V Sloveniji nam gre zelo dobro

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
ni čudno, da smo v qrcu, če pa je v slovenistanu toliko bedakov.
me prav zanima, kako bi se ti počutil, če bi ti vzeli volilno in ostale pravice, če bi ostal recimo brezposeln, ali pa ko boš dočakal dan za penzijo. Pa , glede na to, da si takrat že "star" in bolj podlegaš boleznim, bi ti recimo povečali prispevek za zdravstvo 4x recimo. Pa konec koncev zakaj bi potreboval takrat vozniško. saj je javni prevoz. odvzemimo penzionistom še vozniško, itak samo cincajo pa peezdarije delajo po cestah. Mogoče bi ti tudi stanovanje ali pa bajto prodali - podržavili pa te vtaknili v eno sobo - mogoče tako za 10+ oseb - da ti ne bo dolgčas, ker sedaj ko si v penziji itak nič več ne potrebuješ.....
če pa smo pri davkih + volitvah bi zaposlenim v javnem sektorju ( in njihovim družinam - zaradi navzkrižja interesov ) tudi prepovedali voliti ( in biti izvoljeni ), ker davek, ki ga plačujejo je v bistvu fiktiven davek, ker se financirajo iz davkov, ki jih ustvari gospodarstvo
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ooo, Fadil!
cheer.gif


Dobrodošel v RL. In, DA, tako dobro nam gre v moderni Slo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

če pa smo pri davkih + volitvah bi zaposlenim v javnem sektorju ( in njihovim družinam - zaradi navzkrižja interesov ) tudi prepovedali voliti ( in biti izvoljeni ), ker davek, ki ga plačujejo je v bistvu fiktiven davek, ker se financirajo iz davkov, ki jih ustvari gospodarstvo

467716-post_slo.gif
Konstruktivno!

Žal pa samo ena lastovka še ne prinese pomladi. Je pa "dober cahn, ..."
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Ampak če tole berem si ne morem kaj, ko da rečem (kot že velikokrat): ovce so zato, da se strižejo.
Kupil je za mali denar delnice, ker bo dobiček.:)
Ker ni bilo dobička, je postal direktor družbe:)
smile-1.gif

Transakcijski račun družbe je bil res blokiran že leto dni - a so izvajali sanacijo (zakaj ni prodal nepremičnine, terjatve in zaloge, ki so bile štirikrat večje kot obveznost)?
In potem so krivi drugi:)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sanacija ni razprodaja premoženja kakorkoli - samo da se zadeve iznebiš
tongue-1.gif
ali tako nekako? (Slovenski model).
Sanacija je, ko opustiš neperspektivne programe in zaprežeš nove.
grims-1.gif


Ko si star 18 let in prvič v življenju legalno nategneš prijateljico - eh, kar bo, pa bo!
rolleyes-1.gif
In potem JE !

smile-1.gif
Je dovolj močna prispodoba?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Da bi ocenjevali nje moc, bi morala biti najprej dobra.

Ce imas 4x kapitala napram obveznosti in si nelikviden, moras najprej zagotoviti sredstva. Magari da napremicnine prodas in jih najemas (sale & lease back). In ja to je sanacija zatecenega stanja.

Opustitev neperspektivnih programov se lepo slisi ampak to je to. Samo lepo se slisi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
za nekatere se med in mleko cetida takoj za mejo (avstrijsko hrvaško madžarsko...) samo slovenija je za nekatere tako obubožena,...

vse skupaj je problem. problem je ker se je kradlo, ljudje so pa krajo podpirali. tudi sedaj se podpira. ker se imajo "luštn". v avstriji pač veljajo drugačna pravila igre...

kako je pri nas? najprej dumping, potem probajo z aneksi na koncu se pa nategne delavce in podizvajalce. pa je dobiček. napaka. takoj ko nekdo ponudi dumping ceno bi ga morali povprašati po zdravju. ampak potem bi se vrednost naročil krepko dvignila in posledično bi pisunčki (pametnjakoviæi novinaræki) pisaril kako se "oškoduje" proračun...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
za nekatere se med in mleko cetida takoj za mejo (avstrijsko hrvaško madžarsko...) samo slovenija je za nekatere tako obubožena,...

vse skupaj je problem. problem je ker se je kradlo, ljudje so pa krajo podpirali. tudi sedaj se podpira. ker se imajo "luštn". v avstriji pač veljajo drugačna pravila igre...

kako je pri nas? najprej dumping, potem probajo z aneksi na koncu se pa nategne delavce in podizvajalce. pa je dobiček. napaka. takoj ko nekdo ponudi dumping ceno bi ga morali povprašati po zdravju. ampak potem bi se vrednost naročil krepko dvignila in posledično bi pisunčki (pametnjakoviæi novinaræki) pisaril kako se "oškoduje" proračun...

Ha ha,
smile-1.gif


In zakaj misliš, da ljudje podpirajo krajo, če ne ravno zaradi sistema, ki smo ga skozi razne referendume dovolili postaviti !
13.gif


Evo direkten dokaz, star nekaj dni: mislim da je bilo prejšnji teden na rtv.slo, ali pa novicah: Slovenija je kupila avtomatske puške za policijo, firme (?) (ne vem teh modernejših flint, zame je kalašnikov tapravi če že mora biti
tongue-1.gif
[/B]

Če bi jaz imel moč (pa je nimam, kljub ustavni volilni pravici
tongue-1.gif
) bi predvsem zaprl vse ekonomske šole v Slo, vse profesorje z Mramorjem vred pa poslal na Goli otok na spokoritev - ter nikoli več na vodilna mesta, niti v najmanjši privat firmi ne!

