V Sloveniji nam gre zelo dobro

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.341
113
točno to...taista firma (baje praksa v tujini - meni je bilo nežno novo), dobi zaposleni eno plačo nagrade, če pripelje dober in uporaben kader v firmo. Zato pa gre vse gor. Pri nas pa bolj dol in se delovno silo nadomešča z astronavti iz tujine.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
zamujanje v službo 30 min je stalnica (odhod domov je točno ob predvideni uri ali celo prej "zaradi opravkov"), za obisk zobozdravnika me vpraša če se more odjavit ?! smo ji rekli da ne, a potem je ni bilo cel dan nazaj ... in to vse v prvih dveh tednih zaposlitve, kaj še bo ... me je kar strah.
po enem tednu zaposlitve dobim v torek ob 10:30 sms, šit zaj sem se zbudila, pridem počasi
Zaposleni prve tedne testirajo, kje so meje. Očitno je dobila občutek, da ste glede prisotnosti zelo fleksibilni (v smislu - zamudila sem, "no biggie"). Če bi jo ob zamudi vprašal, ali si še želi delati pri vas in kdaj bo nadoknadila zamujene ure, bi bilo drugače.

Če pogledaš naprimer tečaj za stevardese - ob uri vrata zaklenejo. Če zamudiš, si avtomatsko izločen in lahko poizkusiš naslednje leto. Noben izgovor ne pomaga, taka so pravila.

Je pa seveda odvisno tudi od dejavnosti, če gledaš samo da je delo opravljeno, potem je lahko vseeno, kdaj se prihaja in odhaja. Naprimer v oglaševalskih agencijah je pogosto precej svobodno, ampak ko se pripravlja pitch za pomembno stranko, se lahko dela pozno v noč in čez vikend.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
je vmes že dobil klic, naj kar pride... in gre. Odjebeš slovenijo. za faktor 2.5 neto plače
smirk-1.gif

Ampak eni na Alterju kar ne morejo nehati. Plačanci foruma 21?

Gonijo in gonijo, kako v Sloveniji sploh ni slabo, bluzijo in filizofirajo o bruto plačah, kot da iz bruto plačuješ položnice in hrano.

Serejo, da se da tudi tu prišparati, da pa se v Avstriji s plačo faktorja 2 do 2,5 ne da nič prišparati....

Argument jim je, da je v celovškem Hofru zobna pasta cenejša, kot v ljubljanskem za 2 centa.
To pa, da so tam kumarice cenejše za 0.20 evra, pa seveda ne ne napišejo. Ni v kontekstu njihovega plačanega pisanja.
Neverjetno, toda resnično.

Angažirani so, kot da smo leta 1946, ali leta1992...
Še čudno, da ne predlagajo za popravilo slovenskih cest in avtocest mladinske delovne brigade, kot so bile leta 1965...
bonk.gif


Zaslepljeni. Zmanipulirani. Nerealni. Plačani od koga?

Niti eden na Alterju dosedaj ni postavil trditve, da je štandard v Sloveniji nekaj nižji tudi zato, ker morajo tisti na oblasti plačevati forumske pisune, po večjih portalih pa novinarje in "novinarje", da naklonjeno pišejo o stvareh. ki bi morale romati na tožilstvo...
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, jaz bom napisal...
Standard v Sloveniji je nekaj nižji v primerjavi z Avstrijskim tudi zato, ker moramo zaposleni aktivni v gospodarstvu poleg JU in JS vzdrževati tudi čedalje večjo hordo penzičev kot je Johannes, ki v svoji aktivni dobi niso uspeli nič privarčevati a nam sedaj to mečejo naprej. In zahtevajo svojo penzijo, katere že zdavnaj ni več, po modelu kateri je totalno out in pri tem seveda gledajo samo na lastno rit, kot vsa leta do sedaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Poglej, če plačujem v sklad 25% ( v bistvu 24,35% natančno
grims-1.gif
) od svoje plače, želim za ta denar tudi nekaj imeti. Nikar ne nabijajte o zgrešenem modelu in podobnih forah, dejstvo je, da v pokojninski sklad plačuje vsak delavec 15,5% od bruto plače, zraven pa še delodajalec 8,85% ! Skupaj je to 1/4 BP. Povprečen penzionist živi v penziji kakih 10 let, preden ga rak pobere.

