, pa vse do dotika kakšnega jedrega dekliškega stegna ali rite...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Razlika med optimistom in pesimistom : pesimist je bolj izkušen.
grims-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Na momente si tečen kot drek, samo tole je pa:
aplauz.gif

No, hvala, vsaj nekaj.

Bojim pa se, da boste tudi vi, ko boste na kugli 70 let, tečni kot dreki.

Saj boste 70 let (no 50) opazovali, primerjali, ugotavljali.

In prav kmalu ugotovili, da gredo zadeve NEDVOMNO navzdol, da ljudje postajajo čedalje večji sužnji delodajalcev.

Odvisni(ki) pa smo itak že skoraj vsi.

Če že ne od alkota, droge, kompulzivnega nakupovanja (dekleta + ženske), grabljenja-kopičenja denarja, odnosov, spleta, Pokemonov, pa vse do dotika kakšnega jedrega dekliškega stegna ali rite...

Jaz pa rad berem tvoja pisanja, ker za moje pojme razmišljaš pametno. In glede na to da si svoje delovno obdobje večinoma preživel v Jugoslaviji, se ti ne kolca po teh časih, kot večini tvojih vrstnikov. Zame je to dokaz, da si ta prav dedec.
zmaga.gif

Častim 5 zvezdic
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Pa saj johannes marsikdaj napiše kaj modrega, ampak kaj ko se potem najde par "mozoljavcev", s katerimi se spusti v brezplodne debate. #jebeludzbunjenog.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Pa saj johannes marsikdaj napiše kaj modrega, ampak kaj ko se potem najde par "mozoljavcev", s katerimi se spusti v brezplodne debate. #jebeludzbunjenog.

Se strinjam.
wink-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Razlika med optimistom in pesimistom : pesimist je bolj izkušen.
grims-1.gif

Ja, optimist si misli: saj bo, sigurno bo, veš da bo! Pa potem skoraj nikoli NI!

Zase bi bolj rekel, da sem realist: Počasi, vendar zanesljivo gre vse na slabše.

Tako, kot ena lastovka NE prinese pomladi, dva ali največ trije od desetih, ki dobijo delo in imajo mogoče še solidno plačo (vendar ne vsi), vplivajo na povprečje le z 30-imi procenti.

Ostalih 70% puši [cenzura], išče delo, je na socialni pomoči.

Si pišemo čez 20 let, ko bo najmanj tretjina danes mladih pri njihovih 45-ih letih imela po 2, 5, največ 10 let delovne dobe. Če sploh toliko...

In si pišemo čez 40 let, ko bo ta tretjina imela VERJETNO 190 evrov penzije, ali pa celo le 45 evrov.

In vladni demagogi bodo vseh 40 let trobili: Zakaj pa niste varčevali? Od česa? od 280 evrov pomoči?

Prekleti demagogi, ki so zalepljeni na svoje stole v pisarnah. Ki imajo po 1200 evrov na mesec, pa tudi oni nič ne šparajo in ne prišparajo. Ker jim ni treba šparati. Ker so v "večnih" državnih službah, v "agencijah" in kdo ve kje še. Do smrti. Brez rizika, tveganja.

Hudič vzemi tako, do mnogih državljanov nepravično Slovenijo. Saj jo jemlje...
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
johanes, če jamraš in gledaš samo da gre vse na slabše bolje ne bo nikoli.
življenje je borba! treba se je borit za obstanek. vedno so bili vzponi in padci. do enega nivoja se bo ljudi pritisnilo, potem bo v enem trenutku prišlo do globalnega "reseta" in jovo na novo. je pa dejstvo, da zadnjih 100 let doživljamo gromozanski napredek. če računaš da prej 1800 let se je počasi napredovalo, se je sedaj v 100 letih s svetlovno hitrostjo (še 100 let nazaj je bila glavna pogonska "sila" konj... sedaj so traktorji itd...) in ljudje nismo čisto "adaprirani" na vse spremembe. tudi štebvilo ljudi se je namnožilo... do nekega reseta bo šlo potem pa.... tako da, v naslednjih 10, 20,40, 100 letih se lahko zgodi še marsikaj. morda nam bo zadnja skrb penzija...

