Uporabni programi za Android + opis + slike

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
JAZ IMAM
Simplest Reminder. SICER SEM KUPIL POTEM
Simplest Reminder PRO, KER MI JE RES BILA VŠEČ STANE PA 4€. PROBAJ NAJPREJ SAMO
Simplest Reminder ČE TI BO ODGOVARJALA PA LAHKO POTEM VZAMEŠ PRO VERZIJO.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
JAZ IMAM
Simplest Reminder. SICER SEM KUPIL POTEM
Simplest Reminder PRO, KER MI JE RES BILA VŠEČ STANE PA 4€. PROBAJ NAJPREJ SAMO
Simplest Reminder ČE TI BO ODGOVARJALA PA LAHKO POTEM VZAMEŠ PRO VERZIJO.
Hvala. Samo to mi deluje, kot, da si nastavim alarme na telefonu. Če ne bo nič ji bom jaz namestil ob priliki. Eni vidim, da imajo tudi "igrice", da zalivaš rastline. Morda celo boljše, da jo bo še bolj vzpodbujalo in ne more samo swajpnit opozorila...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
ksz

Mulc bi rad na Androidu spremljal rezultate NBA tekem, po možnosti tudi SLO reprezentance, ko kje igra. Išče se kaj čim bolj enostavnega, ker ne bo gledal ne vem kakšnih noro podrobnih statistik. Pa tudi zanima ga bolj zato, da se ima o čem pogovarjat s sošolci, kot da bi bil kakšen resen interes. So kakšna priporočila?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Mogoče kdo uporablja (po možnosti free, brez oglasov, če ne pa tudi plačljivo) aplikacijo ki bi znala pogledat v sistemski koledar in 15 minut pred sestankom telefon dati na vibro only in 15 minut po sestanku nazaj na melodijo? Sem jih sprobal kar nekaj, pa določene niso update-ane in ne delajo na zadnjem androoidu, druge ne delajo kot bi morale... torej profile scheduler (je bil včasih, ga ni več), magic profiles pro ali podobno, pa da dejansko deluje kot mora.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Mogoče kdo uporablja (po možnosti free, brez oglasov, če ne pa tudi plačljivo) aplikacijo ki bi znala pogledat v sistemski koledar in 15 minut pred sestankom telefon dati na vibro only in 15 minut po sestanku nazaj na melodijo? Sem jih sprobal kar nekaj, pa določene niso update-ane in ne delajo na zadnjem androoidu, druge ne delajo kot bi morale... torej profile scheduler (je bil včasih, ga ni več), magic profiles pro ali podobno, pa da dejansko deluje kot mora.
Preveri prvo to kar Android sam ponuja preko do-not-disturb schedules. Tam imaš možnost da je calendar event trigger in potem lahko vklopiš custom DND mode in štelaš marsikaj.

Ne bo pa šlo teh 15 min prej in potem vključiti, razen da že calendar evente tako vneseš not.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Na Oneplus ni nič takega, mislim da nisem spregledal (bi znalo biti da je na Samsungovem SW-ju nekaj podobnega, samo tudi ni bilo ustrezno kar sem takrat gledal - ampak Samsunga nimam več).
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
tudi samsung nima. oz ima obratno verzijo. da ti lahko koledar piska ko imaš do not disturb...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Hvala za informacijo, se mi je zdelo da sem sprobaval takrat pa ni bilo. Pee**a prav čudno. To bi moralo biti basic v OS-u... tako imajo pa telefoni fizična rocker stikala da ga daš na mute (apfel ima na strani tisti gumbek, Oneplus pro oz. nekatere verzije imajo tudi stranski gumb gor-dol za silent/vibra, pol se pa spomni gor pa dol metat na začetku pa koncu vsakega sestanka). Res ne vem zakaj tega ni že na nivoju OS-a. Aplikacije ki to delajo so pa včasih bile in delale, zdaj pa ne vem al so jih te "pravice do posameznih zadev" sfoo*ale ali so namerno skriplali - skratka tiste aplikacije ki sem jih imel (2 sem uporabljal več let, jih ne vzdržujejo več tako da jih ne morem namestit, enih 5 sem jih še sprobal pa nobena ni delala kot je treba) jih ni več, ostalo pa tudi mimo. Me čudi da nihče ne uporablja aplikacije za to, ker res pozabiš na ta preklapljanja iz sestanka na drugega če imaš to.
Da ne govorim da sem to imel en SW na WinCE na enem HP6815 al kaj je že bil... ne samo da mi je šel na vibro na vsebino koledarja, SW je celo gledal na kateri bazni postaji sem in ko sem bil na IDju bazne postaje doma, mi je preklopil na domač profil zvokov, ko sem šel na drugo bazno pa spet drugega... to lahko danes samo sanjam. Danes lahko samo DND nastavim za ponoči... res sux.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
OSa kot je bil stari windows ni bilo ne prej, ne zdaj, ne vem, ce bo se kdaj. Tam si lahko nastavil, kar si hotel. Ce si si namislil nek cuden scenarij, kaj bi rad, se je dalo nastimat...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Hvala za informacijo, se mi je zdelo da sem sprobaval takrat pa ni bilo. Pee**a prav čudno. To bi moralo biti basic v OS-u... tako imajo pa telefoni fizična rocker stikala da ga daš na mute (apfel ima na strani tisti gumbek, Oneplus pro oz. nekatere verzije imajo tudi stranski gumb gor-dol za silent/vibra, pol se pa spomni gor pa dol metat na začetku pa koncu vsakega sestanka). Res ne vem zakaj tega ni že na nivoju OS-a. Aplikacije ki to delajo so pa včasih bile in delale, zdaj pa ne vem al so jih te "pravice do posameznih zadev" sfoo*ale ali so namerno skriplali - skratka tiste aplikacije ki sem jih imel (2 sem uporabljal več let, jih ne vzdržujejo več tako da jih ne morem namestit, enih 5 sem jih še sprobal pa nobena ni delala kot je treba) jih ni več, ostalo pa tudi mimo. Me čudi da nihče ne uporablja aplikacije za to, ker res pozabiš na ta preklapljanja iz sestanka na drugega če imaš to.
Da ne govorim da sem to imel en SW na WinCE na enem HP6815 al kaj je že bil... ne samo da mi je šel na vibro na vsebino koledarja, SW je celo gledal na kateri bazni postaji sem in ko sem bil na IDju bazne postaje doma, mi je preklopil na domač profil zvokov, ko sem šel na drugo bazno pa spet drugega... to lahko danes samo sanjam. Danes lahko samo DND nastavim za ponoči... res sux.
za automatizacijo telefona uporabljam macrodroid. Sem sedaj na hitro vrgel uč in vidim, da omogoča, da prebere koledar. če pa to zna pa je potem naprej skoraj ne omejeno možnosti.

