V Sloveniji nam gre zelo dobro

I

Izbrisan uporabnik #9334

Poleg tega se zadevam tudi uradno reče: "sklad".
Nikar govoriti drugače, saj colnge zaposlenim obračunavam že 28 let, prvi program za to sem imel še legendarni Quattro pro.

Od kdaj prispevki niso v skladu? Ko boš tole objavil javno, dobiš državni udar, od vseh zaposlenih v državi.
rolleyes-1.gif
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kaj trolaš ali si res neumen?

pipeline.jpg


Sklad imaš v frocih, da ti bodo enkrat dajali za tebe.
hysterical-1.gif


Američani si pa res šparajo na računu in od tistega obresti in točno ve, koliko ima oz. kdaj se lahko upokoji. Torej eni delajo še pri 80-ih.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Prispevki od vseh gredo sedanjim upokojencem.

Tistega dnarja ni nikoder potem. Če se froci odločijo, da ti ne bodo plačevali, ko boš na vrsti, boš dobil samo prst v rit.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še vedno je to "Sklad" in to je moj denar! Kako gospodarijo s tem skladom, je pa naloga države - vsaj prevzela si je to delo nase
rolleyes-1.gif
. Torej si naj tudi pripiše mojo kritiko, da neodgovorno gospodari z mojim denarjem, ki ga vsakomesečno nakazujem v namernske sklade.

Roger?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
To sem mu prd meseci že sam razlagal, pa me je mojster obtožil, da sem južni uvoženec brez znanja slovenščine in državni parazit.
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer si pa pojdite brat "Splošno kolektivno pogodbo o delovnih razmerjih", prav gotovo imate potem svoje, posebne pogodbe. Ampak "Splošna" preglasi vse tiste, posebne, ki jih imate skozi svoje lastne sindikate.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sklad za pokojninsko zavarovanje je Pokojninski sklad. Ter Sklad za zdravstveno zavarovanje je - pač "Sklad za zdravstveno zavarovanje"

Kaj tu ni jasno? (
crazy1.gif
država v qurtzu itak, če naši mladini že osnovni pojmi niso logični)
In da boste vedeli: da Apolo in še nekateri tule verjamete, da to niso skladi, je to princip tiste ... že tolikokrat omenjene ugrabljene države!
10.gif
Namreč princip kuhanja žabe, kar nam delajo že vsaj 20 let.

Čau in dovolj imate!
 
Nazadnje uredil moderator:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
ZPIZ ni sklad. Tudi ZZZS ni sklad. Oba sta zavoda. Zakonsko obvezni del tvoje plače gre v omenjena zavoda in ne v kakršen koli sklad. Res pa imaš pokojninske sklade, a vanje ne vplačuješ iz obveznega, temveč iz dodatnega PROSTOVOLJNEGA zavarovanja. Glede na to, da si menda delodajalec, sem šokiran, da si na tem področju tako podizobražen, da dejansko nimaš pojma, kaj je še tvoj denar in kaj ti država odvzame kot davek z drugim imenom.

Da o tem, da Sklad za zdravstveno zavarovanje sploh ne obstaja, niti ne začnem.
hysterical-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Sicer si pa pojdite brat "Splošno kolektivno pogodbo o delovnih razmerjih", prav gotovo imate potem svoje, posebne pogodbe. Ampak "Splošna" preglasi vse tiste, posebne, ki jih imate skozi svoje lastne sindikate.
Kaj ko bi ti raje zakone prebral. Ki so nad pogodbami.

Sej me ne razpistoli to da nimas pojma. Niti to, da kljub temu da nimas pojma, vodis nekaj svojih zaposlenih. Razpistoli me to samovsecno prodajanje debilizmov, ko res govoris bedarije in vse ostale obtuzujes da nimajo pojma.

Sej ti lahko verjames da na veneri skrbijo za tvojo penzijo. In si jezen na njih ce slabo skrbijo. Roger?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Bolj kot Demz delodajalec mi disi računovodja. Kar pa je se slabse v tem primeru? Delodajalcu bi se oprostil take lapsuse, racunovodji pa....

Ravno zaradi takega upravljanja "takih skladov" ljudje vec ne verjamejo v svoje penzije cez xy let. Ker ne verjamejo, se ze sedaj poskusajo na vsak nacin izogibati temu plačilu, oziroma fa zmanjšujejo na minimum.

