V Sloveniji nam gre zelo dobro

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Se pravi ti trdiš da jo pravna fakulteta ni naučila ničesar in da vse kar rabi o pravu vedeti, jo boš ti naučil, ki nisi pravnik? ali delovno mesto nima ničesar s pravom in gre v bistvu za NK delavca?

Malo se tudi ti nazaj potegni. Kaj zna je povsem nekaj drugega od tega, kake delovne navade ima in kako dela v kolektivu. Najdi enga, kjer vse 3 stvari špilajo... Se 100 jih v vrsti čaka, ja, prav gotov...
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
točno to trdim ja.
smirk-1.gif


/sarcasm off
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
to da je folk pri 30 ali 35 še brez redne zaposlitve je meni čisto jasno. študirajo 10+ let , delajo prek študenta, so na mamini zizi....
potem pa jim ni nič jasno . ampak to nima veze s socializmom. to ima veze z našim šolskim sistemom in našo (slovensko ) družbeno ureditev, kjer velja negativna selekcija ter veze in poznanstva
naj boljši pa so mi razni diplomirani družboslovci, ki po 10+ letih študija mislijo, da morajo zaradi izobrazbe imeti vsaj 1.5k neto + benefits, pa brez da bi kaj naredili. izgleda da ste na tak mudel naleteli. žal to naša država forsira. pri meni bi že letela
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
e pa smo tam, ko bi nekdo rad 1,3k neto ker ima diplomo, pa tak ste me kurcali v sosednji temi, ampak to pač
ne-ne-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
najprej, sem rekel da je dobrega delavca težko najdt... tomi, zakaj ste zaposlili to pravnico? morda bi bil kakšen trgovec boljši kader.... ali vas je očaral "papir" pa še hitra "matematika" -ja nam bo pa še pravne zadeve poštimala-? a?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
To,kar si omenil, pa se kaksnji" zunanji "atributi so v igri, da ji bo tomi pa se kdo malo skozi prste pogledal za njene muhice..ampak, na dolgi rok to nea gre.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
e pa smo tam, ko bi nekdo rad 1,3k neto ker ima diplomo, pa tak ste me kurcali v sosednji temi, ampak to pač
ne-ne-1.gif
verjetno se nismo razumeli. ne moreš dati nekomu ki bi naj imel izkušnje in nekaj znal minimlaca. lahko pa začetniku. ampak nekdo, ki ima recimo vsaj 2 leti izkušenj na nekem področju ni čisti začetnik
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Za minimalno plačo lahko delodajalec pričakuje slabega delavca in to precej, ker dobri niti pod razno ne bodo delal za minimalno.

Tak da nehajte se že enkrat znašat na delavce, kot da so vse sami krivi. Vedno so oni problem, predragi, bravo
rolleyes-1.gif


 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sploh ne vem kaj sanjate. Ko ti je napisala, da se je ob 10:30 zbudila ji lepo napišeš da lahko gre nazaj spat, zavod za zaposlovanje je itak do treh odprt...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
to da je folk pri 30 ali 35 še brez redne zaposlitve

Kaj pa mladi kmetje (brez dopolnilne dejavnosti, samo delo), fušarji (tesarji, mizarji, gradbinci...), a take boš tud blatil, da so do 35 leta zabušaval
bonk.gif
V Sloveniji se ne splača bit za redno zaposlen in pika, kaj imaš od redne pogodbe, po 40 letih imajo danes eni 400 evrov pokojnine.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Zadnje čase je precej popularno "vohljanje" kadrovskih služb po internetnih profilih zaposlenih in iskalcev zaposlitve. Poleg tega vsi pilijo svoje CVje na 5ih straneh, šminkirajo LinkedIn in podobno... na razgovoru (pa tudi na delovnem mestu) pa šok in tema in vsi se debelo gledajo, prej je blo pa vse oh in sploh napisano, kaj novi kadar zna in kaj je vse delal...

A sploh preživiš (doživiš) menjavo službe brez LinkedIna, kadrovske agencije in stricev iz ozadja?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
ma razgovor še gre čez potem pa na delovnem mestu pa razni "frajerčki" zmrznejo.

pač novodobni trendi kadrovanja...

tudi brez teh azdev dobiš lahko službo...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
A sploh preživiš (doživiš) menjavo službe brez LinkedIna, kadrovske agencije in stricev iz ozadja?

Pred nekaj časa...sem bil na razgovoru, pri enem zajebanem asistentu, ki sem ga imel na faksu.