Mar ne bi rajši pogledali, koliko pijavk je obešenih na teh 1/4 mesečne plače?
stupid-1.gif


Ps: zdravstveno varstvo se plačuje posebej, ravno penzionisti so največji koristniki teh uslug - torej je denarja še več.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glej, za Johannesa je to od boga dano, on prizna samo neto plačo.
Od tega kar danes prispevaš v pokojninski sklad ti (in jaz, da ne bo pomote) ne boš imel veliko... Ker se bo nanj obesilo še večje število oseb, katere bodo poslali v predčasni pokoj namesto na borzo.
Zavedati se moramo, da če je vsaj 50% vplačnikov v ta sklad na minimalcu potem denarja veliko ni. In tistih nekaj %, ki vplačujemo v sklad v skladu z realnimi dohodki živimo sedanje penziče. Ko bomo pa čez 20 let šli v penzijo pa ne glede na naše prispevke denarja za našo zasluženo penzijo ne bo, ker bo (če bo) večina orikazovala lažni minimalc ali celo brezposelnost...
Samo eni ne dojamejo da je v bistvu goljufanje strel v lastno koleno...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je res.

Prav tako je pa tudi res, da je strel v lastno koleno tistih 50% ljudi na minimalnih plačah. Sam sem sicer mnenja, da je procent precej višji, tja proti 75 procentom
rolleyes-1.gif
. Srednjega sloja praktično ni več - namreč tistega, ki bi lahko tudi malce zapravljal in uredil nazaj pretok denarja - kdo bo vesel takšne države?

Pa vendar - denar v sklad prihaja in to samodejno. Torej fond je. Se morda strinjaš z mojo (težko) obtožbo sistemu, ki nam zaračunava stroške vodenja računa na bankah?
Namreč denar je, naložen v namenski fond, z njim gospodari državni bankir. Denar mora krožiti - sicer segnije sam vase. S kroženjem se plemeniti in povečuje vrednost. Z upravljanjem našega denarja bankir debelo zasluži, za ta privilegij nam pa še dodatno zaračuna!
uf-1.gif
Kdo je tu nor?

Nikar govoriti, da je denarja premalo! Denarja je dovolj in še več bi ga moralo biti, le prikažejo nam zadevo malce drugače!
13.gif
Mi kot bi bili maloumni, pa nekako verjamemo!

Pa še tole: Johanes pravilno opozarja na dejstva - le da jih prikaže zelo mrzlo. Pa saj je tudi resnica precej mrzla, kajne?! Treba se je zbuditi! Za to smo imeli včasih Krambergerja, dokler nam ga niso ustrelili ...
crazy1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim da o isti stvari govoriva vsak na svoj način a v bistvu se strinjava. Tudi Johannes ima mnogokrat prav a mnogokrat tudi ne in takrat se mu ne da dopovedati, trmasto vztraja pri svojih (največkrat zgrešenih) stališčih..
Da narediva rezime:
-denarja je dovolj za penzije... Ja in ne. Je dovolj za mizerijo. Za človeka vredne penzije ne. Zakaj? Sva že ugotovila. Preveč ljudi tudi z goljufijo ne prispeva dovolj... Potem so še razni beneficirani upokojenci, ki se upokojijo pri 45, 50ih in imajo solidno penzijo prispevali pa niso praktično nič. Cuzali bodo pa še najmanj 30 let.
-država dela z našim denarjem za penzije kot svinja z mehom, pa ji ne moremo narediti nič. Še roga se nam. Če bi to naredila neka banka (privatna ali državna) bi lahko denar dali v varstvo naslednjemu...
-problem minimalca ni samo življenje in revščina. Je tudi pot v gotovo siromaštvo. Tisti porivatniki, šefi in kvazipodjetniki ki tudi tule, na forumu vehamentno trdijo da jih 100 čaka v vrsti da delajo za minimalca... da ne boste enkrat postali ribniška ikebana oz čreva čez šink ven dobili... Ko bo (pa mislim da bo dokaj kmalu) počilo bo hudo... Poleg tega ne pomislite da če niste toliko dobri in sebi že sedajle nagrabili par 100k EUR v neki stabilni valuti/zlatu za stara leta se tudi vam navkljub goljufanju slabo piše...