je pa dejstvo, da je za trenutno stanje kriva generacija upokojencev, kateri so izkoristili vse kar se je izkoristiti dalo in pokradli v času "prihvatizacije"
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja ja, ... kriva je ravno generacija današnjih penzionerjev, ker noče in noče pravočasno pocrkat
uf-1.gif
. To bo ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
ne demz, ne zato...krivi so v tej meri, ker so poskrbeli za lastno rit, uničili gospodarstvo,... upam da se strinjava da za gospodarsko situacijo v sloveniji ni in ne more biti kriva zdajšnja generacija 20-40 letnikov... kdo se je upokojeval pri 50?h? (to je bila vsaj v primeru MNZ čista lustracija)? kdo je "podprl" idejo "turizem in trgovina"?

zdaj pa mladi žanjejo te sadove....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako je tudi res
frown-1.gif
.
Ne znam povedati, s kakšnim zanosom smo vsi šli takrat na plebiscit! In potem v vojno (hvalabogu nam je bila zelo milostna in prizanesljiva). Zares, morala do nebes.

Potem nam je inteligenca ugrabila državo.
frown-1.gif


Namreč - z vsakim mojim podpisom na referendumskem listu legaliziram novo garnituro tatov! Čisti pesimizem je to! Ali pa realizem - poimenuj po svoje.
rolleyes-1.gif


S predčasnimi upokojitvami se je začelo pa že v 80. letih, ko smo imeli stabilizacijo. Ter seveda nadaljevalo v današnje čase
uf-1.gif
Ne govorim, da je treba poneverjat ali kaj takega - nikakor! La da zahteva, da plačuješ in izvajaš dejavnosti, ki za tvoj tip poslovanja niso potrebne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
pač generaciji takrat je bnilo luštno... zakaj in so podpiral "delo" vladajočih. zdej je pa hudič.

v šoli seveda morajo računovodkinje naučiti poštenega, itd dela... "kreativnost" pa potem pridobi z izkušnjami in delom. iz šole pa verejamem da dela "v dobro" države. kako bi pa izgledalo, da bi jo na faksu učili kako se "mučka"...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sploh ni treba "mučkat".

Bom dal kar prvi primer, ki mi sedajle pade na pamet: Sem bil eden prvih uporabnikov programa Birokrat. Ker smo podeželje in so bila 90. leta, imamo precej zaposlenih, ki imajo samoprispevke. (Ok, danes jih pa menda res ni več)
Kako knjižiti? - Je rekel oni na Andersenu: "Kwa je pa to, samoprispevek ?!"

- itd ... evidenca sem, evidenca tja, ... dela kolikor hočeš, le za katerega kjurca prosim !?

- Kalo je bil več kot zakonskih 10% , ga ne bom knjižila! - Ja pa ga boš,saj smo ga dejansko imeli !!!

itd ...
uf-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
johanes, če jamraš in gledaš samo da gre vse na slabše bolje ne bo nikoli.
.... življenje je borba!

Bodi pozoren na veliko razliko med jamranjem in "ugotavljanjem stanja". Je razlika, in to velika!

Življenje (zaposlenega) Avstrijca, ki, predpostavimo, nekaj zna, NI borba. Je le 162 ur dela mesečno.
Ostalo pa bluzenje, frej sobote in nedelje, kakšno popito pivo v lokalu, ali pa tudi ne, kakšen obisk bordela, ali pa tudi ne...

In ja, veliko šparanja (ali pa tudi ne), ki pa je z 1700 evri na mesec najbrž dosti lažje, kot pri nas s 650 evri, kot jih ima večina.

Recimo, Avstrijec gre s svojo plačo, če nič ne je in ne pije in nima položnic v bordel lahko 25-krat mesečno (fuk je tam 70 evrov).
Slovenec gre s 650 evri lahko fu.kat k capajdram (cena pri nas recimo 50 evrov) le 13-krat...

