Uporabni programi za Android + opis + slike

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Radar "detektor" - opozorilnik
Danes sem se vozil po hrvaških vaseh in mi je ta app prihranil kar nekaj €.
Gmaps mi je pokazal 2 radarja. Ta app pa 5.
Free verzija brez reklam. Samo se mi zdi, da kar prazni baterijo.
Noben pa še nima sekcijskih radarjev na naših ac??
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Kateri app za pohodništvo priporočate? Nekaj, da lahko naložim gor .gpx zapis in mi pokaže trail. Lahko tudi dodatne funkcionalnosti, ampak ker takih appov (še) ne uporabljam, ne vem kaj bi sploh prišlo prav.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
se bi kar strinjal s krava
Bi ti pa zelo priporočal nakup garmin ure. Tudi sam jo imam ravno za take namene. Ne rabi biti najnovejša. Jaz sem tudi kupil rabljeno, "čb" zaslon...
Sedaj resno razmišljam, da grem na barvni zaslon in z naloženimi kartami. Samo € se vedno za kaj bolj pomembnega porabi:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
smrkec Na pohode se odpravljamo v družinski zasedbi, vključno s predšolskimi otroci, zato se mi ne vem kakšna investicija ne zdi glih smiselna za tiste 2 uri sprehajanja po gozdu. ;) Mi lahko poveš prosim v čem je prednost Garmina? Imam namreč Samsung pametno uro, mogoče ima podobne funkcionalnosti.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Poročam, da je za vikend tavanje po (neznanem) gozdu bila dovolj aplikacija Gaia GPS. Locus je zgledal kar malo prehudo. :D
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Hudo v smislu? Preveč nakraman z vsem....?
Ja. Saj verjamem, da če veš kaj iščeš/rabiš, pol je ok in vse naklikaš. Gaia mi je za prvo uporabo take aplikacije v življenju bila bolj enostavna. Mogoče je le subjektivna izkušnja in ima tudi Gaia kakšne bolj napredne funkcije, ampak eto... (Pa naj povem še enkrat, da pri meni gre za začetniški nivo: potikamo se okoli s predšolskim otrokom in tudi sicer nismo neki blazno izkušeni pohodniki - vsaj v naravi.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
smrkec Na pohode se odpravljamo v družinski zasedbi, vključno s predšolskimi otroci, zato se mi ne vem kakšna investicija ne zdi glih smiselna za tiste 2 uri sprehajanja po gozdu. ;) Mi lahko poveš prosim v čem je prednost Garmina? Imam namreč Samsung pametno uro, mogoče ima podobne funkcionalnosti.
Na garmin uro naložiš gpx datoteko in tako ne potrebuješ več gledat na telefon ali si na pravi poti. vidiš črto in puščico.
Prednost dražjega garmina z naloženimi mapami pa je v tem, da ko prideš na križišče veliko lažje vidiš katera pot je prava.
gpx datoteko lahko najdeš na spletu ali pa si jo sam narišeš v recimo komoot ali locus aplikaciji...
Ampak za otroške pohode še ne potrebuješ tako drage ure.

na locus app sem po nekem čudnem naključju dobil zastonj Slovenia - LoMaps. V primerjavi z gia gps ima ta moja lomaps veliko več vpisanih "interesentnih točk". Gradove, jezera, spomenike, zanimive točke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Garmin ima za to tudi namensko aplikacijo... Garmin Explore...tam tud gledaš mape in generiras ruto...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Prosim za opomnik za pitje vode s slo menijem s cim manj reklam?
Moram mami poslat link, da si namesti.
Hvala!