5 minut sva govorila, potem je pa en list vzel... ene 10 točk napisal. Potem je pa rekel, tule imaš seznam, tukaj imaš moj računalnik, veš kaj moraš naredit, jst si grem pa kavo skuhat za 15 minut.

Mi je potem rekel, da sem jst edini od 5, ki se je sploh lotil. Ostali pa v življenjepisu, kakšne projekte so delali oz. vodili.

bonk.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sploh ne vem kaj sanjate. Ko ti je napisala, da se je ob 10:30 zbudila ji lepo napišeš da lahko gre nazaj spat, zavod za zaposlovanje je itak do treh odprt...

Tako se dela.
hysterical-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"v tem primeru se pa lahko zapelješ tud do bosne po fasungo, je ceneje "

Pa dobim isto oziroma slabšo robo kot pri nas, ne!
bonk.gif
Da poti in stroškov ne omenjam. Se ti vidi, da ne prehranjuješ družine, da ti vse prinesejo k riti, po postih sodeč. Eni mate res prave ideje. Ni čudo, da tonemo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.340
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
A sploh preživiš (doživiš) menjavo službe brez LinkedIna, kadrovske agencije in stricev iz ozadja?

Pred nekaj časa...sem bil na razgovoru, pri enem zajebanem asistentu, ki sem ga imel na faksu.

5 minut sva govorila, potem je pa en list vzel... ene 10 točk napisal. Potem je pa rekel, tule imaš seznam, tukaj imaš moj računalnik, veš kaj moraš naredit, jst si grem pa kavo skuhat za 15 minut.

Mi je potem rekel, da sem jst edini od 5, ki se je sploh lotil. Ostali pa v življenjepisu, kakšne projekte so delali oz. vodili.

bonk.gif

Znanec gre zdaj vtujino delat, klasika. No razgovor je bil nekako tako..osnovni del s kadrovnico, pogovr tudi o familijah kaj delajo in kakšno izobrazbo ima oče, mati, brat sestra, da dobijo širšo sliko,potem pa še ena urca z šefom razvoja (ded bo delal v razvoju), ki je na mizo vrgel napravo ki razvijajo, neka elelktro zadeva vezje in mu enostavno rekel, naj mu malo razloži kaj vidi in kako delujeo itd. Šef v sekundi dvajset vidi, če si lahko s človekom kaj pomaga. Ko se je znanec vračal v SLO, je vmes že dobil klic, naj kar pride... in gre. Odjebeš slovenijo. za faktor 2.5 neto plače
smirk-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
pa prenesimo ta primer k nam, ko so spet na tapeti pravice, kaj te delodajalec sploh ne sme vprašat, ker se ga kao ne tiče

- ne sme vprašati, kaj dela mama oče in ne vem kdo še vse
- ne sme vprašati koliko imaš otrok in koliko jih še misliš imeti (bolj kot za moške velja za ženske)
- ne sme vprašati, kaj počne partner. je nezaposlen in ali sploh išče ali gre za morebiti mamo, ki je ostala doma po izbiri (ali obratno saj je vseeno) ali je morebiti zaposlen in to predstavlja neko vezanost, sploh v primerih ko gre za službe daleč stran

in potem je jasno, zakaj se še vedno dobijo najboljše službe za šankom, ko predhodno človek kar sam od sebe pove vse te stvari. Malo se spoznaš in tako delodajalec bolj ve kakega človeka bo dobil v službo in delavec kakega delodajalca bo dobil. če nekomu nekaj pri drugemu ni všeč, do neke debate o zaposlovanju sploh ne pride. tukaj pri nas se pa zagovarja sistem, da je treba delodajalce obmetavati z nekimi prošnjami in CVji in da mora biti "strogo profesionalen odnos" kar pomeni, da nikogar nič ne briga o nikomer, kar ne zadeva delovnega procesa v najožjem smislu in potem se delavci, ki hočejo ta odnos zgražajo, da jih imajo delodajalci za robote in da so neživljenjski in popolnoma ignorantski za njihove probleme. Prej ga ni smelo zanimati, če sploh ima otroke in zakaj začudenje, če ga zdaj ne zanima, da mora hodit na fizioterpijo ali logopedu, za kar ne dobi bolniške, dopusta je pa samo toliko kot ga je. stisniti in prdniti naenkrat se ne da.
mi, ne vem zakaj, pa hočemo v to smer, da razčlovečimo in zrobotiziramo vsak odnos.