10.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Sej tvoj opevani ak47 ma tudi raztros....in to ne zarad skart robe ampak ker je tak pac....serijski
tongue-1.gif


Diber edin za rajo....za revolucije delat...aia sej to bi ti
tongue-1.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
.....
Evo direkten dokaz, star nekaj dni: mislim da je bilo prejšnji teden na rtv.slo, ali pa novicah: Slovenija je kupila avtomatske puške za policijo, firme (?) (ne vem teh modernejših flint, zame je kalašnikov tapravi če že mora biti
tongue-1.gif
[/B]
...
eh , ko ne razumeš zadeve
saj pa ni ideja , da zlikovca zadeneš. ideja je da ga prestrašiš, da se posere in preda.
1 okvir sprazniš v zrak, drugega in vse naslednje pa direkt proti njemu. Mu bodo krogle švigale okoli buče ( in ni šans da ga poškopduješ ), in se bo hireo predal

v sloveniji smo filantropi....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Puška - če jo že imaš, mora predvsem delati takrat, ko jo rabiš. Če ne znaš nič zadeti z njo, je pa tvoj problem.
Veš oni pregovor: "Slab delavec vedno krivi svoje orodje
tongue-1.gif
".

Torej, od svoje puške zahtevam točno to - da je zanesljiva in da deluje takrat ko jo rabim. Ter da deluje tako, kot jaz hočem! Minili so časi, ko sem moral za na morje s seboj vlačiti kpl orodjarno in cvikati vmes, kdaj in kolikokrat mi bo avto na poti crknil
tongue-1.gif


Poleg tega, če imam v rokah "svojo puško
grims-1.gif
", (ne sosedove, čeprav je isti tip), ti snamem dol kar jaz hočem in ne kar bi morda ona hotela.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sej tvoj opevani ak47 ma tudi raztros....in to ne zarad skart robe ampak ker je tak pac....serijski
tongue-1.gif


Diber edin za rajo....za revolucije delat...aia sej to bi ti
tongue-1.gif
Odvisno, kje je bila narejena-zastavine so bile dalec najboljse. Moja, ko sem jo se imel(15 let), ni imela nobenega raztrosa..kamor sem nameril, tja je letelo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
demz ljudjem je ustrezalo. zato se pa ni nič spremenilo. ustrezal jim je drnovšek, janša, itd itd... ustrezalo je, da noben ne preganja dela na črno. mentaliteta dela je bila še vedno iz 70. zjutri v fabriko, poiskat škatlo šraufov za spizdt popoldne pa fušat. po možnosti s fabrškim orodjem. in denar se ej sukal, vsi so imeli marsikaj... potem so prišli še "easy krediti"... zakaj že da bi se karkoli spreminjal?

no zdej ko je pa konc zabave pa se derejo "komunajzrji so krivi"... eh ja
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Kot sem že toiikokrat napisal, da grem že sam sebi na živce:

Čez 10, 20, 30 let bo v Sloveniji še vedno enaka situacija: v gospodarstvu bo imela večina ŠE VEDNO med 600 in 850 evri NETO plače, iz katere, čarovniki, servisirajo hrano, položnice, mnogi še avto in gorivo...

In zakaj ne bo šlo na bolje?

- zaradi odnešenih (ukradenih) 60-ih miljard,
- zaradi velikih obresti na izposojene miljarde,
- zaradi neznanja mnogih "vodilnih",
- zaradi simpatiziranja večine državljanov s krajo tipa : jeste da si Zoran krao, ali si i nama dao ("lepo" Ljubljano)

Recept 1:

Islandski način = nagnat bando - bančno in managersko. Ter "politično". VSE OBSTOJEČE STRANKE, tudi desne!

Mimogrede, če je Islandija s tako malo prebivalci (cca. 320.000) procesuirala ali nagnala nekaj sto barab, mi ni jasno, zakaj večina misli, da se ne more v Sloveniji nagnati niti pet barab in zakaj večina misli, da bi se takoj vse ustavilo?

Kaj res ne doumete, da ni prav NIHČE nezamenljiv?

Recept 2: Matija Gubec 2


Ali pa boste še 100 let mantrali: meni gre dobro (lahko bi mi šlo, bog ne daj - slabše) in me radikalne spremembe ne zanimajo.

Boli vas đoka za to, da bo 25 let po vaši smrti vaš sin, ko bo zagonil vse, kar bo podedoval po vas, brez službe in brez prihrankov klošaril in brskal po kontejnerjih!

Vidite le 2 cm pred nosom, te dni so vam pomembni le rezultati slovenskih športnikov v Braziliji. In to, da je v hladilniku najmanj 10 mrzlih pirov...

Ste (sicer videči) SLEPCI !!!
Sram naj vas bo!
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
vse te barabe so dajale kruh kar dostim... zidar je imel ogromno podizvajalcev... in ko bi začel revolucijo bi bilo kaj? on je ok, on tud...na koncu bi "potamanili" enga franclna ki je imel s.p. pa je propadu...