Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Ta avto je res najboljši možni kompromis med vsemi izbirami, ki jih imaš na voljo in tudi finančnimi sredstvi, ki jih imaš na voljo. Zagotovo pa se da za več denarja itd. kupiti tudi kaj boljšega, samo jaz nimam:zardelalter: (za avto bi še imel, nimam pa financ za celotno življenjsko obdobje dražjega vzdrževanja).
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
161
68
28
"Kot da večina kupuje hibride zaradi ekologije..."

Ne štekam, čemu pa? Ker lahko štrom-only mode vklopijo v garažni hiši? Ker hibridni avto bolje potegne od običnega? Ker dobiš v ceni vključeno masažo ušes na AC? Da ti na servisih zaračunajo 5 litrov olja, čeprav ga gre v motor le dobre 4 litre? Kaj tretjega?
Kupiš ga ker je bolj enostaven za vozit. Ker ko se vsedeš nazaj v dizla z ročnim menjalnikom ti je vse jasno. Nekateri pa tudi v dizlu s kvačkalico uživajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Kupiš ga ker je bolj enostaven za vozit. Ker ko se vsedeš nazaj v dizla z ročnim menjalnikom ti je vse jasno. Nekateri pa tudi v dizlu s kvačkalico uživajo.
Obstajajo tudi dizli z avtomatiki. Kako drugače pa je hibridna kapelica enostavnejša za vozit od ostalih, mi pa ni jasno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Vsaj za mene je bil avto na dizl vedno delovna mašina, ki jo kupim izključno, če vozim 80% na AC in naredim letno ogromno km. Drugače ne vidim smisla:sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

mr_

Guru
20. sep 2007
9.056
2.483
113
Dizla kupiš zato, ker je ogromno ponudba rabljenih, dobro opremljenih iz DE in ostale EU. Če bi imeli na voljo hibride, ne bi nihče v SI opeval dizla.
Pri nabavi novega TD v SI, pa je treba kupca že povprašat po zdravju, ker ima na voljo EV, hibrid, ki naj bi imeli nižji TCO, kolikor sledim debatam. In, dizel se bo dražil napram bencinu. Saj se bo spremenila trošarinska politika, ter na splošno bodo naftni derivati vsako leto bolj obdavčeveni. No vsaj DE je tako napovedala. Ostali bodo pač sledili.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
183
98
28
OK, če se pogovarjamo o plug in hibridih, potem se do nekje strinjam. Če pa o tehle toyotkah, ki niso plug in, pa ne.

Komplet tovorni promet gre na dizla, kakih hudih sprememb ne bo v kratkem. Itak pa avto kupiš za par let, kaj bo čez 10 let pri tem niti ni zelo pomembno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.382
6.049
113
Jaz vedno pravim, da je povsem odvisno je od preferenc, potreb in zmožnosti posameznika. In pogon je seveda ena izmed možnosti ne pa edina.

Mercedes ima sicer v svojih gosposkih kočijah na voljo tudi dizelske plugin hibride
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vsaj za mene je bil avto na dizl vedno delovna mašina, ki jo kupim izključno, če vozim 80% na AC in naredim letno ogromno km. Drugače ne vidim smisla:sprasujemse:
Hibridi in elektrika je fajn za po mestih in 3km do piva s kolegom. 80% avtoceste si ga ne predstavljam. Stari chipan dizel pase tja kot ata na mamo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Da, drži tudi obratno, če bi večinoma vozil po AC in naredil ogromno km letno, potem ne bi kupil hibrida.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.862
1.254
113
Če bi jaz vozil 80% po avtocestah in sedel ure v avtu, pa vse ostalo samo vožnja do uvoza/izvoza do avtoceste, bi tudi sam vzel kakšnega dizla, pa klaso večji avto tudi najbrž. Ker v takih primerih vožnje je pomembno samo to, da ima avto čim večji rezervoar, je čim bolj miren, čim manj hrupen in lepo "drsi" po cesti z nekimi minimalnimi obrati pri 140-150km/h po števcu z vklopljenim radarskim tempomatom.
Tukaj bi se jaz potem stegnil do kakšne E klase z minimum od opreme: matrične led luči, dobro ozvočenje, opcija boljših sedežev (v kolikor je možna izbira), radarski tempomat, senzorji + kamera, avtomatik, keyless vstop ter HUD. To je to.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mercedes ima sicer v svojih gosposkih kočijah na voljo tudi dizelske plugin hibride