Pa še za Johannesa... Prekleto pomembno je koliko ti zaslužiš ( bruto), ker to je tvoj zaslužek, od tega moram najprej plačat v sklad za penzije (da dobijo po sedanjem modelu penzijo trenutni upokojenci), potem za zdravstvo (da imajo zopet penzionisti kot največji porabniki teh storitev možnost it po fruštek v obliki tabblet), prispevek za lopove (khm, dohodnina) in še nekaj manjših pijavk. In ta del sem moral zaslužiti, nihče ne bo to kar šenkal, dal... Če bi imeli možnost bi bil ta del potem nula, samo ne vem kako dolgo bi delovalo.
Kar ostane dobim na račun... Potem pa me od tega država obere še za DDV in trošarine, na koncu leta pa še preveri če mi je dovolj cuknila z dohodnino (če nisem vmes zadel kakega desetaka na lotu, dobil kakšno darilo na tomboli in podobno...). Mogoče ti bo sedaj jasno zakaj je tako pomembna bruto plača. Ker ta konec koncev določa koliko boš dobil na TRR in kolikšna ti je osnova za penzijo, bolniško.
Verjamem pa da je bilo v socializmu ales gleich...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Evo, jaz bom napisal...
Standard v Sloveniji je nekaj nižji v primerjavi z Avstrijskim tudi zato, ker moramo zaposleni aktivni v gospodarstvu poleg JU in JS vzdrževati tudi čedalje večjo hordo penzičev kot je Johannes, ki v svoji aktivni dobi niso uspeli nič privarčevati a nam sedaj to mečejo naprej. In zahtevajo svojo penzijo, katere že zdavnaj ni več, po modelu kateri je totalno out in pri tem seveda gledajo samo na lastno rit, kot vsa leta do sedaj.

Tudi Avstrija, Nemčija in Italija imajo pokojnine. In upokojence. Baje...

Njihov model pa je tak, da s polno delovno dobo tam ne dobijo samo 52% plače (ali koliko)?

Naš model (nenormalne potrebe po denarju) pa je tak, da bodo v naslednjih letih dobili aktivni, torej tudi ti, vse manj in manj od polovice plače...

Ne po zaslugi upokojencev, temveč po zaslugi KRAJE čisto vsega, kar se da ukrasti...

Nauk: šparaj, šparaj, šparaj. Če sploh lahko z 600 ali 700 evri mesečno...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Senior, malo umiri žogico. Dojamem kaj hočeš povedati.
Dokler večina ni bila na minimalcu je bil sistem krepko v plusu in tudi penzije so bile solidne. Nato pa:
- so prisilno upokojili plejado JU z benificiranim stažem, ki bi morala še veselo prispevati ne pa trošiti
- da so lahko nemoteno kradli oz. "lastninili" so ljudi ki so bili pred penzijo metali najprej na zavod (da so jih premaknili na pleče vseh državljanov razen te firme ker itak ni plačevala prispevkov), od tam pa v predčasen pokoj. Zopet novi porabniki.
-število vplačnikov se manjša, hkrati se zmanjšuje še količina prispevka

V Avstriji, Italiji, Nemčiji... so take rabote ne samo nedopustne, so prepovedane, preganjane, kaznive. Zato pa lahko potem tam upokojenec dobi spodobno penzijo. A ne pri 50 letih kot se je dogajalo pri nas! Tam se ne rešuje socialnoi problem (in hkrati ustvarja še večji) s pošiljanjem ljudi na zavod in potem v predčasni pokoj z 300 EUR penzije ki ne zadostuje niti za osnovno preživetje.