jaz imam v službi telefon skos na tiho/vibro. potem preko ure vidim obvestila in klice.

 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem..

Vprašal bi, če obstaja kak app, ki bi bila kot nek koledar in bi lahko vnašal neke dnevne predefinirane dogodke za posamezen dan? Pač rad bi spremljal neke dogodke in potem imel nek pregled nad tem (npr.: kolikokrat v mesecu se je pojavil nek dogodek in podobno).. Fajn bi bilo, da bi posamezen dogodek bil viden v koledarju v določeni barvi..

Primer: spremljanje glavobolov - imel bi 2 dogodka - 1 za glavobol in 1 za jemanje tablete.. In bi potem imel pregled, kdaj sem imel glavobole in kdaj sem tudi vzel tableto.. Super bi bilo, če bi samo odprl app (koledar) in ko bi kliknil na posamezen dan, bi se prikazali vsi predefinirani dogodki in ko bi izbral enega, bi se dogodek dodal na koledar (brez kakega dodatnega pisanja in izbire ure itd)..

Iščem torej nekaj podobnega kot za spremljanje menstrualnih ciklov, le da bi sam vnašal dogodke, ki bi jih sam definiral..

Če mogoče obstaja kak addon za google calendar, tudi ne bi bilo napačno, ampak kolikor sem googlal, nisem nič kaj pametnega našel..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Vau, to pa je bilo hitro.. In res izgleda tako.. Jaz pa sem googlal vse neke druge besede (calendar notes, calendar tasks, itd) in nisem našel nič pametnega..

Hvala lepa, mcn ;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Hej vsem..

Vprašal bi, če obstaja kak app, ki bi bila kot nek koledar in bi lahko vnašal neke dnevne predefinirane dogodke za posamezen dan? Pač rad bi spremljal neke dogodke in potem imel nek pregled nad tem (npr.: kolikokrat v mesecu se je pojavil nek dogodek in podobno).. Fajn bi bilo, da bi posamezen dogodek bil viden v koledarju v določeni barvi..

Primer: spremljanje glavobolov - imel bi 2 dogodka - 1 za glavobol in 1 za jemanje tablete.. In bi potem imel pregled, kdaj sem imel glavobole in kdaj sem tudi vzel tableto.. Super bi bilo, če bi samo odprl app (koledar) in ko bi kliknil na posamezen dan, bi se prikazali vsi predefinirani dogodki in ko bi izbral enega, bi se dogodek dodal na koledar (brez kakega dodatnega pisanja in izbire ure itd)..

Iščem torej nekaj podobnega kot za spremljanje menstrualnih ciklov, le da bi sam vnašal dogodke, ki bi jih sam definiral..

Če mogoče obstaja kak addon za google calendar, tudi ne bi bilo napačno, ampak kolikor sem googlal, nisem nič kaj pametnega našel..
v google calendarju na pc-ju si lahko ustvariš različne koledarje (my calendars) in mislim, da tudi barve. ko na telefenu začneš pisat gl... ti že ponudi glavobol. kako je potem z urami, pa ne vem. nisem šel tako globoko...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
smrkec, hvala za info, ampak mi kar paše, da se ti dogodki prikazujejo na ločenem koledarju, ker imam google calendar že dokaj poln iz vsakdanjega življenja in te aplikacije ti na hitrco omogočajo, da vidiš samo nek dogodek, ki te zanima..
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec