V Sloveniji nam gre zelo dobro

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.439
332
83
34
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Ne prodajaj buč. Prazna parkirišča so tam in tu. Razen, če obstaja paralelna Koroška v neki drugi dimenziji.

V Ljubljani jih ni, in to že dopoldne. Včasih so ljudje hodili v službo in so bili dopoldne v trgovskih centrih samo penziči. Sedaj na območju BTC-ja ne boš dobil parkinga v dopoldanskem času. Brezposelni window shopperji..
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
ksz
eni ste res
bonk.gif

se vidi, da še dlje kot do sosednje vasi prišli. Obstaja pa tudi možnost, da ste tako zaslepljeni, da mislite da je tu najbolje. Ni slabo ampak lahko bi bilo bolje.
in naj vam bo jasno, da se pri nas ( v gospodarstvu ) enako dela kot v avstriji ali italiji le pol manjšo plačo. Kmetavzi, ki se opirate na tistih 50 € za malico in prevoz ste resnično debilni. verjetno verniki JJ ali pa zagriženi komunisteki, kar je pa itak ni neke razlike.
Cene pri nas ali pa v A oz IT so približno enake, zunaj dostikrat prevej nižje, ponudba pa precej boljša.
Ker pa je pri nas na ablasti vedno ista garnitura, ki glda samo kako bi sebi žepe napolnila je pač situacija kot je. in se ne bo spremenila, razen če bi še 1x prišlo do revolucije
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
noben ne pravi da je pri nas idealno, daleč od tega. je pa za povprečnega *slovenceljna vsekakor pri nas ugodneje kot v tujini

*človek ki gre proti 40 letom, zrastel v socializmu, zato se mu zdaj zdi da mu vse pripada, ni pripravljen delat, na delovnem mestu pa bit več ko 7:30 min, itd ...
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sploh ni res, da se dela za manjšo plačo. Če primerjaš bruto, je ponavadi kar enak (seveda moraš odmisliti fenomen minimalca, katerega se poslužujejo vemokdoinzakaj).
Ampak da si lahko državljan naše ljube države pa te seveda stane več kot biti državljan Avstrije...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
V Ljubljani jih ni, in to že dopoldne. Včasih so ljudje hodili v službo in so bili dopoldne v trgovskih centrih samo penziči. Sedaj na območju BTC-ja ne boš dobil parkinga v dopoldanskem času. Brezposelni window shopperji..

Od kdaj je Ljubljana na Koroškem?!
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
....(seveda moraš odmisliti fenomen minimalca, katerega se poslužujejo vemokdoinzakaj).
Ampak da si lahko državljan naše ljube države pa te seveda stane več kot biti državljan Avstrije...

in tu tiči zajec. MINIMALEC, ki se ga vsi poslužujejo. drugače pa je poprečen brudo v avstriji višji kot v Sloveniji, dajatve pa manjše, soc država pa boljša.
in nekateri še kar sanjajo,da bo človek delal več kot 8 ur za minimalca. Nekak jim ne potegne , da za minimalca od človeka pač ne moreš zahtevati več kot minimum. v A ti na začetku ponudijo plačo po tarini pogodbi, ki je ovrednotena na delovno mesto + dodatek na znanje. in se recimo giblje od 1600 do 3200 za neko delovno mesto. Pri nas pa je minimalec + malica + potni stroški + 30 nadur ali več.
in tu je ta mala razlika

v italiji, ko trgovino zaprejo ob 13 zaradi malice te lepo ven vržejo in ti rečejo od 13 do 15 imamo malico. pridite kasneje in te ne iebejo 5%. pa nimajo minimalca, kot pri nas, če pa je 2x višji
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
noben ne pravi da je pri nas idealno, daleč od tega. je pa za povprečnega *slovenceljna vsekakor pri nas ugodneje kot v tujini

*človek ki gre proti 40 letom, zrastel v socializmu, zato se mu zdaj zdi da mu vse pripada, ni pripravljen delat, na delovnem mestu pa bit več ko 7:30 min, itd ...
grin1.gif
zresni se. za minimalca ti noben ne bo delal več , razen bedaka, je pa tudi možnosti, da si ti bedak in ne znaš z zaposlenimi
40letnika ne moreš tako zaiebavt kot 20 letnika, ki je še zelen in brez izkušenj. 40letnik ve verjetno več kot ti, pa niti ni iz socializma
eni ne znate drugega kot solcializem socializem.... zblojenci
v socializmu si si moral kar sam vse pridelati, razen če je bila mama ali ata v partiji
na vsako stvar se lahko gleda iz bveč zornih kotov. eni samo kako se bo dobilo čimveč za čim manj denarja. do neke mere to gre potem pa se konča. samo ste pretumasti, da bi vam to potegnilo
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
vredu!
smile-1.gif
evo izkušnja iz prve roke, nova zaposlena, 7 stopnja izobrazbe, pravo.

zamujanje v službo 30 min je stalnica (odhod domov je točno ob predvideni uri ali celo prej "zaradi opravkov"), za obisk zobozdravnika me vpraša če se more odjavit ?! smo ji rekli da ne, a potem je ni bilo cel dan nazaj ... in to vse v prvih dveh tednih zaposlitve, kaj še bo ... me je kar strah.
po enem tednu zaposlitve dobim v torek ob 10:30 sms, šit zaj sem se zbudila, pridem počasi

kar hočem povedat je, ne gre se za to da pričakuješ da bo nekdo delal 10/12/14/16/25 ur na dan, gre se za to, da če že v štartu ne pokažeš niti 1 % zagnanosti pa želje se kaj naučit pa pomagat dejansko nek denar zaslužit podjetju ... kot je nekdo že pisal, maš ljudi ko ni važno kolko jim plačaš ko se enostavno ne bodo pretegnili, in teh je v sloveniji (žal) kar precejšen procent, krivi smo si pa sami, pa naš šolski sistem v katerem te niti trohice ne naučijo kako je dejansko upravljat z denarjem saj predvideva da bomo itak vsi delali v javnem sektorju.

in če kdo, potem jaz ne zagovarjam teze da če dlje delaš več narediš ... ampak če tistih faking 7:30 ur na delovnem mestu ne spraviš skupaj 6 ur efektive zaradi kavic pa čikov pol pa tud hvala lepa

tak da pri meni ta teza, da če ljudi več plačaš bodo pa kar naenkrat postali boljši, bolj sposobni ... yeah right, čisto slovenska mentaliteta, dajmo delat čimmanj kolko še lahko da ne bomo izstopali

/tumasti out

edit: nova zaposlena ni na minimalcu
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
ni bilo od mene odvisno, jaz sem samo tisti ki jo mora sedaj uvajat ... je bila pa na razgovorih totalno druga slika.

point vsega je, dokler ti je denar na prvem mestu in vodilo za izbiro službe, tak dolgo boš pač slab zaposlen, ni važno kolko nekomu plačaš če vsako jutro ko se zbudi ne gre z veseljem delat, denar ga motivira mogoče prve pol leta, pol pa gotovo
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Tudi meni ni jasno, kako je lahko ta punca navdušila delodajalca da jo zaposli. Mogoče pa ni bilo ravno vrste za to delovno mesto.
Za vsakega normalnega delodajalca, bi bila ta pravnica že zdavnaj spet na zavodu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kolikor vem, je prvih nekaj mesecev delo poskusno. Kdo vam brani, da jo potem znogirate, če ni ravno nečakinja ali hčerka katerega od vodilnih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
meni predvsem ni jasno, kak lahko pri 30letih prideš prvič v življenju delat nekam, pa da sprašuješ če se moreš za osebne opravke odjavljat od delovnega časa, ampak taka je žal realnost pri nas.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
2 tedna? Potem je na preizkusni? Se potem zahvalis in nehaš razpredati, kako jih še 10 ali pa 100 čaka. Enga na katerga se lahko zaneseš z lupo iščeš in finančna spodbuda precej pomaga, pa ni treba s floskulami, da je treba rad delat, ne za denar. Ni treba da je boljša plača, lahko je letna karta za fitnes, lahko je službeni telefon in računi zanj, lahko je kako izobraževanje, če ga želi, karkoli kar pokaže, da je človek in njegovo delo opazeno. In vse te stvari stanejo in razbremenijo njegov budget, čeprav denarja direktno ne vidijo, sežejo pa se dlje, ker se ve da firma opazi, ga da za zgled drugim ipd itn in vse te zadeve so nagrada za ze opravljeno delo in ne "bianco cek" v naprej, kot je plača v pogodbi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Kolikor vem, je prvih nekaj mesecev delo poskusno. Kdo vam brani, da jo potem znogirate, če ni ravno nečakinja ali hčerka katerega od vodilnih.

saj ni problemov, bomo že rešili tako da bo prav za vse, želel sem samo dati primer, da denar ni in nesme bit prvo vodilo, sploh ko začenjaš kariero pa veš da bodo morali kar nekaj časa in znanja še vložit v tebe, saj v šoli te itak ne naučijo nič
smile-1.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
vredu!
smile-1.gif
evo izkušnja iz prve roke, nova zaposlena, 7 stopnja izobrazbe, pravo.

zamujanje v službo 30 min je stalnica (odhod domov je točno ob predvideni uri ali celo prej "zaradi opravkov"), za obisk zobozdravnika me vpraša če se more odjavit ?! smo ji rekli da ne, a potem je ni bilo cel dan nazaj ... in to vse v prvih dveh tednih zaposlitve, kaj še bo ... me je kar strah.
po enem tednu zaposlitve dobim v torek ob 10:30 sms, šit zaj sem se zbudila, pridem počasi

kar hočem povedat je, ne gre se za to da pričakuješ da bo nekdo delal 10/12/14/16/25 ur na dan, gre se za to, da če že v štartu ne pokažeš niti 1 % zagnanosti pa želje se kaj naučit pa pomagat dejansko nek denar zaslužit podjetju ... kot je nekdo že pisal, maš ljudi ko ni važno kolko jim plačaš ko se enostavno ne bodo pretegnili, in teh je v sloveniji (žal) kar precejšen procent, krivi smo si pa sami, pa naš šolski sistem v katerem te niti trohice ne naučijo kako je dejansko upravljat z denarjem saj predvideva da bomo itak vsi delali v javnem sektorju.

in če kdo, potem jaz ne zagovarjam teze da če dlje delaš več narediš ... ampak če tistih faking 7:30 ur na delovnem mestu ne spraviš skupaj 6 ur efektive zaradi kavic pa čikov pol pa tud hvala lepa

tak da pri meni ta teza, da če ljudi več plačaš bodo pa kar naenkrat postali boljši, bolj sposobni ... yeah right, čisto slovenska mentaliteta, dajmo delat čimmanj kolko še lahko da ne bomo izstopali

/tumasti out

edit: nova zaposlena ni na minimalcu

daj ji odpoved. ima še več hujših kršitev . pa tusi če je dr prava, razen da je tak dobra....

sem delal v več podjetjih, kjer nben ni delal od 8 - 4 ali kako to pač gre. delo je moralo bit narejeno do datuma x ure y. fse ostalo je bilo fleksibilno in je štimalo.
če pa se reče da se dela od 7 - 3 ali 9 - 5 potem pač je tako in če komu to ne paše naj gre drugam
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
2 tedna? Potem je na preizkusni? Se potem zahvalis in nehaš razpredati, kako jih še 10 ali pa 100 čaka. Enga na katerga se lahko zaneseš z lupo iščeš in finančna spodbuda precej pomaga, pa ni treba s floskulami, da je treba rad delat, ne za denar. Ni treba da je boljša plača, lahko je letna karta za fitnes, lahko je službeni telefon in računi zanj, lahko je kako izobraževanje, če ga želi, karkoli kar pokaže, da je človek in njegovo delo opazeno. In vse te stvari stanejo in razbremenijo njegov budget, čeprav denarja direktno ne vidijo, sežejo pa se dlje, ker se ve da firma opazi, ga da za zgled drugim ipd itn in vse te zadeve so nagrada za ze opravljeno delo in ne "bianco cek" v naprej, kot je plača v pogodbi.

se popolnoma strinjam, konec koncev je nekaj vredno tudi znanje ki ga pridobiš ane? če ti čez čas ni dovolj denarja, greš pač pridobljeno znanje prodajat drugam
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.340
113
zaposlis dva, eden bo službo obdržal, pa se naj ubijeta
smile-1.gif


Drugače pa, ti ki uvajaš ji moraš pravila razložit, tudi osnova, če jo že straši niso naučili.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
nisem tak vodja, ki bi štel minute imamo načeloma drsni delovnik, konec koncev, če bojo æez čas rezultati mi je vseeno če je sploh ni v pisarni, je lahko cele dneve po sestankih tolko boljše
cheer.gif


ampak to je glih ono ... ko se učiš pa daj te pokazat da si odrasel pa da si sposoben bit zjutraj ob 8 na delovnem mestu, če ob 16:00 že pakiraš
smile-1.gif
pa ko sploh ni neka nehumana ura
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Tudi pri nas smo že zaposlili damo, ki je bila nekaj let brezposelna. Obnašala se je točno tako, kot si opisal. Zgleda, da nekateri ljudje res sčasoma popolnoma izgubijo delovne navade in samo disciplino.