Kolikor sem zadnje čase gledal, se bolj kot ne odsvetuje Mercedesove hibride. Sem se zelo zagrel za enega C300h, ampak ko sem šel malo brat o težava, sem si rekel "ne, hvala". Podobna zgodba je z C350e (bencinski hibrid). Problem je v tem, da so pri Mercedesu te hibride do konca zakomplicirali, motor je vgrajen nekje v menjalniku, ena gora senzorjev in ko kaj crkne (in po vsej verjetnosti tudi bo), je to extra €€€. Recimo crkne pomožna baterija (ki je v bistvu velik kondenzator) in avto noče preklopit iz elektrike na dizla. Torej se pelješ tistih par km in potem lahko samo vse 4 utripalke vklopiš. Naslednja težava je ta, da je zelo malo servisov, ki sploh popravljajo te hibride in še med temi je zelo malo mehanikov, ki jih sploh znajo popravit....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Je morda že kakšna informacija, če bodo kakšne večje spremembe na MY2022? Eno naročilo je v pipelinu pa se ne mudi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.056
2.483
113
N
OK, če se pogovarjamo o plug in hibridih, potem se do nekje strinjam. Če pa o tehle toyotkah, ki niso plug in, pa ne.

Komplet tovorni promet gre na dizla, kakih hudih sprememb ne bo v kratkem. Itak pa avto kupiš za par let, kaj bo čez 10 let pri tem niti ni zelo pomembno.
Kolikor sem nekje zasledil, bodo na zahtevo EU trošarine na goriva v bližnji prihodnosti glede na energetsko vrednost in ne na liter. Ne najdem nikakršnega linka, ki bi to potrdil.
Kar se transporta tiče, pa je nižanje trošarin na plin, mislim da celo 0%, z namenom da gredo kamionisti na plin. Ne poznam detajlov kaj in kako, ampak kolikor vem so predelave da gre v motor nek procent plina in nek dizla. Mogoče ve kdo kaj več...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.044
5.354
113
To obstaja že nekaj casa ja. Dodajanhe plina k dizlu. Takrat ko smo še razmišlali, da bi testno na mojega dali je blo 20-25% plina (8-10let nazaj recimo).
In glede na vse posege se mi je zdelo brezveze.
Kako dalec so pa sistemi zdaj pa nimam pojma.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.899
2.352
113
Pomurje
Imaš GS450h 3 leta star za 40k€.

Sem se zelo nagibal v to smer, pa mi je 300h v 99% dovolj. 450h bi bil samo za kur.ca merit na cesti. Imajo pa enega iste barve kot moj ista oprema, le smisla ne najdem za zamenjavo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.918
658
113
EU
Corollo sem kupil tudi zato, ker so končno naredili dizajn bolj človeku prijazen od tistih prikazni, ki so jih imeli prej (sam nikoli ne bi mogel kupiti recimo Priusa, razen če morda oslepim) :p Ampak Lexus mi pa oblikovno res ne sede. Za to ceno (ker reče se mu japonski mercedes) mu nekaj manjka, da bi ga vsaj jaz dejansko lahko postavil ob bok mercedesu ipd.:sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.899
2.352
113
Pomurje
Corollo sem kupil tudi zato, ker so končno naredili dizajn bolj človeku prijazen od tistih prikazni, ki so jih imeli prej (sam nikoli ne bi mogel kupiti recimo Priusa, razen če morda oslepim) :p Ampak Lexus mi pa oblikovno res ne sede. Za to ceno (ker reče se mu japonski mercedes) mu nekaj manjka, da bi ga vsaj jaz dejansko lahko postavil ob bok mercedesu ipd.:sprasujemse:
Manjka mu najbolj to, da not plastika ne škripa, na zunaj pa je takšen, da ga vsak mesar ne vozi.
Voziš se kot z Mercedesom, samo fauš ti noben ni. Win Win situacija za mene.