V Sloveniji nam gre zelo dobro

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Treba je povecat kapacitete v zaporih in znizati standarde tam. Vsaj na nivo standardov v bolnišnicah.
Prve piznam iz medijev, druge iz prve roke.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113


1 minuta dela.

1) penzenistom in ciganom zmanjšat prejemke
2) korupcijo v zdravstvu skinit
3) Šole porezat (izobražujemo folk, ki bo brezposeln ali bo šel v tujino)
4) Kdo rab športnike in umetnike (bill murray je naredu večjo reklamo za slovenijo, kot vsi skupaj v 10 letih).

Rdeči kvadrat se skoraj lepo pokrije z obrestmi na dolgove. Torej se dolgove mora začet odplačevati ne pa nove delat.

Z razliko, se lahko pa še kaj davke zniža, če ne bi šlo v odplačevanje dolgov.

Če se kdo ne strinja s čim.... se bi lahko pa putina vprašalo, kako se reši zadevo.

No 2 minuti dela.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Dokler bodo na oblast ljudje ki so do premozenja (ali pa njihovi starsi) prisli z yugo krediti ne bo boljše. Ko pa bomo kredit najeli in ga odplačali z dobickom nekaj let pa ja. Ampak tega s temi ljudmi ne bo mozno.
Kmalu bomo najemali dolgorocni kredite za skret paoir.. Sploh sedaj ko so palomo prodal. Sedaj so ga dobili "sponzorsko" iz Palome(saj ga je Paloma prodajala raji po 2x ceni) , sedaj bo to najbrz tezje
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prav, seveda ti ni treba razumet. Tega mi ni treba zahtevat od nikogar, niti od tebe. Zahtevat ne - poizkušat pa!

Povedal si mi, da opisujem teorijo "ravne zemlje", Erikson je pa prilepil kartico sredstev države, iz katere se kar lepo vidi, kako so sredstva nenamensko porabljana.

Tako je to
rolleyes-1.gif
. Seveda ne boš nikoli v življenju priznal, da se v državnih službah denar predvsem troši, dela pa ne.

25% oz 1/4 plače vsakega zaposlenega pri nas, gre v pokojninski fond. Pa je premalo
shocked-1.gif
.

Toliko o teoriji o ravni zemlji !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sedaj bom pa dodal še tisto o Slovenskem sistemu - in to iz čisto tehniškega stališča :

Vsak sistem je stroj, organizem, ... ki je predvsem v svojem delovanju samozadosten in samodejen. Hladilnik npr je en tak sistem, ko hladi svojo notranjost na točno določeno temperaturo in jo brezkompromisno vzdržuje - zaradi postavljenega učinkovitega sistema regulacije z regulatorjem - ter seveda vložene energije.

Slovenija s svojo državno upravo po tej splošni definiciji NI sistem
frown-1.gif
.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj "moj"? In zakaj žališ?
confused-1.gif


Ter zakaj misliš, da sem že nekajkrat napisal tule gor, da nima smisla hodit na volitve, ko pa moj glas nič ne hasne !?
Kako so naše volitve zgrajene - se ti morda zdi, da si imel kdajkoli do sedaj vpliv?
stupid-1.gif


Preden začneš znova žaliti, raje podaj rešitev za našo ugrabljeno državo!
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Rešitev?
Lustracija na vse kateri so bili v politiki od leta 1945 do danes. Čiščenje pravosodja in v zdravstvu ter ministrstvih z balastom. In prišel bo uspeh.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Senior, malo umiri žogico. Dojamem kaj hočeš povedati.
Dokler večina ni bila na minimalcu je bil sistem krepko v plusu in tudi penzije so bile solidne. Nato pa:
- so prisilno upokojili plejado JU z benificiranim stažem, ki bi morala še veselo prispevati ne pa trošiti
- da so lahko nemoteno kradli oz. "lastninili" so ljudi ki so bili pred penzijo metali najprej na zavod (da so jih premaknili na pleče vseh državljanov razen te firme ker itak ni plačevala prispevkov), od tam pa v predčasen pokoj. Zopet novi porabniki.
-število vplačnikov se manjša, hkrati se zmanjšuje še količina prispevka

V Avstriji, Italiji, Nemčiji... so take rabote ne samo nedopustne, so prepovedane, preganjane, kaznive. Zato pa lahko potem tam upokojenec dobi spodobno penzijo. A ne pri 50 letih kot se je dogajalo pri nas! Tam se ne rešuje socialnoi problem (in hkrati ustvarja še večji) s pošiljanjem ljudi na zavod in potem v predčasni pokoj z 300 EUR penzije ki ne zadostuje niti za osnovno preživetje.


V ZDA (pa še kje) greš lahko v pokoj pri 50ih, če imaš dovolj denarja za to, da živiš...

Šparat že, sam mislim da bi bilo potrebno predhodno kakšnega odgovornega (tudi iz preteklosti) na kakšen ošiljen kol nataknit sredi prešerca... Za zgled in opomin drugim da je konec zajebancije...

Končno se enkrat popolnoma strinjam s tabo.
aplauz.gif


Glede kola pa bi bil bolj za stadion v Stožicah. Če bi gledalci stali, jih spraviš noter kakih 25.000. In mislim, da bi jih še vsaj 10.000 ostalo pred vrati. Kdo pa nebi rad gledal v živo javne eksekucije kakšnega tajkuna? Ga ne poznam.

Ja, kakšna obešenja, ali ustreliteve (recimo leta 1995) bi rezultirale s tem, da bi bilo danes v Sloveniji precej drugače.