V ZDA (pa še kje) greš lahko v pokoj pri 50ih, če imaš dovolj denarja za to, da živiš...

Šparat že, sam mislim da bi bilo potrebno predhodno kakšnega odgovornega (tudi iz preteklosti) na kakšen ošiljen kol nataknit sredi prešerca... Za zgled in opomin drugim da je konec zajebancije...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
penzičev kot je Johannes, ki v svoji aktivni dobi niso uspeli nič privarčevati

No pametnjakovič pa nam razloži, kako boš kaj privarčeval pri 700 evrih plače, če imaš 200 najemnine, 200 položnic, 80 vrtca, nekaj je pa treba tudi pojesti pa gate kupiti enkrat na leto ker za več ni denarja, ker so ga pokradli cmera bramor in podobni
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Izvirni greh je, da nismo samozadostni. Ker nismo, bi tistega vrednega in sploh za koga zanimivega kar (sploh še) proizvajamo, morali proizvesti mnogo več, da bi menjali za tisto, česar sami ne znamo narediti oz. enostavno ne naredimo (prozvedemo). Osnovna logika blagovne menjave, ki še vedno velja, samo denar je vmesni člen pa eni ne zastopijo najboljš kako vse skupaj laufa. In če proizvedeš nečesa za 600 evrov (ali pa se daš je**at za isti znesek, lastnik pa od vsakega delavca pobaše večkratnik tiste revščine) potem je to to.
Jasno je tudi, da se (preveč) krade. Ne da to vem, ampak sem v to prepričan (je razlika).
Vseeno bi bilo zelo neumestno trditi, da je za mizerijo (eni ji rečejo plača) kriv delavec sam, smo pa kolektivno najbrž krivi vsi, ker sploh dopuščamo, da kdorkoli premakne rit za tisto kar dobi, po drugi strani pa toleriramo lenuharje in izkoriščevalce sistema (s politiki katerekoli politične opcije na čelu in pod njimi).
Najbrž bi bila hitra rešitev ta, da od jutri naprej začnemo vsi govoriti: "guten tag", "danke", "ja" in "nein", razfukamo kompletno politiko in kvazi meneđerje in šenkamo državo Avstrijcem ali Švabom, samo se bojim da nas niti zastonj ne bi marali.
Kako že gre: "Može seljak iz sela ali selo iz seljaka nikada."
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
On tupi šparanje oz. brihtoli na Alterju so pametni da se da. Jaz že nekaj časa vem da se ne da.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Od kot enim tukaj da je polovica, vecina ljudi na minimalcu? Prazno lapanje, ali imamo kake verodostojne podatke?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

smile-1.gif

Biserno vprašanje
grin1.gif


Kar tako naprej, saj ti nismo fovš, Žare lepotec.
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda je to - to, saj se pogovarjamo normalni ljudje (menda
tongue-1.gif


Pa se bom še enkrat samega sebe citiral, ker mislim, da je pomembno:
Citat:
Prav tako je pa tudi res, da je strel v lastno koleno tistih 50% ljudi na minimalnih plačah. Sam sem sicer mnenja, da je procent precej višji, tja proti 75 procentom . Srednjega sloja praktično ni več - namreč tistega, ki bi lahko tudi malce zapravljal in uredil nazaj pretok denarja - kdo bo vesel takšne države?

Pa vendar - denar v sklad prihaja in to samodejno. Torej fond je. Se morda strinjaš z mojo (težko) obtožbo sistemu, ki nam zaračunava stroške vodenja računa na bankah?
Namreč denar je, naložen v namenski fond, z njim gospodari državni bankir. Denar mora krožiti - sicer segnije sam vase. S kroženjem se plemeniti in povečuje vrednost. Z upravljanjem našega denarja bankir debelo zasluži, za ta privilegij nam pa še dodatno zaračuna! Kdo je tu nor?