Je pa nekako jasno. Ce je pricakovana življenjska doba cca 80 let, potem je vsak povprecno 20 let v penziji. In ce je prej plačeval 40 let po 100 evrov za penzijo, ne more potem imeti 500 evrov penzije 20 let.
Ce se ze preklamo okoli imena sklad, zavod... Dodal bom se zavarovanje. Zavarovanje pa vemo kaj pomeni. Redki "srecnezi" iz zavarovanja dobijo vec kot so v njega vplacali. Pa to ne velja samo za pokojnine. Velja za vsa zavarovanja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Res je. Večina policajev je dobila več kot je vplačala. Pa šoferjev. In ostalih z beneficirano delovno dobo. Koliko so upravičene posamezne kategorije je pa drugo.
Pa jaz na tvojem mestu Hanzi ne bi preveč ropotal...
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ce bi kdo bil rad "srecnez" na mojem mestu.... Se lahko javi, se da zrihtat.... Lahko se "boljše" kot sem jaz zrihtal.
Samo ne vem zakaj potem na alterju jamrajo kako slaba placa je, ko si mesec v
bolniški. Si predstavljaš kaksno jamranje bo potem.
Se javiš
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Res je. Večina policajev je dobila več kot je vplačala. Pa šoferjev. In ostalih z beneficirano delovno dobo. Koliko so upravičene posamezne kategorije je pa drugo.
Pa jaz na tvojem mestu Hanzi ne bi preveč ropotal...
wink-1.gif
Saj to je point. Nihce ni nic vplacal. Ker potem bi pri 65 letu (po 17 letih policijske penzije) zmanjkalo. Najvecji problem pa je, da ne le da predcasno upokojevanje ni vzdrzno, tudi redni odhodi v pokoj niso vec pokriti s placili s strani aktivne delovne sile.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz

Prav, ko vam je tema tako trda, bom pa malce drugače zastavil:
Naslov teme je: "V Slo nam gre zelo dobro". Pokazal sem nekaj primerov, ki dokazujejo, da nam pa ne gre ravno in tudi spremembe ni na vidiku - že skozi vidik, ki ga nekateri tule gor zagovarjate. Jaz pravim, da so prispevki za pokojninsko in zdravstveno zavarovanje "sklad", nekateri pravite - in to precej ostro, da to ni. Pokazal sem, da je bruto plača slovenskega delavca samo s prispevki za zdravstvo in pokojnino obremenjena okoli 45%. To je pol plače, in to bruto
shocked-1.gif
.

Koliko bi pa po vaše morala biti obremenjena? Ali bi najraje kar vse penzioniste zapakirali v trugo in prižgali svečko zraven - naj tam čaka na Matildo
evil.gif
!?
Da niste tule gor morda tisti, ta najbolj glasni, tisti peklenski računovodje od Hilde, ki je delavcem obračunavala prispevke, nakazovala naprej v sistem pa ne in tako precej pomembno pomagala zrušiti sistem!
sprasujem se.gif


Bom dal še en, popolnoma resničen in zelo običajen primer v našem življenju:

Oče skoraj nikoli ni bil bolan, vsega skupaj, kolikor se spomnim, je bil kake 2x pri zdravniku. 42 let delovne dobe in s tem 42 let polnjenja državne malhe. Pri 84 letih starosti ga je izdalo srce. Ko ga je bilo treba spraviti v Ljubljano na Klinični center na naročen pregled , se je bilo z njegovo zdravnico treba skregati, da je predpisala rešilca kot prevoz zanj!
10.gif
.

Pravite da se motim, ko kritiziram sistem ki ga tudi debelo financiram, a, Apolo in ostali !?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Demz: kaj pa mi, ko penzij ne bomo niti dočakal? Ko pravijo, da se življenjska doba daljša, kdo to garantira?

Danes folk ne hodi več pred 20 letom delat, včasih 3/4+....kar pomeni, da v povprečju se folk zaposli pri 25? Torej 65 let ali več si star, ko greš v penzijo....40 let plačevanja za 10 let penzije....pa kje si to videl no?

Denar izhlapeva, in to vsi VEMO KJE, pa nihče ne naredi NIČESAR za to.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Preobsiren je tudi drzavni aparat na raznih agencijah sekretariatih, ministrstvih....
Sicer nisem nikoli delam tam, ampak a moramo res imeti toliko tega.
Potem pa se cel EU aparat. Pa nisem proti eu, ampak....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he vidiš?Ne hodi delat, ker raje poseda po kafičih, dela na črno, dela na napotnice... (OK, tisto prvo ni praksa večine) in s tem ruši ne samo trg dela pač pa celoten sistem.
So Avstrijci v EU že vedeli zakaj morajo blokirati prosti pretok delovne sile v EU. Tako se jim ni zgodilo, da bi ob taki anomaliji kot je pri nas (in bi se zaposleni spuntali da ne bodo več delali za tako sirotinjo) delodajalci rekli "hu kers" in zaposlili roumune/bolgare ki so pripravljeni delati še za manj... Pri nas pa se to dogaja in folk je presran.
V kolikor pa ni nikogar ki bi bil voljan delat za tako sirotinjo bi se začeli pogovarjati drugače...