Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Sem imel porabo na lexusu 2.5 hybrid 11 litrov na poti dolgi 300km Zadar-gruškovje. Dosti?

Po mojem ne, ker je bila povprečna 150km/h
Pri večjih avtocestnih hitrostih se še vedno vidi prednost (manjše porabe) dizla. Sam sem se peljal 14 dni nazaj z enako brzino še kakšnih 100 km dalje, pa je bila poraba 7 litrov (VAG dizel 150 konjev), s tem da imam na strehi še Thule z nastavki za bicikle (brez biciklov seveda).

Sem pa negativno presenečen nad porabo uporabnika NekdoK, 7 litrov je kar precej, seveda pa uporabnik sam ve koliko ga je vmes šparal - tiščal.
Ženi je po 5.000 km na C-HR hibridu poraba sedaj padla na 4,7 litra, je pa res, da ima relativno malo avtoceste, pa še to je bolj kot ne obvoznica.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
Ta debata ne pelje nikamor, ker eno je povprečna hitrost, drugo je tempomat hitrost, potem je velik vprašaj gneča... Jaz sem na dopustu z dizlom pokuril 11 l/100 km, povprečna 90 kmh, samo en majhen detajl sem vam zamolčal.

Naj se najde nek par avtomobilov in na isti cesti odfura nek odsek enkrat eden spredaj v drugo smer drugi, to bi bila vsaj neka osnova za debato, pa tudi to nebi bilo 100% reprezentativno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: samojan

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Sprintmonitor in dovolj veliko število poročevalcev, dajejo precej boljšo sliko, kot natolcevanja tukaj.
Sem z obema avtoma v primerjavi po spritmonitorju average tam-tam, razlike max. pol litra, s Toyoto še največje odstopanje navzdol zaradi (kot že napisano) pomanjkanja vožnje pri višjih hitrosti. Z dizlom sem pa čisto v average, pa ga sploh ne šparam, ampak zastoji in konice žal naredijo svoje.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
OK zgleda, da sem dolžen še malo obrazložitve poleg, čeprav sem mislil, da vam bo Alter profijem koj vse jasno iz teh podatkov :p:oops1:

Skratka za celotno pot 1087 km sem s hibridno Corollo TS 1.8., ki je imela povsem poln prtljažnik in 1/3 zadnjih zicev, s postanki vred v 13. urah in 30 minutah porabil približno 76 litrov goriva (če je povprečno gorivo stalo 1,34 evra je to 102,36 evrov); povprečna hitrost za ta ves ta čas je 80.52 km/h. Postankov s čakanjem na meji je bilo za 1 ur 30 minut, torej recimo da je bilo vožnje 12 ur; povprečna hitrost torej 86.96 km/h. Samo vozilo je kazalo povprečno porabo med 5,8 in 5,9 L na koncu. Sam sem pa izračunal, da je bila povprečna poraba 7l/100 km.

Pot je obsegala recimo 600 km AC, kjer se pač ni dalo ves čas voziti 150 km/h (kdaj je bilo 135, drugič 140, včasih je bilo zaradi prometa treba voziti počasneje ipd.). Potem pa je bila pot vmes kar hribovita (pomeni, da kolikor si ravno uspel napolniti baterijo po hribu navzdol, že si jo potem izpraznil po vožnji navzgor).

Moj stil vožnje pa nikakor ni bil varčen, pospeševal sem vedno hitro, skratka sploh nisem gledal na porabo (edino v vaseh sem zaradi varnosti vozil po omejitvah in tudi sicer počasneje).

Upam, da je sedaj vse skupaj malo bolj jasno :)
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Zdaj pa še ena anekdota. Sem šel ročno prati avto s ključem v žepu. Vsakič ko sem prišel do kljuke, četudi samo blizu z vodo, se mi je odklenilo oz. zaklenilo vozilo, ko sem pral pa zadnji blatnik spodaj, se mi je pa odprl prtljažnik 2x.:oops1:

Kako vi operete avto?!? Ga odklene in nesete ključ stran, ali ga zaklenete in prav tako date ključ nekam stran?