Nikar govoriti, da je denarja premalo! Denarja je dovolj in še več bi ga moralo biti, le prikažejo nam zadevo malce drugače! Mi kot bi bili maloumni, pa nekako verjamemo!

Pa še tole: Johanes pravilno opozarja na dejstva - le da jih prikaže zelo mrzlo. Pa saj je tudi resnica precej mrzla, kajne?! Treba se je zbuditi! Za to smo imeli včasih Krambergerja, dokler nam ga niso ustrelili ...

To ni provokacija, tole je dejstvo. Nanj opozarjamo nekateri že 25 let, od samega začetka države namreč. Pa se ne premakne nikamor, saj nam državo držijo v krempljih lobiji
tongue-1.gif


Že Freud je pojasnil, da sta v človeškem življenju samo dve prevladujoči čustvi: v mladosti seks, v zrelih letih pa oblastiželjnost. In ta "oblastiželjnost" nam je ugrabila državo
rolleyes-1.gif
.

To je to - le priznati bo treba.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Pa o kakem pokojninskem skladu vi sanjate? Mislim, reality check?

Denar ki gre od bruta za pojninsko zavarovanje se prefakturira direktno v penzije za trenutno upokojene. Ok morda naredi dva ovinka vmes. Ampak tega denarja ni nikjer nalozenega. Tok premalo ga je, da se drzava zraven primakne vsak mesec.

In tudi v preteklosti ni nihce nikamor nic vplaceval. Isto se je prefakturiralo, prekanalizirali so se morda le presezki (dokler so bili). Sej veste "medgeneracijska solidarnost".

Tako da zaceti stavek z "od mojih 25%, ki jih vplacujem, zelim nekaj imeti..." je za.jeb ze v sami osnovi. Ni vplacil, ni sklada. In rapidno se bliza dan, ko trenutni sistem pac ne bo vec vzdrzen.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - tristo medvedov, preberi moj sestavek zgoraj še enkrat in ga poizkusi razumeti. 25%, torej ena četrtina plače gre v pokojninski sklad, v zdravstveni sklad gre nekako 18 ali 19%, ... (treba preveriti točne cifre), skupaj je to torej vsaj 45% - kje je ta denar? To je skoraj pol plače!

Imamo preveč penzionistov? Yeah wright! V 80. in 90. letih smo jih skupaj z bonifikacijami pošiljali predčasno v penzijo, stare dobrih 40 let
tongue-1.gif


Sedaj se to seveda pozna. Pa ne toliko. Bolj se pozna, ker nam bankir zaračunava stroške bančnega poslovanja samega, čeprav je jasno, da bi se skozi poslovanje (z mojim denarjem, naloženim v bankirjevi banki
grims-1.gif
) moral pokrivati sam.

Kaj tu ne štima - razen bankirjevega pohlepa?
Četrtina od vsakomesečne plače - pa ni dovolj za dostojno penzijo? Daj Apolo in ostali, .. razmišljajte malce, kje je zadeva gnila.
 
Nazadnje uredil moderator:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Jaz naj poskusim razumeti tvoj sestavek? Saj sem ga. Full of crap. Nekako smo dognali da je zemlja okrogla (ja vem geoid je, ne krogla), ti pa si zastavljas vprasanje zakaj voda ne tece cez rob ravne zemlje. In zelis da jaz tako vprasanje razumem. Ni kaj razumet, ker zemlja ni ravna. Od tu dalje so debate brezplodne.

Oziroma manj abstraktno: Sklada v katerega mislis da gre denar od prispevkov - NI. Ne obstaja. Sredstva se ne plemenitijo. Ker gre vse direktno na racune upokojencev.

Bolj preprosto se to ne da povedati. Sedaj pa lahko filozofiras dalje ampak ne pozabi, da filozofiras o problemih povezanih s predpostavko o ravni zemlji.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113


Rdeči pravokotnik je potrebno zmanjšati. Kje na desni vzamemo ali na levi dodamo (klikni za povečavo)?