Primerjava je seveda zlonamerna in tudi neumna, pa vendar pove precej...

In spet vas vprašujem: Kje, menite, so politiki več ukradli? V Sloveniji, ali v Avstriji?


Glede življenje=borba pa te vprašam:

1.Zakaj bi življenje moralo biti borba? Smo v Siriji, v Alepu?

2. Zakaj življenje v Avstriji za veliko večino Avstrijcev NI borba?

3. Zakaj moj znanec, ki že dve leti ne dobi dela na avs. Koroškem (mu dela ne najdejo, gor je 25+ let) zgolj za praskanje jajc dobi od Koroške/Avstrije 950 evrov mesečno?

Dobi brez da dela torej toliko, kot zasluži Z DELOM na mesec in to ne z lahkoto, večji del slovenskih s.p.-jevcev?


Odgovori bodo? Kredibilni?

NEkomunizem v Avstriji? KP Avstrije baje nikoli v svoji zgodovini ni dobila več kot 3 ali 4%glasov....

Avs. država/vlada ves čas dela ZA svoje državljane, kar je velika razlika v primerjavi s Slovenijo, kjer gre skoraj ves čas za veleizdajo interesov navadnih ljudi!

Pa še bi se našlo, ampak moram iti jest drek (kosilo), ki sem si ga skuhal. Enako, kot ga boste, drek namreč (po Šešelju), v Sloveniji pojedli tudi vi...

Pojedli mnogi. Večina...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Sej ne vem ali bi napisal v to temo ali bi odprl novo v katero bi zapisoval šalabajzerizme našega zdravstva ampak, glede na to, da je nekje zgoraj že bilo omenjeno naše "odlično" zdravstvo še primer iz današnjega dne.

Oseba bi zaradi bolezni naj na vsaka dobra pol leta opravila "preventivno" magnetno resonanco glave in vratne hrbtenice. To seveda v celjski bolnišnici NIKOLI ne opravijo skupaj. Če traja MR glave skupaj s pripravami 45 minut bi potem v primeru podaljšanja za 5 cm cela preiskava trajala 55 minut. Ne oni vedno naročajo ločeno. Verjetno zato ker "varčujejo"? to ni druga kot nategovanje zavarovalnice in podaljševanje čakalnih vrst.

Bistvo mojega pisanja pa je, kot omenjeno zgoraj današnja zadeva. Oseba imela MR glave 2 meseca nazaj. Danes pa datum za MR vratne hrbtenice (tako napisano na izvidu izpred 6 mesecev, ko so jo naročili). Napotnica je bila interna in so sami vse poslali in naročili. In po opravljenem MRju gledava na CD kjer piše MR glave. Vprašava mojstra kaj je on dejansko sedaj naredil? in odgovor, kot naročeno GLAVO.
bonk.gif
Ja dohtarca verjetno zaje.. pri pisanju napotnice. Greva na oddelek. Dohtarca ki je naročila vse skupaj je na dopustu. Druga, ki ve za kaj se gre na dopustu. Nadrejena na oddelku na dopustu. Dohtar, ki bi naj nadomeščal vse skupaj je prvi dan po dopustu in ga ne želijo obremenjevati s tem ker ima gnečo. Pridite čez 14 dni, ko bo konec dopustov in PROSITE???? zdravnico, če bi vam še 1x napisala napotnico, ker veste je kar problem, sedaj ste imeli v 2 mesecih že 2x MR glave in zavarovalnica ne bo....
Ne vem kdo je sedaj tu nor. Jaz, ki sem moral vzeti dopust da sem šel zraven na preiskavo, ki ni bila potrebna in bom moral vzeti spet dopust čez 14 dni, ko bodo "mojstri" prišli iz dopusta in potem bo treba čakati kakšnih 6 mesecev na preiskavo, na katero smo že čakali 6 mesecev in je pomotoma bila narejena napačno....