Nakateri povedo, da bi bilo verjetno čisto dovolj, da bi tisti, ki je Hildi v vrečki prinesel ročno bombo, vendar jo ni aktiviral, temveč jo je, osel, obesil na vrata, moral bombo TUDI aktivirati in jo v vreči v njeno pisarno.
V petih sekundah se namreč, če vsaj približno hitro tečeš po hodniku, absolutno izogneš posledicam eksplozije...

Tako pa (žal) ni bilo nič. Bomba v vrečki na kljuki. Ter eno samo kritiziranje po internetu...
Oni pa se nam prešerno smejejo 20+ let...

Sicer pa nam Slovencem ostane zavedanje, da kritiki pa smo, ni da ni... In sicer ostri kritiki. Neprizanesljivi...
uf-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
El stupido...
stupid-1.gif
, ampak res.
Me zanima, če nisi ti ostanek iz kakšne Kraljevine Jugoslavije, ki je hotela imeti neumen in neizobražen folk, da ga je lažje obračala... Ekonomsko emigriralo pa je za tisti čas in trajanje tistega sistema še mnogo več ljudi kot po letu 1950... do 1950 je emigriralo tudi ogromno kolaboracije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Prav, seveda ti ni treba razumet. Tega mi ni treba zahtevat od nikogar, niti od tebe. Zahtevat ne - poizkušat pa!

Povedal si mi, da opisujem teorijo "ravne zemlje", Erikson je pa prilepil kartico sredstev države, iz katere se kar lepo vidi, kako so sredstva nenamensko porabljana.

Tako je to
rolleyes-1.gif
. Seveda ne boš nikoli v življenju priznal, da se v državnih službah denar predvsem troši, dela pa ne.

25% oz 1/4 plače vsakega zaposlenega pri nas, gre v pokojninski fond. Pa je premalo
shocked-1.gif
.

Toliko o teoriji o ravni zemlji !
Si pa manipulant. To kar je erikson nalepil nima nobene zveze s tem kar si prej trdil ti. Nobene. Ti si namrec trdil, da se tvoji socialni prispevki nalagajo v sklad. Jaz pa sem ti napisal da tega sklada ni. In vse tvoje razmisljanje povezano s skladom v katerega vplacujes, je brezpredmetno ker tega sklada ni.

Kam je sel kdo delat leta 90 mi je vseeno. Delal sem v gospodarstvu, danes delam v javnem sektorju, slej ali prej bom spet v gospodarstvu. In to izkljucno zato ker v JS uspevajo bedaki, ki kimajo ljudem nad seboj. Posledicno je odstona vsaka samokritika, vsak napredek itd. Ampak ko berem tvoje prispevke, me skrbi da enako postaja ze v gospodarstvu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Manipulant?

Prav, nima smisla. Iz mojih sestavkov se popolnoma lepo razbere ves problem pri nas - pa še potrudil sem se malce, da bi bila zgodba zvezno in vsaj približno v knjižnem jeziku napisana, torej berljiva.
Nič ti od tega špehovja ni jasno? Prav, morda ti bo postalo jasno čez 10 let. Tudi meni v 90 letih marsikaj ni bilo jasno, ko mi danes pa je!
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In - Da! Pokojninski sklad je predvsem "sklad". Pa zdravstveni tudi. Pa za porodniško varstvo prav tako, pa šolstvo itd ...
Problem je v gospodarju, ki s temi skladi upravlja. Se bi morda strinjal s temi trditvami?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik erikson pravi:


Rdeči pravokotnik je potrebno zmanjšati. Kje na desni vzamemo ali na levi dodamo (klikni za povečavo)?

1. Zmanjša se sociala
2. Ukinejo se fakultete, ki proizvajajo kader za Zavod za zaposlovanje. Študentom "zaradi statusa" se zaračuna šolnino
3. Plače v JU se vežejo na plače v gospodarstvu (primer - če plače v gospodarstvu stagnirajo, si jih JU ne sme povečati)
4. Ukinejo se občine, ki se ne financirajo iz lastnih prihodkov
5. Državi se prepove dokapitalizacija bank (a smo že pozabili pet milijard? Faktor banko?)
6. Denar za gospodarske dejavnosti se daje samo z nekimi garancijami, ne pa na lepe oči (osebna odgovornost tistih, ki odločajo)
.
.
.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
In - Da! Pokojninski sklad je predvsem "sklad". Pa zdravstveni tudi. Pa za porodniško varstvo prav tako, pa šolstvo itd ...
Problem je v gospodarju, ki s temi skladi upravlja. Se bi morda strinjal s temi trditvami?

Ne ni sklad. Niti ni "sklad". Sklad bi bil, ce bi slo za nabiranje sredstev, ki bi jih lahko plemenitili. In potem, bi ti lahko rekel "zelim si nekaj iz tega sklada, saj vplacujem vanj". Ampak sredstva se ne nabirajo ampak jih drzava takoj porabi za pokojnine trenutnih upokojencev. Kar pomeni, da ti nicesar ne vplacujes v nek sklad ampak enostavno dajes drzavi da takoj potrosi. Kar pomeni da tega denarja nihce ne more oplemenititi, ker gre takoj naprej. In koliko bos ti dobil penzije je odvisno od tega koliko jih bo za teboj isto vsak mesec dajalo za tvojo penzijo.

Ampak se mi ne da se n+1-tič pisati isto. Zaradi mene ce verjames da se denar od tvojih prispevkov na mars prenakazuje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

cheer.gif
in zakaj to ni sklad?

Spoštovani prijatelj, gre za mojih okoli 65% denarja, to je namreč približna obdavčitev slehernega regularno zaposlenega pri nas! Praviš da to ni sklad in se s tem še celo strinjaš ali kako?

(ne, v teh pogojih oz. načinih razmišljanja nam zares ni upanja ..
frown-1.gif
)