In pa sedaj sem že večkrat ponesreči s kolenom odprl prtljažna vrata (mislim da tega ne naredi, če znotraj na desnih vratih pritisnem gumb, da zaklene vsa vrata), po enkrat pa ugasnil avtomatiko za dolge luči in pa traction control :rolleyes:

Pa da se razumemo, to se ne pritožujem, samo pišem, kaj se mi vse dogaja :)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Upam, da je sedaj vse skupaj malo bolj jasno :)
S temi pogoji kot si jih napisal, nam je verjetno vsem bolj jasno, pa tudi ne vidim pretirane porabe.
Nekaj doda naložen avto, nekaj sigurno odseki, kjer si vozil 150, pa polna pospeševanja in hribi tudi.
Ti se samo vozi in uživaj v vožnji, pri novem avtu za 25k € se ne obremenjuj pretirano s porabo, hibrid gor ali dol, je še toliko izgube vrednosti in ostalih stroškov, da tisti liter gor ali dva verjetno ne bosta pomenila osebnega stečaja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.759
5.713
113
NekdoK
Takrat zaklenes kufer da ga ne moreš prostoročno odpirati, ključ daš pa v avto. Bo odklenjen ampak ne pa se zaklepal/odklepal/zaklepal/...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.862
1.254
113
IS300h 2.5 hybrid je pa tak cuker za vozit... to se pa res dobro pelje. Če ne bi bil model že tako zastarel bi ga kar kupil.
Naslednje leto pride pa nov ven, drži?
 

Rocket500

Zelenc'
3. jul 2019
8
1
3
Zdaj pa še ena anekdota. Sem šel ročno prati avto s ključem v žepu. Vsakič ko sem prišel do kljuke, četudi samo blizu z vodo, se mi je odklenilo oz. zaklenilo vozilo, ko sem pral pa zadnji blatnik spodaj, se mi je pa odprl prtljažnik 2x.:oops1:

Kako vi operete avto?!? Ga odklene in nesete ključ stran, ali ga zaklenete in prav tako date ključ nekam stran?

In pa sedaj sem že večkrat ponesreči s kolenom odprl prtljažna vrata (mislim da tega ne naredi, če znotraj na desnih vratih pritisnem gumb, da zaklene vsa vrata), po enkrat pa ugasnil avtomatiko za dolge luči in pa traction control :rolleyes:

Pa da se razumemo, to se ne pritožujem, samo pišem, kaj se mi vse dogaja :)

Ja to se je tudi meni dogajalo, ko sem ga pral:)

Lahko odložiš ključ stran ali pa začasno na ključu ugasneš smart entry. Ključ se spet sam aktivira ko pritisneš tipko.

1565093017876.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.899
2.352
113
Pomurje
Ta debata ne pelje nikamor, ker eno je povprečna hitrost, drugo je tempomat hitrost, potem je velik vprašaj gneča... Jaz sem na dopustu z dizlom pokuril 11 l/100 km, povprečna 90 kmh, samo en majhen detajl sem vam zamolčal.

Naj se najde nek par avtomobilov in na isti cesti odfura nek odsek enkrat eden spredaj v drugo smer drugi, to bi bila vsaj neka osnova za debato, pa tudi to nebi bilo 100% reprezentativno.


Zato sem napisal da je povp. bila 150. Ocitno ne razumejo da sem vse ostalo vozil Vmax.

Sem se peljal Postojna-Prekmurje s povprečno 115 in porabo 5,8. Čudni podatki če kdo površno bere.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.899
2.352
113
Pomurje
Zdaj pa še ena anekdota. Sem šel ročno prati avto s ključem v žepu. Vsakič ko sem prišel do kljuke, četudi samo blizu z vodo, se mi je odklenilo oz. zaklenilo vozilo, ko sem pral pa zadnji blatnik spodaj, se mi je pa odprl prtljažnik 2x.:oops1:

Kako vi operete avto?!? Ga odklene in nesete ključ stran, ali ga zaklenete in prav tako date ključ nekam stran?

In pa sedaj sem že večkrat ponesreči s kolenom odprl prtljažna vrata (mislim da tega ne naredi, če znotraj na desnih vratih pritisnem gumb, da zaklene vsa vrata), po enkrat pa ugasnil avtomatiko za dolge luči in pa traction control :rolleyes:

Pa da se razumemo, to se ne pritožujem, samo pišem, kaj se mi vse dogaja :)

Ključe pustim v avtu. Sicer se dere ampak ga itak me slišiš ker je galama od vode
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Kje pri hudiču si lahko naredil povprečno 150? To si moral ja veliko večino časa imet na števcu 200+.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi