V Sloveniji nam gre zelo dobro

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Hrana, pijača v A približno isto kot pri nas, včasih ceneje. Iz prve roke.
Benz/dizl, približno kot pri nas, dizl manj. Iz prve roke.
Cene v lokalih: zelo podobne našim, tudi tokrat iz prve roke.
Cene obutve in obleke: nižje kot pri nas. Zopet iz prve roke.
In še lahko naštevam.
Ampak prepričane ne boš prepričal...
Žal...

hmmm, ne vem pol zakaj kolega ki sta se preselila na dunaj, vsakič ko sta tukaj naredita zalogo mesa za domov, če je zgoraj ceneje
wink-1.gif


verjetno je kot pri nas odvisno od lokacije ane ?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
100 kapsul za Tschibo kavni avtomat v Celovcu = 20 evrov. Itd.,itd., itd...

Mi jih najdete za ta denar v Sloveniji? Plačam evro za informacijo...
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Namesto da piješ to drago svinjarijo iz kapsul si kot taprav penzič skuhaj turški kafe ali espresso iz kafetiere... Bo blagodejno vplivalo na tvojo denarnico in zdravje...

Tole je sicer čisto off ampak ni
evil.gif
dal miru...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Namesto da piješ to drago svinjarijo iz kapsul si kot taprav penzič skuhaj turški kafe ali espresso iz kafetiere... Bo blagodejno vplivalo na tvojo denarnico in zdravje...

Tole je sicer čisto off ampak ni
evil.gif
dal miru...

Moka ni espresso in ni enakega okusa. Turško pa običajno človek pije, ko drugega ni.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Turki so pretežno muslimani. Tako, da turška kava na veliko izgublja na popularnosti... Nikad više (u Capajebo) ali celo kam dalj...




 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Namesto da piješ to drago svinjarijo iz kapsul si kot taprav penzič skuhaj turški kafe ali espresso iz kafetiere... Bo blagodejno vplivalo na tvojo denarnico in zdravje...

Tole je sicer čisto off ampak ni
evil.gif
dal miru...

Ti pa ješ obsevano meso, obsevano sadje in obsevano zelenjavo!
stupid-1.gif
Cele dneve...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Ti pa ješ obsevano meso, obsevano sadje in obsevano zelenjavo!
stupid-1.gif
Cele dneve...
Roko na srce- če Sonce ne bi obsevalo sadja in zelenjave verjetno živa bitja na Zemlji ne bi obstajala in tudi ti ne bi stresal takšnih klamf
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Obsevano (pa ne od sonca), gnojeno, kakorkoli spremenjeno, zmanupulirano, siljeno, da raste hitreje, zaščiteno proti gnitju, itd.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Ma kura* da je v Avstriji vse tolk primerljivo in celo ceneje. Nazadnje, ko sem tam gor kupoval so me tiste cene kr mal šokirale. Dobr Hofer ne spet omenjat
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Saj ne da me prav zanima ampak ko takole iz same lazi en tak......tako vrze nekaj ven ne da se izjasni bi res rad videl da napises vsaj 5 cen tu in tam ki ti ne dajo spati.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.623
113
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Drugače pa lepo, da se še kje srečamo. Pa spremeni nick. Kameleon menja barve, ti pa si isti kot pred 10 leti ...
grin1.gif

Pa kaj se kur..... saj sem v rahlo bolj sivkastem odtenku kot 10 let nazaj......
redface-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, močno posplošuješ. Špecerija ima v Avstriji enake cene kot pri nas. Če bi se pa rad oblekel, greš pa primerjati npr. Vogele v Ljubljani in Gratzu .

V Ljubljani nobene izbire, 3/4 konfekcijskih številk manjka, ... roba stara 2 leti (ti povedo šifre na artiklu)!
V Gratzu pa najnovejša izbira, tudi vse konfekcijske številke itd. Lanske robe sploh ne najdeš!

Po pogovoru s trgovko mi je potrdila, da je to res.

Mi smo za zahodno evropo tretji svet, žal.
rolleyes-1.gif
.
 
Nazadnje uredil moderator:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Obsevano (pa ne od sonca), gnojeno, kakorkoli spremenjeno, zmanupulirano, siljeno, da raste hitreje, zaščiteno proti gnitju, itd.
Še sreča, da imamo tebe tu na forumu, da si mi odprl oči. Nisem vedel, da jem tak strup, ker paradižnike zmanipuliram tako, da jih že marca posadim v hiši in dam maja na vrt ter solato, krompit, fižol... gnojim. Takoj ko pridem domov razstavim zmečem lončke za sadike v kanto za smeti in kmetu, kateri mi je vozil hlevski gnoj prepovem približevanje k mojemu vrtu.
evil.gif


PS- če bi bilo v Avstriji zares vse ceneje, potem bi v trgovinah bila v Avstrijskem Sparu takšna gneča, kot je v pri našem. Pa imam od doma do Avstrijskega Spara 3 km manj, kot do našega. Pa še na cesto je manj prometa in inkasantskih policajev.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
v sloveniji uspeta penzionista z 900€ penzije (SKUPAJ) (dve minimalni) marsikaj tudi pršparat. tudi v avstriji ne boš prišparal če pač ne boš znal šparat....

avstrijski štandard pa bomo dosegli, ko bodo stari prdci začeli trosit penzijo v sloveniji ne pa na hrvaških otokih. ko bodo za prevoz uporabljali taxi ne pa "štop"...

še enkrat... pozabljate da je slovenija "oaza" sive ekonomije in dela na črno...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"hmmm, ne vem pol zakaj kolega ki sta se preselila na dunaj, vsakič ko sta tukaj naredita zalogo mesa za domov, če je zgoraj ceneje

verjetno je kot pri nas odvisno od lokacije ane ? "

..ja menda ne hodim po fasngo na Dunaj! Govorim za območje od naše meje do Graca. Tu so cene tam tam, marsikaj ceneje kot pri nas.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik ergo pravi:

..ja menda ne hodim po fasngo na Dunaj! Govorim za območje od naše meje do Graca. Tu so cene tam tam, marsikaj ceneje kot pri nas.
Le zakaj so potem trgovine v Pliberku (Spar, Zadruga Market...) v katerih se je včasih trlo kupcev danes videti kot mesta duhov? Pred našimi trgovskimi centri pa ne dobiš parkirnega prostora ker je polno tablic z A med zvezdicami.

PS- Je pa še vedno cenejše pivo preko meje. Plato 24 pločevink dobiš že za 10...11€. Pa še na blagajni ni vrst
evil.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Ne prodajaj buč. Prazna parkirišča so tam in tu. Razen, če obstaja paralelna Koroška v neki drugi dimenziji.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
"hmmm, ne vem pol zakaj kolega ki sta se preselila na dunaj, vsakič ko sta tukaj naredita zalogo mesa za domov, če je zgoraj ceneje

verjetno je kot pri nas odvisno od lokacije ane ? "

..ja menda ne hodim po fasngo na Dunaj! Govorim za območje od naše meje do Graca. Tu so cene tam tam, marsikaj ceneje kot pri nas.

v tem primeru se pa lahko zapelješ tud do bosne po fasungo, je ceneje
grin1.gif