In pod črto bo/je oškodovana zavarovalnica zaradi ne organizacije dela in predvsem dela na način, da se naredi čim več stroškov in podaljša čakalne vrste. Po drugi strani pa berem direktorja, ki se hvali kako imajo vse urejeno in kako zavarovalnice delajo probleme.

No in to je naše zdravstvo. Če s takšnim upravljanjem prideš v gospodarstvo se vse potopi v pol leta.

Še 1x. Žal zadnja tri leta precej hodim zraven od dohtarja do dohtarja, od bolnice do bolnice, od vrat do vrat,... Pa ga ni človeka na svetu, ki me bo prepričal, da je naše zdravstvo pošlihtano. Vse je razpuščeno, vsak dela zase, ni narejenega nobenega načrta zdravljenja, NIČ. TRI leta hodiš okoli in si v bistvu na začetku. Iz firbca bom dal narediti izpiske VSEH stroškov povezanih z osebo za zadnja tri leta, pa da se vidi koliko denarja je šlo v "luft" zaradi ne organizacije. Pustimo vse ostale stroške (bolniška, izguba dohodka, stroškov spremljevalne osebe,..)

Ja spet so me razfu..li.
uf-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ko sem jaz take pisal pred leti so mi rekli da jambram.
To pa na alterju ni dobrodoslo.
Na sreco sem sedaj nekaj mani okoli zdravnikov.
Takrat so bili bolj zdravniki okoli mene, pa ne morem reci da je bilo kaj bolje kot dozivljas ti.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Za porazno stanje v državi je vsekakor kriva politika, ki je vse te kraje, goljufije omogočila. Sprejemali so take zakone, ki so goljufijo spremenili v legalno početje ala nacionalni interes.
Prodaja podjetij tujcem je bilo bogokletno. Zanimivo pa je to, da povsod po državah, kjer so danes lastniki podjetij tujci, podjetja lepo delajo, delavci dobijo redno plačo in na sploh je brezposelnost manjša. Pri nas pa so lastninili direktorji, ljudje, ki v žepu niso imeli za burek, pa so na račun vez in poznanstev v bankah, politiki, dobili dobili kredo....
Da ne dolgovezim, zgodba je znana vsem.
Upokojenci niso krivi popolnoma nič, saj so samo koristili tisto, kar jim je bilo v določenem trenutku na voljo. Zato tudi danes večina upokojencev voli bivše komunjare, saj se spominjajo lepih časov, ko so lagodno živeli.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
.....
Upokojenci niso krivi popolnoma nič, saj so samo koristili tisto, kar jim je bilo v določenem trenutku na voljo. Zato tudi danes večina upokojencev voli bivše komunjare, saj se spominjajo lepih časov, ko so lagodno živeli.
stupid-1.gif

eni vidite tudi v jagodah in malinah seme komunajzerjev . Pa ne pozabite, da imamo vsi kri rdečo....
Daj ti meni povej, kdo pa niso bivši komunajzerji oz v kateri stranki jih ni !?
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
sej nima veze v keri stranki so! Kradli oz. omogočili krajo so VSI! Zafurali državo so VSI! VSI, ki so bili na oblasti in na oblasti so bile VSE stranke! Če ne ravno zmagovalke volitev, so bile pa v vladni koaliciji, torej na "krmi" da jim je ratal zapeljat ladjo direkt do slapa.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik buce pravi:
sej nima veze v keri stranki so! Kradli oz. omogočili krajo so VSI! Zafurali državo so VSI! VSI, ki so bili na oblasti in na oblasti so bile VSE stranke! Če ne ravno zmagovalke volitev, so bile pa v vladni koaliciji, torej na "krmi" da jim je ratal zapeljat ladjo direkt do slapa.

Se strinjam z napisanim.
Upokojenci so krivi toliko, da volijo ta ološ, ker v glavnem na volitve hodijo upokojenci. Mladi vedno manj.
Moj znanec je že pred časom rekel, da bi morali upokojencem volilno pravico odvzeti. Volili bi lahko samo tisti, ki plačujejo davek. In mislim da ima zelo prav.