Jaz pa problem vidim drugje kot v samem imenovanju. Danes vsak podjetnik ki zaposluje kader, ve kako in kaj je z nazivi, in mu to še najmanj pomeni.
Gledam izpite ki jih rešujemo mi in jih primerjam z izpiti ki so jih reševali pred 15 leti in vam povem da me srat pritisne kak so mel včasih za**bane izpite. Pa da ne bo pomot sem v boloncu, ampak tudi kolegi ki so delali še po starem sistemu 3-4 leta pred menoj nimajo pojma kako so včasih sploh izdelali letnike. Tako da kvaliteta oziroma zahtevnost študija je padla že zdavnaj pred uvedbo bolonca. Sicer je bolonc bedarija in mi kot prvi na našem faksu smo bili poskusni zajčki in smo res bili priča vsemu. Ubistvo je tako da nihče točno ne ve kako se stvari streže, niti profesorji. So pa tudi svetle strani. Sedaj v 4. letniku smo se res zreducirali in je pristop čisto drugačen. Uvedli so nam tudi predmete, ki so res praktični in jih do bolonca nisi srečal na UNI programu.
Jaz vidim problem s stopnjamI drugje. Da ne bo pomote, nikjer ne žalim drugih fakultet. Ampak meni se zdi krivično da se enači tehnične smeri (računalništvo, mehanika, gradbeništvo, elektrotehnika, matematika, fizika..) z filozofijo, ekonomijo, socilogijo, disagnem, pravništvom, geografijo, socialnem delu... In potem imam isto stopnjo kot kolegica socialna delavka, kjer oba veva koliko truda je vložila on ter koliko jaz. S tem so razvrednotili tehnične poklice. Mislim pa kje je logika, da dela univerzitetni diplomirani inženir v Gorenju za 500€. Hvala bogu, da vsaj avstrijci in nemci vedo kdo prinaša denar državi ter da od klepetanja in filozofiranja ni nič.